Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Haberleri

'Yüksek enflasyon ve belirsizlik sorunun çözülmesi gerekiyor'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, işletmelerin talepleri, Odaya yapılan müracaatlar ve üye ziyaretlerinden aldığı geri bildirimleri değerlendirerek iş dünyasının ciddi bir duraklık sürecine girdiğini ifade ederek, uzun vadeli tedbirlere çok acil şekilde ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Avrupa İSG Modeli Sempozyumu ETSO'da gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Avrupa iş sağlığı güvenliği modeli sempozyumu açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Başkan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi.

'Kırgızistan ve Elazığ arasında ekonomik bir köprü kuracağız'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) öncülüğünde Kırgızistan-Türkiye İş Fırsatları Toplantısı gerçekleşti.

'Bayramımız kutlu olsun'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlayarak, 'Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir' dedi.

Başkan Arslan'dan iptal kararı sonrası açıklama

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, maden sahasının mahkeme kararıyla iptal edilmesine ilişkin basın açıklaması yayımladı.

Elazığ TSO'dan kamuoyuna duyuru!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 24 Nisan günü saat 11.00’de Maden İlçesindeki polimetal maden sahası ihalesi ile ilgili merak edilen soruları cevaplandıracak.

'Şehrin sesine kulak vermeyi önemsiyoruz'

Maden ilçesinde rezervde ortaya konulan mücadelenin tek gayesinin şehrin menfaatlerinin korunması olduğunu dile getiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kişilerle ve kurumlarla polemik ve söz düellosu yapacak vaktimiz yok. Kaldı ki ilimizin ve halkımızın ihtiyaç ve beklentileri açıktır dedi.

Başkan Arslan'dan ihale öncesi önemli açıklamalar

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin en büyük maden rezervinin bulunmasının ardından ilçedeki madenin işletilmesi adına Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Maden ilçesinde 'Polimetal maden sahası ihale süreci değerlendirme toplantısı' düzenlendi.

'Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek 'Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam alemine ve tüm hemşerilerimize kutlu olsun' dedi.

Kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü istişare toplantısı yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına (Elazığ TSO) kayıtlı kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü temsilcileriyle sektörün sorun ile beklentileri konulu istişare toplantısı yapıldı.

'Elazığ Madenini İstiyor' Türkiye gündeminde

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Maden İlçesi’nde bulunan maden sahaları ile ilgili saat 20.00’da twitter da #ElazığMadeniniİstiyor hasthagı ile paylaşım kampanyası başlattı. Başlatılan kampanya ya Elazığlılar destek vererek twitter da Türkiye gündemine oturdu.

Elazığ bugün twitter'da

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Maden İlçesi’nde bulunan maden sahaları ile ilgili saat 20.00’da twitter da #ElazığMadeniniİstiyor hasthagı ile paylaşım kampanyası başlatılacak.

Başkan Arslan'dan yatırımcılara özel istişare toplantısı

Elazığ'ın özellikle son yıllarda marka yatırımlarla dikkat çektiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'Elazığ hem jeopolitik konumu hem de avantajları bakımından yatırımlar açısından çok cazip bir şehir' dedi.

Müşterek Meslek Komite Toplantısı Gerçekleştirildi

Maden ilçesi bölgesindeki maden sahasıyla ilgili tüm alanda kamuoyunu bilgilendirdiklerini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'İhale tarihini vekillerimizin de araya girmesi ile 04 Nisan tarihine kadar uzatarak ihtiyaç duyduğumuz çok önemli bir zaman kazandık. Şimdi bu zamanı en iyi şekilde kullanıp ihale tarihine kadar hazır olmak istiyoruz. İlimiz için tarihi bir dönem noktası olan bu yatırımı şehrimize kazandırmak istiyoruz' dedi.

Elazığ TSO Maden sahaları için ön talep toplamaya başlıyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde oluşturulan Elazığ Girişim Grubu tarafından Elazığ'ın Maden İlçesindeki maden sahası ile ilgili ön talep toplanması işlemlerine yarın (16.02.2022 Çarşamba) başlanacak.

TOBB organizasyonunda Meclis Başkan Vekili Aksu'dan sunum

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Vekili ve Elazığ TSO 14 Meslek Komitesi Eğitim Sektörü Başkanı Veli Aksu, TOBB tarafından düzenlenecek olan sunumda eğitim sektörünün sorunları ve çözümlerini dile getirecek.

Asilhan Arslan: Üyelerimizin gıdadaki vergi indirimine uymasını istiyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, KDV indiriminin, temel gıda maddelerinde vatandaşlara rahat bir nefes aldıracağını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele kampanyasına tüm üyelerin uymasını istediklerini söyledi.

ETSO Başkanı Arslan: Elazığ tarihi birliktelik göstermiştir

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Maden ilçesinde MTA tarafından tespit edilen maden yataklarının Elazığ iş dünyası tarafından işletilmesiyle ilgili olarak Elazığ’da oluşan birlik ve beraberliğin tarihe not düştüğünü ifade ederek, 'Yöneticilerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, meslek örgütlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, medyamız başta olmak üzere toplumu oluşturan tüm katmanlar birlik ve beraberliğe örnek olacak bir dayanışma göstermiştir. İş dünyası adına kalbi teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz' dedi.

Elazığ TSO'dan bir önemli girişim daha

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, 'Maden bakır sahası maden kaynağının Elazığ’ın kendi halkına, öncelikle burada yaşayan insanlarımıza, hemşerilerimize kazandırılmasını arzu ediyoruz. Bu madenimiz Elazığ iş dünyası tarafından ihalesi alınarak yatırımı yapılsın. Yatırımlarla birlikte Elazığlı insanlarımızın da çalıştığı koca koca tesisler ve işletmeler olsun bunun da kazananı Elazığ’ımız ve Türkiye’miz olsun' dedi.

Elazığ TSO’da Güvenli Hizmet Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası TSE tarafından verilen covid-19 güvenli hizmet belgesini ikinci defa aldı.

Başkan Arslan: İnşaat Sektörü tarihi bir durgunluk içinde

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 10 ve 11. Meslek Komitelerinde yer alan müteahhitler ve inşaat mühendislerinin, inşaat maliyetlerinde son bir yılda yaşanan maliyet artışları ve son olarak yapı denetim maliyetlerine getirilen yüzde 80 zamla birlikte sektörün tarihi bir çıkmazın eşiğine kadar geldiğini ifade ettiler. Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ekonominin lokomotif sektörünün sorunlarının çözümü için girişimlerin devam ettiğini söyledi.

Başkan Arslan KGF Başkanı Özegen ile bir araya geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Kredi Garanti Fonu (KGF) Başkanı Erdoğan Özegen ile bir araya gelerek Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan destek paketi hakkında istişarelerde bulundu.

Elazığ TSO'da tahkim ve arabuluculuk hizmeti başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi hizmete açıldı.

Elazığ TSO 138 yaşında

Tarihçiler ve oda profesyonellerince yapılan çalışmalar sonucunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Elazığ TSO) kuruluş tarihinin 1884 olarak tescillendiğini belirten Başkan Asilhan Arslan, 'Kendi tarihine sahip çıkan odamız, geride bırakmış olduğu 138 yıllık birikim ve üstlendiği misyonla ilimizin sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınma ve gelişmesi hususunda aynı kararlılık, heyecan ve azimle çalışmasına devam etmektedir' dedi.

Başkan Arslan'dan maden sahaları ile ilgili önemli açıklama

Elazığ’ın her bir potansiyelinin yine Elazığ insanının istifadesine sunulmasının öncelikli hedefleri olduğunu belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'İlimiz ve halkımız menfaatine olan her girişimde odamızın en ön safta yer aldığının bilinmesini istiyorum' dedi.

Başkan Arslan'dan Özel Öğretim Kurumları için TOBB'a özel rapor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 14. Meslek Komitesi bünyesinde hizmet vermekte olan Özel Öğretim Kurumları, Sürücü Kursları, Yabancı Dil ve Güvenlik Kursları sektör temsilcilerimiz tarafından yapılan anketler ve birebir görüşmeler neticesinde sektörün sorun ve beklentileri rapor haline getirilerek TOBB’a takdim edildi.

Başkan Arslan: Son Yüzyılın En Büyük Felaketini Yaşadık

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ikinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak yaşanan tüm acıları ilk günkü tazeliğinde halen yüreklerinde hissettiklerini belirterek, 'Felakette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, ailelerine bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Böyle acıların bir daha yaşanmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum' dedi.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı

Elazığ TSO ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki 'Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü'nün artık daha cazip hale geldiğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 'En az lise mezunu olan gençlere 27 haftalık eğitim sonrası verilecek ustalık belgesi ile işyeri açmasına imkan sağlanması veya bir meslek sahibi edilerek herhangi bir işletmede usta olarak çalışmasının önü açılmıştır' dedi.

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvuruları Başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan yazılı açıklamada; 'COVİD-19 pandemisinden etkilenen öncelikli sektörlerdeki mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve istihdam seviyelerini muhafaza edebilmeleri için tasarlanan 'Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı' başlamış olup, programa son başvuru tarihi 31 Mayıs 2022’dir.' Denildi.