Etiketler

2021 yılında uygulanacak asgari ücret belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun son toplantısının ardından 2021 asgari ücretini açıkladı. 2021 yılı asgari ücret 2825 lira oldu.

3 sendikadan ortak asgari ücret açıklaması!

Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, yeni yılda geçerli olacak asgari ücretin insan onuruna yaraşır geçinmeyi sağlayacak bir seviyede olması gerektiğini vurguladı. Açıklamada, 'Üç işçi konfederasyonu olarak 4 Aralık 2020'de ortaklaştığımız 'insan onuruna yaraşır bir asgari ücret' belirlenmesi talebinin arkasında durmaktayız. İşçilerin mutlu olacağı bir asgari ücret ancak bu şekilde mümkün olacaktır' denildi

TÜİK’ten asgari ücret açıklaması

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK), ne asgari ücret ne de asgari ücret artış oranının TÜİK tarafından belirlenmediğini ve önerilmediğini bildirdi.

Asgari ücret zammı için 3. toplantı sona erdi! İşte TÜİK'in önerdiği rakam

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. TÜİK, yeni asgari ücret önerisini ağır işlerde çalışanlar için 2 bin 792 lira 10 kuruş, orta nitelikteki işlerde çalışanlar için 2 bin 507 lira 70 kuruş, hafif işlerde çalışanlar için 2 bin 339 lira 10 kuruş olarak komisyona sundu.

Asgari ücretle işsizlik maaşı da artacak İşte TÜİK'in önerisine göre yapılacak zam

TÜİK'in asgari ücret önerisi ağır işlerde çalışanlar için 2.792 lira, orta nitelikteki işlerde çalışanlar için 2.507 lira, hafif işlerde çalışanlar için 2.339 lira oldu. Eğer bu rakama göre zam yapılırsa, en düşük işsizlik maaşı 1.117 liradan 1.413 liraya, en yüksek işsizlik maaşı ise 2.354 liradan 2.827 liraya çıkacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplandı

Asgari ücret tespit komisyonu ikinci toplantısına başladı. Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda çevrim içi düzenlenen toplantıda, işveren kesimini temsil eden TİSK heyeti görüşlerini sunacak. Üçüncü toplantı 22 Aralık'ta yapılacak ve süreç aralık ayı sonuna kadar tamamlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret mesajı

Azerbaycan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan' asgari ücret ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'Temennimiz odur ki isabetli, hayırlı bir karar çıkar ve yola devam ederiz.' dedi.

Bakan'a yöneltilen asgari ücret zammı sorusu toplantıya damga vurdu

Asgari ücret zammı için gerçekleştirilen ilk toplantıda işçi temsilcisi Türk-İş'in Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Bakan Selçuk'a dikkat çeken bir soru yöneltti. Irgat, 'Sayın bakanım bu ücretle ailelerin geçinmesi mümkün mü?' dedi.

2021 yılındaki asgari ücretin belirlenmesi için ilk adım atıldı!

2021 yılındaki asgari ücretin belirlenmesi için pazarlık hazırlığı var. Konuyla ilgili Bakan Selçuk yaptığı ilk açıklamada 'Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum' dedi.