Enes Kara Haberleri

Enes Kara Haberleri

Elazığ Valiliği: Soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor

Elazığ Valiliği, hayatını kaybeden Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara olayıyla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiğini bildirdi.

Gürsel Erol'dan Enes Kara açıklaması

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, geçtiğimiz günlerde intihar eden Fırat Üniversitesi öğrencisi Enes Kara hakkında açıklamalarda bulundu.

Enes'in intiharı sonrası çok tartışılacak 'yurt' anketi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı yurtta yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı yaşama sevincinin kalmadığından bahsettiği bir video çekerek intihar etti. Bu intihar sonrası gözlerin çevrildiği yurtlarla ilgili çok konuşulacak bir anket yayınlandı. Ankette seçmenlerin yüzde 80'i 'Cemaat ve tarikatların öğrenci yurtları işletmelerini doğru bulmuyorum' dedi.

İşte hayatını kaybeden tıp öğrencisi Enes'in vasiyeti

Elazığ'da hayatını kaybeden tıp öğrencisinin son görüntüleri ortaya çıktı. Ölmeden önce video çeken genç, hesabındaki para ile annesine sözü olan fırının alınmasını ve geri kalanının ise kız kardeşine verilmesini vasiyet etti.

İntihar eden Tıp öğrencisi Enes'in babası ilk kez konuştu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı yurtta yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı yaşama sevincinin kalmadığından bahsettiği bir video çekerek intihar etti. Kara'nın paylaştığı video ve bir binanın 7. katından atlayarak hayatına son vermesi Türkiye'yi ayağa kaldırırken, genç üniversitelinin babası Mehmet Kara yaşananları canlı yayında anlattı.

Enes Kara için arkadaşları anma töreni düzenledi

Elazığ'da hayatını kaybeden Enes Kara için Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde anma töreni gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi, hayatını kaybeden tıp öğrencisi için konseri erteledi

Fırat Üniversitesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü onuruna düzenlenecek olan Harput Müziği Konseri, tıp öğrencisi Enes Kara'nın vefatından dolayı ertelendi.

Çevreyi koruyan projeler ürettiler 1. oldular!

11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya bölge yarışmasında, Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Kazım Yerli ve Esma Kahraman’ın ‘Parke Lownia’, Hüseyin Karakaya ve Yusuf Enes Karahan’ın ‘BAKS’ ve Muhammed Rafi Üstündağ’ın ‘Manyetik Geri Dönüşüm Kamyonu’ projeleri yarışmada birincilik elde ederek final yarışmasına girmeye hak kazandılar