Etiketler

Elazığ Valisi Erkaya Yırık:Paşamız vatan millet aşığı bir insandı, tüm Türkiye üzüldü

Korgeneral Osman Erbaş paşa ile ve tüm şehitlere rahmet dileyen Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Osman Erbaş paşanın insanları kucaklayan vatan millet aşığı bir insan olduğunu aktardı.

Vali Erkaya Yırık koronavirüs aşısı oldu

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı.

Elazığ Depreminin ardından devlet desteği 7 milyara ulaştı

Elazığ’da meydana gelen 6.8'lik depremin yıl dönümüne günler kalırken, şu ana kadar depremzedelere 1 milyar lirası ayni ve nakdi yardım olmak üzere konutlar ve faizsiz kredilerle 7 milyar liralık destek sağlandığı bildirildi.

Deprem sonrası yapılan konutlar 100 bin kişiye sıcak yuva olacak

Elazığ’da yaşanan depremin ardından biten konutlar depremzedelere teslim edilmeye başlanırken, yakın zamanda 8 bin konut, yılın ortasına kadar ise 19 bin 500 konutun bitirilerek sahiplerine teslim edilmesinin planlandığı bildirildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık, haziran ayı sonuna kadar tamamı bitirilmesi planlanan konutların 100 bin kişiye sıcak yuva olacağını kaydetti.

Deprem konutları tek tek tamamlanıyor

Tamamlanan deprem konutlarını yerinde inceleyen Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'Bir sene olmadan devletimiz insanlarımızın yaralarını sararak yıkılan evlerinin yerine son derece modern, güzel, geniş, depreme dayanıklı, sosyal donatılı konutları TOKİ marifeti ile gerçekleştirdi' dedi.

Prof. Dr. Naci Görür: Hemşehrilerimin Emrindeyim

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Bilim Akademisi Üyesi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ile Elazığ depremleri hakkında görüştü.

Elazığ protokolü yeni yıla güvenlik güçleriyle girdi

Elazığ protokolü yeni yılın ilk saatinde güvenlik güçlerini görev başında ziyaret edip baklava ikram etti.

Yılın ilk bebeklerine Hamza ve Batuhan Eymen ismi verildi

Elazığ'da yeni yılın ilk bebekleri Hamza ve Batuhan Eymen dünyaya gelirken, il protokolü ziyaret ederek altın taktı.

Vali Erkaya Yırık: Elazığ bir çok yönüyle yıldızı parlayan bir şehir

Amaçlarının daha iyi, güzel hizmetler sunarak daha huzurlu, güvenli ve her yönüyle mamur bir Elazığ’ı yeniden inşa edebilmek olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, Elazığ'ın bölgesinde sağlık hizmetlerinden eğitime, turizmden ticarete, kültürden sanata kadar birçok yönüyle yıldızı parlayan bir şehir olduğunu söyledi.

300 kişi kapasiteli ‘TOKİ Cami’ hizmete açıldı

Elazığ'da Yazıkonak beldesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 300 kapasiteli ‘TOKİ Cami’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vali Yırık Elazığ'ın gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu

Elazığ Valisi Vali Erkaya Yırık, deprem ve Covid-19'la mücadele kapsamında açıklamada bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak projeler hakkında bilgi verdi.

Depremde balkondan atlayanlar o anları anlattı

Elazığ'da dün meydana gelen 5.3'lük depremde balkondan atlayanlar o anları anlattı. Hastanede tedavisi süren yaralıları ziyaret eden Vali Erkaya Yırık ise 80 kişinin sağlık kuruluşlarına başvurduğunu, 74'ünün taburcu olduğunu açıkladı.

Binlerce modern deprem konutu hızla yükseliyor

Elazığ'da 19 bin 500 konutun yapılmaya başlandığını ve 2021 yılının başlarında 8 bin konutun teslim edilmesinin planlandığını aktaran Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 'Vatandaşlarımızın rahat ve konforlu şekilde yaşayabileceği deprem korkusunda uzak bir şekilde çevre düzenlemesiyle, oyun parkalar ve diğer donatılarıyla gayet modern güzel binalar oldu' dedi.

Vali Yırık genel durum hakkında açıklama yaptı

Elazığ’da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem sonrası il protokolü depremin merkez üssü Kavaktepe köyünde incelemelerde bulundu.

Vali Yırık: Ekiplerimiz sahada çalışmalarını yürütüyor

Elazığ Valisi Erkay Erkaya Yırık Elazığ’da meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı.

Elazığ'da yılbaşı tedbirleri alındı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda, otel ve konaklama tesislerinde yılbaşı kutlama programlarının yapılmamasına karar verildi.

Kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleriyle ilgili toplantı yapıldı

Elazığ’da kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleriyle ilgili toplantı yapıldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a Sert Eleştiri

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Erhun Karakuş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı sert bir dille eleştirdi.

Vali Yırık pazara gitti, gülümseten diyaloglar yaşandı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, korona virüs (Covid-19) bilgilendirme çalışmaları kapsamında pazara gitti, ortaya gülümseten ve samimi diyaloglar çıktı. Covid-19'da arzu edilen iyileşmeyi henüz gerçekleştiremediklerine değinen Vali Yırık, vatandaşları da 'Canlarımız yanmasın' diyerek uyardı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu Alınan Yeni Kararları Açıkladı

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ile gönderdiği genelgenin ardından İl Hıfzısıhha Meclisi Vali Erkaya Yırık başkanlığında toplandı. Alınan kararlar doğrultusunda, 4 Kasım Çarşamba gününden itibaren bazı işyerlerinin en geç 22.00’a kadar hizmet vermesi kararlaştırılırken, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere tüm özel sektör kuruluşlarında da esnek çalışmaya gidilmesi öngörüldü.

Deprem bölgesi Elazığ'dan aynı kaderi yaşayan İzmir'e yardım

Deprem bölgesi Elazığ'dan aynı kaderi yaşayan İzmir'e yardım ve ekip desteğinden sonra şimdi de giyim ve etkinlik tırları gönderildi.

97. yıl anısına 970 bin adet balık yavrusu Keban Barajı’na bırakıldı

Elazığ’da Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yılı anısına Keban Barajı’na 970 bin adet sazan balığı yavrusu bırakıldı.

'En İyi Narkotik Polisi, Anne' projesi toplantısı gerçekleştirildi

Elazığ'da 'En İyi Narkotik Polisi, Anne' projesi kapsamında bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Yırık, maske için teşekkür etti, sosyal mesafe için uyardı

Dünya genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüsün (Covid-19) etkisini sürdürdüğünü belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, maske takma seviyesinin üst seviyede olması nedeniyle teşekkür etti, sosyal mesafeye dikkat edilmesi için de uyardı.

Başkan Şerifoğulları, 'Halkımızla iç içe bir yönetim anlayışıyla çalışıyoruz'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, vatandaşların talep ve önerilerini dinlemek üzere Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ ile birlikte mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.

Vali Erkaya Yırık, işçilerle birlikte elma hasadına katıldı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bölgenin en büyük modern elma bahçesini ziyaret ederek işçilerle birlikte hasat yaptı.

Vali Yırık,'Bizim insanımız hizmete layık güzel insanlar'

Mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşları dinleyen Elazığ Valisi Erkaya Yırık,'Gayemiz sizlerin hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi bunu istiyoruz, bunu arzuluyoruz. Çünkü bizim insanımız hizmete layık güzel insanlar'dedi.

Elazığ Valisi, iş talebinde bulunan genç adama sigarayı bıraktırdı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, kendisinden iş isteyen bir kişiye 'Sen sigarayı bırakacaksın, ben de iş konusunda üzerime düşeni yapacağım' diyerek hem sözünü hem paketini alıp bırakmasını sağladı.

Başkan Öztürk ve Leven Eriş’ten Vali Erkaya Yırık’a Ziyaret

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk ve Teknik Direktör Levent Eriş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı makamında ziyaret ettiler.

Vali Erkaya Yırık'ın '19 Ekim Muhtarlar Günü' Mesajı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık '19 Ekim Muhtarlar Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Yırık mesajında; 'Kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, şeffaf ve süratli bir şekilde yürütülmesinde önemli rol oynayan ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden ‘Muhtarlık Müessesesi’  halk ile devlet kurumları arasında doğrudan köprü görevi görmektedir.' dedi.