Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a Sert Eleştiri

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ı sert bir dille eleştirdi.

PAYLAŞ

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı sert bir dille eleştirerek açıklamalarda bulundu.

“VALİ, DAVET VE PROGRAMLARDA BOY GÖSTEREREK SİYASİ NABIZ TUTMA GAYRETİ İÇİNDE OLMUŞTUR”

Karakuş açıklamasında, “Elazığ Valisi'nin Haziran ayında göreve başlaması ile birlikte ilimizde faaliyet gösteren STK, Dernek, Vakıf, Siyasi Parti vb. gibi kurum ve kuruluşların hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında randevu taleplerine olumlu cevap vererek makamında ağırlayan Sayın Vali Erkaya YIRIK, maalesef Yeniden Refah Partisi olarak iki kez randevu talep etmemize rağmen bizlere olumlu yada olumsuz geri dönüş olmamıştır. Bir Valinin mesaisi, onun meşguliyetini gösterir. Sayın Vali geçtiğimiz 6 aylık sürede çoğunlukla iktidar parti siyasileri ile yan yana gelmiş davet ve programlarda boy göstererek siyasi nabız tutma gayreti içinde olmuştur”.

“TÜM SİYASİ PARTİLERİ ZİYARET ETSİN BİZDE SÖYLEYECEKLERİMİZİ YÜZÜNE SÖYLEYELİM”

İlin mülki amiri olan ve tarafsız olması, yasalarla görev tanımı yapılmış bir kurum yöneticisinin siyasi aksiyon içinde olması düşünülemez. Sayın vali, henüz kaymakam görevinde iken 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı için müracaat etmiştir madem ki siyasetle ilgileniyor ve gündemin nabzını tutmak istiyor, bu şehirdeki tüm siyasi partileri ziyaret etsin bizde söyleyeceklerimizi yüzüne söyleyelim”.

"RANDEVU TALEP ETMİŞ İSEK DE MAALESEF YİNE SONUÇ ALINAMAMIŞTIR”

24 Ocak Depreminde ortaya çıkan acı tabloda Elazığ’da ki gerek orta hasarlı binaların durumunun bakanlık nezdinde raporlanması gerekse de konteyner kentte ki tespit ettiğimiz sorunların valilik nezdinde hayırlı olsun ziyaretimiz kapsamında bilgilendirilmesi hususu için randevu talep etmiş isek de maalesef yine sonuç alınamamıştır”.

“VALİLİK MAKAMI KAMUNUN EMANETİDİR”

Sayın Vali, kolektif ve katılımcı bir yönetim yerine siyasi iktidar yöneticileri ile siyasi iktidara yakın sivil toplum örgütleri ve siyasi iktidarla zenginleşen  varlık sahipleri kişi veya kuruluşlarla ilimizin geleceği ile ilgili konularda aracı oluyorsa maalesef o kurum hiçbir şey üretemez. Valilik makamı kamunun emanetidir. Hiçbir meziyet sahibi bu emaneti keyfine göre ve şahsi hesapları için kullanamaz”. ifadelerini kullandı.

Kaynak: manset23.com

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN