Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Elazığ Valiliğinden deprem açıklaması

Elazığ Valiliği, meydana gelen 3.6 büyüklüğündeki deprem sonrası herhangi bir olumsuz ihbarın gelmediğini ve tarama işlemlerinin sürdürdüğünü bildirdi.

Elazığ'da 17 bin 95 konut ve 243 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı devam eden 24 bin 83 konuttan 17 bin 95'i ile 243 iş yeri için kura çekimi yapıldı.

Kızı ile enkazdan çıkartılan anne o anları anlattı

Elazığ'da 6.8'lik depremde 5 katlı apartmanın enkazında kalan, 28 saat sonra minik kızı Yüsra ile çıkartılan, depremde eşi ve oğlunu kaybeden Ayşe Yıldız, yaşanan o anları ve oğluyla son konuşmasını anlattı. Anne Yıldız, Oğlum, 'Anne, bana yardım et. Hakkını helal et, ben şehit oluyorum. Benim uykum geliyor, ben yatıyorum' dedi. İğne deliği kadar bir yerden bir ışık geldi. Yeni bir umuttur, dünyaya açılan yeni bir penceredir diye düşündüm dedi.

Deprem riskini yarı yarıya düşüren sistem Elazığ'da

Elazığ'da 2018'de hizmet vermeye başlayan Fethi Sekin Şehir Hastanesi, 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8'lik depremde vatandaşların yardımına koştu. Hastanede depremzedelerin tedavileri yapılırken, hastane içerisinde bulunan 872 deprem izolatörü ise depremin yarı oranda daha az hissedilmesini sağladı.

Elazığ Valiliğinden deprem açıklaması!

Elazığ’da saat 21.17 sıralarında meydana gelen depremin ardından Elazığ Valiliği açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 'Tarama çalışmalarımız devam etmektedir' denildi.

Elazığ'da deprem!

Elazığ haber son dakika: Elazığ’da saat 21.17 sıralarında merkez üssü Sivrice olan hissedilen bir deprem meydana geldi.

Abbas Yıldız: O gece gerçekten çok vahim bir geceydi

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde 14 kişinin hayatını kaybettiği Dilek Sitesinde 2 yaşındaki torununu ve gelinini kaybeden Abbas Yıldız, 24 Ocak geldiği zaman insanlar, o günü sürekli hatırlıyor.

Kentsel dönüşüm kazılarında bulunan kilise gün yüzüne çıkıyor

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından TOKİ tarafından yapılacak bina alanında bulunan kilise, yapılan çalışmalar ile gün yüzüne çıkıyor. Yapının duvarlarında yazılar çıkarken, Roma dönemine ait blok ve kesme taşların kullanıldığı görüldü.

Elazığ ekibinde korona virüs depremi!

Elazığ İl Özel İdare Bayan Basketbol Takımı'nda, hafta sonu oynanacak olan Hatayspor maçı öncesi uygulanan PCR testlerinde 10 pozitif vakaya rastlandı.

Prof. Dr. Aksoy: Doğu Anadolu fay zonu hala aktif

Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve bir birinden ayrı fay zonu üzerinde meydana gelen depremlerin birbiri ile ilişkilendirilmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, geçtiğimiz gün Elazığ'ın Palu ilçesinde 4.0 büyüklüğündeki depremin 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8'lik depremle aynı fay zonu üzerinde olduğunu ve deprem beklediklerini kaydetti.

Elazığ’da 4 büyüklüğünde deprem

Elazığ'da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Konteyner kentteki çocuklar için yapılan kütüphane hizmete açıldı

Elazığ'da depremzedelerin kaldığı geçici konaklama merkezindeki çocuklar için yapılan kütüphane hizmete açıldı.

Elazığ depreminde ağır hasar alan binaların yıkımı sürüyor

Elazığ'da meydana gelen 6.8 ve 5.3 büyüklüğündeki depremlerin ardından ağır hasar alan binaların yıkımı sürüyor. Çalışmalar kapsamında yıkımların yüzde 95'inin tamamlandığı bildirildi.

Sivrice 15 ayda modern bir görünüme kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Sivrice ilçesi, 15 ayda inşa edilen depreme dayanıklı konut ve iş yerleriyle modern bir görünüm kazandı.

Mustafapaşa'da depremin izleri siliniyor

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ Belediyesi ve TOKİ'nin başlattığı çalışmalarla depremin izleri silinmeye devam ediyor.

Gündüz kaymakam, gece yazar

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinin kaymakamı Yunus Emre Vural, tüm gününü ilçenin gelişimi için harcarken geceleri ise hayatını ve yaşadıklarını kitaba dönüştürdü.

Yeni bir Sivrice ortaya çıktı

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Kışın kayak merkeziyle, yazın sahilleriyle Akdeniz ve Ege'yi aratmayan ilçe yeni yüzü ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Elazığ'da deprem eğitimleri verilecek

Elazığ'da, Sağlık Çalışanı Hakları ve Güvenliği Derneği tarafından 'Cana Can Verenler' Projesi hayata geçirildi.

Yemişlik bölgesi kura çekimi yapıldı

Elazığ'da 24 Ocakta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, bin 894 depremzede vatandaş daha çekilen kura ile evlerine kavuştu. Son teslimlerle birlikte kentte 15 bin 784 konut ve iş yeri vatandaşlara teslim edilmiş oldu.

Elazığ'da 379 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, 379 depremzede vatandaş daha çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Maden'de peş peşe depremler

Elazığ’ın Maden ilçesinde peş peşe 3.3 ve 3.6 büyüklüklerinde iki deprem meydana geldi.

TOKİ Yemişlik 4.Etap Konutların Anahtar Teslimleri Başladı

24 Ocak Depreminde evleri yıkılan ve isimleri kurayla belirlenen depremzedeler Yemişlik mevkiinde yapılan 4.Etap konutlarda yeni evlerinin anahtarlarını teslim almaya başladı.

Van'da 4.9 büyüklüğünde deprem!

Van’da saat 00.46 sıralarında AFAD’ın verilerine göre 4.9, Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Abdullahpaşa'da yapılan 28 dükkan kuraya dahil edilmedi mi?

Elazığ haber: Abdullahpaşa Mahallesi esnafları 24 Ocak 2020 depreminde kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan dükkanlarının aynı kapsamda yapılması yönünde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un esnaflarla konuşmasına rağmen sözünün yerine getirilmediğini dile getiren esnaflar Abdullahpaşa Mahallesi Nurullah Cami karşısında bulunan 28 dükkanın kura çekimine dahil olmasını isteyerek bu dükkanların birilerine peşkeş çekileceğini iddia ettiler.

Jeoloji uzmanı Prof. Dr. Aksoy uyardı: Bu Faya Dikkat!

Türkiye'nin birçok il merkezinden diri fay geçtiğinin altını çizen Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, özellikle Doğu Anadolu Fayı (DAF) zonuna dikkat çekerek Malatya'nın Kale ilçesi ve çevresinde sismik aktivitenin yoğunlaştığını ve olası bir depremle karşı karşıya olabileceklerini kaydetti.

Mollakendi'de yapılan TOKİ konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu

Mollakendi Beldesi’nde yapılan, TOKİ deprem konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Hicret Mahallesi’nde hak sahibi olan vatandaşların anahtar teslim tarihlerini açıklandı

Hicret Mahallesi’nde yapılan, TOKİ deprem konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu.

Elazığ'da 452 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, 452 depremzede vatandaş daha evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Karakoçan'da yapılan konutların kurası çekildi

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası kent geneli yapımı tamamlanan TOKİ konutları kurayla hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor.

Mustafapaşa'daki 395 deprem konutu için kura çekildi

Elazığ'da, 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evleri yıkılanlar için Mustafapaşa Mahallesi'nde yaptırılan 395 konut için kura çekimi yapıldı.