Etiketler

TEKNOVA OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ TSO'da gerçekleştirildi

TEKNOVA OSB Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Erkaya Yırık Başkanlığında Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nda (Elazığ TSO) gerçekleştirildi.

Başkan Arslan: Hedefimiz tarihi bir ihracat rekoru kırmak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirterek, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 165 milyon 285 bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz. dedi.

Elazığ'da FKA'nın desteklediği 5 proje hayata geçiriliyor

Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) desteğiyle hayata geçirilmesi için hazırlanarak onayları alınan 5 proje ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Başkan Arslan: Irak, ülkemiz ve ilimiz için önemli bir pazar

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve TradeValley ev sahipliğinde Elazığ ile Irak şirketleri arasında Haziran ayı sonunda Irak Yapı Sektörüne yönelik Sanal B2B Ticaret Heyeti organizasyonu hazırlıklarına start verildiği bildirildi.

Elazığ TSO hibe desteği detaylarını yayınladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından internet sitelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve esnafa verilecek olan hibe destek paketinin detayları yayınlandı.

TOBB Heyeti Kırgızistan’da Üst Düzey Görüşmelerde Bulundu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kırgızistan’da üst düzey görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmelere Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan da katıldı.

Başkan Arslan: Zor günleri gayretlerimizle aşacağız

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı ilk 4 ayına ait Oda Birimleri bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılının aynın dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere bir çok alanda kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 'İçinden geçtiğimiz zor günlere ve kapanmalara rağmen hedef odaklı hizmet üreten Odamız Üyelerimize ve ilimize değer üretmenin yoğun gayretini göstermektedir' dedi.

Başkan Asilhan Arslan: Alın terinin kutsallığı medeniyetimizin bir parçasıdır

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, işveren olmadan işçi, işçi olmadan da işverenin tek başına bir anlam ifade etmeyeceğini belirterek, 'Dolayısıyla aslında birinci hedefimiz üretmek ve üretimimizi paylaşmak olmalı. Türkiye hedefine ancak emekçi-girişimci dayanışmasıyla ulaşabilir. Bu zor günlerimizi dayanışma ile atlatacağız' dedi.

Asilhan Arslan: Tam kapanma kararını destekliyoruz

Koranavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararını iş dünyası olarak desteklediklerini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, bu süreçte iş dünyasının kayıplar yaşamaması ve ekonominin çarklarının yeniden dönebilmesi için, desteklenmesini istedi.

Başkan Asilhan Arslan: Türk tarihi şan ve şerefle doludur

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 'ABD Başkanı'nın 24 Nisan tarihinde yaptığı 1915 olaylarına dair açıklamayı Elazığ iş dünyası olarak kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde telin ediyoruz' dedi.

Dünya İşinize Açık Eğitimleri Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Harput Ajans ve TradeValley işbirliğinde Dış Ticaret Eğitim Serisi kapsamında 'Dünya İşinize Açık' organizasyonun ikincisi 26 Nisan Pazartesi günü saat 15.00-16.00 saatleri arasında zoom üzerinden gerçekleştirilecek.

Elazığ TSO Başkanı Arslan: KSÖ'nün 3 ay daha devam etmesi doğru ve yerinde bir karardır

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Kısa Çalışma Ödeneğinin (KSÖ) 3 ay daha devam ettirilmesinin doğru ve yerinde bir karar olduğunu belirtti.

KOBİ Gelişim Destek Programı Müracaat Süreci Başladı

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında hazırlanan 'İmalat Sanayinde Dijitalleşme' temalı Proje Teklif Çağrıları müracaat süreci başlamış olup 17 Mayıs 2021 tarihinde süre sona erecektir. Programla ilgili olarak Elazığ TSO ve KOSGEM Elazığ İl Müdürlüğü işbirliğinde 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat:14.00’da KOBİ’lere yönelik olarak vebinar bilgilendirmesi gerçekleştirilecektir.

Elazığ TSO Meclisinden Acil Destek Çağrısı

Elazığ TSO Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında zoom üzerinden gerçekleştirildi.

Dijital Terimler Kılavuzu İş Dünyasının Hizmetine Sunuldu

Makine İhracatçıları Birliği tarafından, aralarında Fırat Teknokent Koordinatörü Prof.Dr. Erhan Akın’ında bulunduğu komisyon tarafından Dijital Terimler Kılavuzu hazırlandı.

Asilhan Arslan: Elazığ toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladı

Elazığ depremi ve tüm dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) sürecine rağmen şehrin kendi iç dinamikleriyle toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılı tablosunu geride bırakarak bir çok alanda 2019 yılının da üzerine çıkıldığını aktardı.

Başkan Aslan: Önceliğimiz şehre ve üyelerimize değer katmaktır

Hedeflerinin şehre ve üyelere değer katmak olduğunu belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan,Odamızın Stratejik Planlaması kapsamında bugüne kadar 42 ana başlık altında 250 iyi uygulama örneğini rapor haline getirmiş bulunmaktayız dedi.

Başkan Asilhan Arslan: Ramazan'da paket servisi sahura kadar devam etsin

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayında paket servisin sahura kadar devam etmesinin gerektiğini ifade eden bir açıklama yaptı.

Elazığ TSO 2021 yılı ilk üç aylık oda hizmet istatistikleri yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarına ait Birimler bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılının aynın dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere bir çok alanda yüzde 60 oranında kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, hedef odaklı hizmet üreten Odanın Ülke genelinde dikkat çeken bir yapıya kavuştuğunu söyledi…

Başkan Arslan: Bir alışverişle çok şey fark eder

TOBB ve Visa, pandemi döneminde küçük işletmelerin faaliyetlerine devam etmelerini desteklemek üzere yeni bir kampanya başlattı.

Tekstil sektörünün sorunları görüşüldü

Son yıllarda Elazığ’da öne çıkan sektörler arasında yer alan tekstilinin sorunları ve çözüm önerileri, ticaret ve sanayi odası başkanı Asilhan Arslan moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

İyi Parti Milletvekilleri Elazığ TSO'yu ziyaret etti

İyi Parti Erzurum Milletvekilleri Muhammet Naci Cinisli ve Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu ile İyi Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ TSO'yu ziyaret ederek, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldiler…

Elazığ TSO ile Diyarbakır TSO akreditasyon kıyaslama çalışması yaptı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Akreditasyon Kıyaslama çalışması Diyarbakır TSO'da her iki Odanın profesyonellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Elazığ TSO yaptığı çalışmaları değerlendirdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan çalışmalar detaylı olarak değerlendirildi, başarılı çalışmalara imza atan 33 meslek komitesi üyesine hizmetleri nedeniyle plaket verildi.

ETSO’dan 'Dinamik Denetim Modeline' Tam Destek

Normalleşme adımıyla birlikte Ülke genelinde 01 Mart tarihinde başlayan 'Dinamik Denetleme Modeli' kapsamında tedbirlerin takibi amacıyla Elazığ Valiliği öncülüğünde kurulan Denetleme Ekiplerine ETSO yönetim organları ile tam destek veriyor.

Elazığ'da 'Coğrafi Tescil' için 3 ürüne daha başvuru yapıldı

Elazığ'da daha önce Coğrafi Tescil alan ve alma sürecinde olan ürünlere Elazığ Harput Çedene Kehvesi, Menceki Buğdayı ve Keban Biberi'de eklenerek başvurusu yapılırken, yıl sonuna kadar sayının 20'ye çıkmasının hedeflendiği aktarıldı.

Başkan Asilhan Arslan: Kadına şiddet konusu kabul edilebilir değildir

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, 'Bugün ekonomiye daha fazla kadın elinin nasıl değmesi hususlarını konuşmamız gerekirken maalesef kadına şiddet ülke gündeminden düşmemektedir. Bu durum vicdan sahibi her kesimin rahatsız olması gereken bir durumdur' dedi.

Elazığ Ticaret Rehberine Yeniden Start Verildi

2020 yılı Ocak ayında yaşanan Elazığ depremi ve ardından tüm dünyayı sarsan COVİD-19 nedeniyle çalışmaları durdurulan Ticaret Rehberinin 15 Mayıs 2021 tarihi itibarı ile dağıtımının yapılacak şekilde yeniden hazırlanmasına start verildi.

Elazığ 2021'e rekor ihracatla başladı!

Elazığ'ın 2021'e rekor ihracatla başladığını belirten ETSO Başkanı Asilhan Arslan, "2020 yılında Ocak-Şubat toplamında 21 milyon 862 bin dolar ihracat yapılırken, 2021 yılının aynı döneminde 51 milyon 308 bin dolar ihracata ulaştığımızı görmekteyiz. Geçen yıl toplamında 166 milyon 187 bin dolar ihracat yapılırken bu yıl bu rakamın üçte biri oranına ilk iki ayda ulaşmış bulunmaktayız" dedi.

Elazığ TSO’nun AVM’lerle ilgili düzenleme önerisi

Elazığ TSO 14 Meslek Grubunun önerisi üzerine 2020 Aralık ayı içerisinde yerel esnafa destek olunması amacıyla Maliye ve Hazine Bakanlığı, TOBB ve ulusal market zincirlerinin genel merkezlerine gönderilen talep yazısı ile; AVM’lerin cumartesi günleri saat 13.00’dan sonra hizmet vermesi ve pazar günleri kapanması teklifi Bakanlık gündemine de geldi.