EGEELDERFED Kadınlar Komisyonu kahvaltıda buluştu

EGEELDERFED (Ege Elazığ Dernekler Federasyonu) Kadınlar Komisyonu kahvaltıda buluştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ Haber Elazığ Online - Çağlayan Günday

Ege Elazığ Dernekler Federasyonu, Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşegül Öner ve Başkan Yardımcısı Sibel Başdaş ile Federasyon Başkanı Nejat Ak’ın eşi Güler Ak, öncülüğünde Konyalı Ahmet Usta Restoranda düzenlenen etkinlik ile Elazığlı İzmir’de yaşayan bayanlar ile bir araya geldiler.

“BÜTÜN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDERİM”

Oldukça sıcak bir ortamda geçen kahvaltıda konuşan EGEELDERFED Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşegül Öner, “ Ayaklarınıza sağlık, bizi kırmadınız. Bu yağmurlu günde ayrı ayrı yerlerden gelerek bizi kırmadınız. Federasyon Başkanımız Nejat Ak, başta olmak üzere bize bu imkânı sağlayan restoran sahibi Zeki bey ve değerli eşlerine, Federasyonumuzda bulunan bütün Elazığlı hemşerilerimize de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“GELENEK VE GÖRENEKLERİMİZ DÜNYAYA TANITMALIYIZ”

Sizlere tanışmak, bir araya gelmek, bir anne ve bir kadın olarak, memleketimize neler yapabiliriz, Elâzığ’ımızı nasıl tanıtabiliriz, bunun için bir araya geldik diyen Federasyon Kadınlar Komisyonu Başkanı Öner,” Her ay bu şekilde toplanmak istiyoruz. Eksiklerimizi ve yapmamız gerekenleri, yapmak için elimizden geleni yapacağız. Sizlerin fikir ve çalışmalarına çok ihtiyacımız var. Bizlerin burada tek bir isteği var. Kentimizi layıkınca tanıtabilmektir. Başka bir şey istemiyoruz. Gelenek ve göreneklerimizi tüm Türkiye’ye, mümkünse dünyaya tanıtmak, bizim görevimizdir” diyerek sözlerini tamamladı.

Düzenlenen tanışma toplantısında katılımcı bayanların üye kayıtları yapıldı. Ayrıca üyelerden Bihter Bilir, günün anısına katılımcılara kendi kitabı “Sözüm” adlı şiir kitabını dağıtırken, toplantı günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesi ile birlikte sona erdi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN