Elazığ Tso Haberleri

Elazığ Tso Haberleri

'Yüksek enflasyon ve belirsizlik sorunun çözülmesi gerekiyor'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, işletmelerin talepleri, Odaya yapılan müracaatlar ve üye ziyaretlerinden aldığı geri bildirimleri değerlendirerek iş dünyasının ciddi bir duraklık sürecine girdiğini ifade ederek, uzun vadeli tedbirlere çok acil şekilde ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Avrupa İSG Modeli Sempozyumu ETSO'da gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Avrupa iş sağlığı güvenliği modeli sempozyumu açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Başkan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi.

'Kırgızistan ve Elazığ arasında ekonomik bir köprü kuracağız'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) öncülüğünde Kırgızistan-Türkiye İş Fırsatları Toplantısı gerçekleşti.

Elazığ ihracattaki yükselişini devam ettirdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan Türkiye ihracat raporuna göre, 2021 yılının ilk dört aylık döneminde 129 milyon 402 bin dolar ihracat yapan Elazığ, 2022 yılının ilk dört aylık döneminde ise 138 milyon 213 bin dolar ihracat ile yükselişini devam ettirdi.

'Bayramımız kutlu olsun'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlayarak, 'Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına vesile olan müstesna günlerdir' dedi.

Teşekkürler Başkan Arslan, Teşekkürler EMMAD

Elazığ'ın Maden ilçesinde MTA tarafından tespit edilen Cumhuriyet tarihinin en büyük polimetal sahaları ile ilgili Elazığ TSO ve EMMAD'ın açtığı dava, ihalenin iptali ile sonuçlandı.

Başkan Arslan'dan iptal kararı sonrası açıklama

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, maden sahasının mahkeme kararıyla iptal edilmesine ilişkin basın açıklaması yayımladı.

Maden sahası ihalesi iptal edildi!

21 Nisan tarihinde ihalesi yapılan Polimetal Sahası ihalesini 2 milyar 205 milyon TL ile Port Madencilik A.Ş. firması kazandı. Elazığ TSO ve Elazığ Maden ve Mermerciler Derneği (EMMAD) tarafından açılan yürütmeyi durdurma davası karara bağlanarak ihale iptal edildi.

Başkan Arslan'dan ihale süreci ile ilgili önemli açıklamalar

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Girişim Grubunun maden rezervi ihalesine katılmamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ TSO'dan kamuoyuna duyuru!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 24 Nisan günü saat 11.00’de Maden İlçesindeki polimetal maden sahası ihalesi ile ilgili merak edilen soruları cevaplandıracak.

Teşekkürler Elazığ TSO

Elazığ'ın Maden İlçesinde MTA tarafından sondaj çalışmaları sonucu tespit edilen maden rezervleri sahası ihalesini Port Madencilik A.Ş. kazandı. İhale sonrası süreci değerlendiren vatandaşlar, 'Bu şartname ile bu ihale 2 kez değil 10 kez de iptal edilseydi 'Elazığ Girişim Grubu' ihaleye giremeyecekti' herşeye rağmen Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan'a verdiği emekten ötürü teşekkür ediyoruz' yorumunu yaptılar.

'Şehrin sesine kulak vermeyi önemsiyoruz'

Maden ilçesinde rezervde ortaya konulan mücadelenin tek gayesinin şehrin menfaatlerinin korunması olduğunu dile getiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kişilerle ve kurumlarla polemik ve söz düellosu yapacak vaktimiz yok. Kaldı ki ilimizin ve halkımızın ihtiyaç ve beklentileri açıktır dedi.

Başkan Arslan'dan ihale öncesi önemli açıklamalar

Geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin en büyük maden rezervinin bulunmasının ardından ilçedeki madenin işletilmesi adına Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Maden ilçesinde 'Polimetal maden sahası ihale süreci değerlendirme toplantısı' düzenlendi.

Best Güzellik Merkezi ve Elazığ TSO arasında indirim protokolü

Elazığ Best Güzellik Merkezi ve Elazığ TSO arasında indirim protokolü imzalandı.

Koca Şehirle Resmen Dalga Geçiliyor!

İlimiz Maden ilçesinde Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından tespit edilen Cumhuriyet tarihinin en büyük rezervine sahip maden sahası ihalesi o kadar girişimlere, birlik ve beraberliğe, desteklere rağmen 'Koca şehirle dalga geçercesine' 21 Nisan'da ihaleye çıkmak üzere Resmi Gazete'de yayımlandı.

'Hedefimiz 1 milyar dolar ihracat yapmaktır'

Elazığ'da 2022'nin ilk 3 ayında 83 ülkeye toplam 98 milyon 976 bin dolar ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.

'Hoş Geldin 11 Ayın Sultanı'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayının milli birlik ve beraberliğin zirve yaptığı günler olduğunu belirterek 'Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı Ramazan ayı, İslam alemine ve tüm hemşerilerimize kutlu olsun' dedi.

Kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü istişare toplantısı yapıldı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına (Elazığ TSO) kayıtlı kamu taahhüt ve müteahhitlik sektörü temsilcileriyle sektörün sorun ile beklentileri konulu istişare toplantısı yapıldı.

'Ön talepler hafta sonu da alınacak'

Elazığ Maden ilçesindeki maden kaynaklarının Elazığ Girişim Grubu tarafından işletilmesiyle ilgili olarak Elazığ iş insanları tarafından kurulum süreci başlatılmış olan Elazığ Girişim Grubuna 'Ön Talep' başvuru süreci, yoğun ilgi üzerine 20 Mart 2022 Pazar günü saat 24.00’e kadar ETSO web sitesi www.elazigtso.org.tr üzerinden on-line olarak devam edecek.

Akaryakıt sektörü istişare toplantısı yapıldı

Akaryakıt Sektörü temsilcileriyle ilgili olarak Elazığ TSO Meclis Toplantı Salonunda istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ Girişim Grubu alımları sona eriyor

Elazığ’ın Maden ilçesinde bulunan maden rezervinin Elazığlı iş adamları tarafından çıkartılması için Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kurulan Elazığ Girişim Grubuna katılım yarın sona eriyor.

'Elazığ Madenini İstiyor' Türkiye gündeminde

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Maden İlçesi’nde bulunan maden sahaları ile ilgili saat 20.00’da twitter da #ElazığMadeniniİstiyor hasthagı ile paylaşım kampanyası başlattı. Başlatılan kampanya ya Elazığlılar destek vererek twitter da Türkiye gündemine oturdu.

Elazığ bugün twitter'da

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Maden İlçesi’nde bulunan maden sahaları ile ilgili saat 20.00’da twitter da #ElazığMadeniniİstiyor hasthagı ile paylaşım kampanyası başlatılacak.

Başkan Arslan'dan yatırımcılara özel istişare toplantısı

Elazığ'ın özellikle son yıllarda marka yatırımlarla dikkat çektiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'Elazığ hem jeopolitik konumu hem de avantajları bakımından yatırımlar açısından çok cazip bir şehir' dedi.

Başkan Arslan'ın girişimi Türkiye gündeminde

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ve yönetiminin büyük emek vererek hazırlamış oldukları kamu taahhüt sektörü sorunları ve çözüm önerileri raporu TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Bakan Nureddin Nebati'ye takdim edildi.

Elazığ TSO kamu taahhüt sektörü için girişim başlattı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, kamu taahhüt sektörü için ivedi şekilde fiyat güncellenmesi ve sözleşmelerde revizyon yapılması için Valilik ve TOBB nezdinde ilgili bakanlıklarla görüşme yapılması hususunda çalışmalar başlatıldığını belirtti.

Başkan Arslan'dan ayçiçek yağı açıklaması

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan son günlerde gündemden düşmeyen ayçiçek yağları hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Arslan maden rezervlerini kafaya koydu

Elazığ'ın Maden ilçesinde Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından içerik bakımından zengin maden yataklarının bulunmasından sonra Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan bulunan maden yataklarının Elazığ iş dünyası tarafından işletilerek buradan doğacak zenginliklerin şehrin kalkınma ve gelişmesine öncülük etmesi için girişimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Başkan Arslan'dan Elazığ için önemli bir adım daha

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ve ekibinin büyük emek vererek hazırladığı 'İyi Uygulamalar' örneği olarak seçilen 42 ana başlıktaki 250 faaliyetin yer aldığı ve Türkiye geneli Ticaret Odalarının da örnek alarak uygulayabilecekleri faaliyetlerin bulunduğu yayını TOBB Akreditasyon Başkanlığına sundu.