Etiketler

Depremzede çocuklar, İzmir için koli koli yardım topladı

Elazığ’da depremi yaşayan ve konteyner kentlerde aileleri ile kalan çocuklar, İzmir’deki depremzede akranları için kendi çabalarıyla kıyafet, kırtasiye malzemesi ve oyuncaklar topladı.

İzmir depremi vatandaşlardaki belirti ve bulguları tetikledi

İzmir’de yaşanan depremin Elazığ depreminin belirti ve bulgularını tetiklediğini belirten Uzman Psikolog Çağla Gül, 'Travma sonrası stres bozukluğu diye adlandırdığımız vakalarda, uyku bozuklukları, kabus görmeler, öfkeli haller, suçluluk bulguları, kederli duygu durumu, tahammülde azalma gibi belirtiler artış gösterdi' dedi.

Bakan Kurum 'İzmir’de deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hasar tespiti yapılan bina sayılarına dair son durumu açıklarken, '6 farklı hasar derecesiyle sınıflandırılan teknik ekiplerimizin hazırladığı envanterler ışığında İzmir’de deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz' dedi.

İzmir'deki depremde can kaybı 115'e yükseldi

AFAD'dan yapılan açıklamada, 'SAKOM'dan alınan bilgilere göre 115 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Yaralanan 1.034 vatandaşımızdan 1011'i taburcu edilmiş olup 23 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir.' denildi.

İzmir depreminde gözaltına alınan müteahhitlerle ilgili karar verildi

İzmir'deki 114 kişinin öldüğü depremde yıkılan binalarla ilgili gözaltına alınan ve aralarında müteahhitlerin de bulunduğu 9 şüpheliden 7'si tutuklandı.

Deprem bölgesi Elazığ'dan aynı kaderi yaşayan İzmir'e yardım

Deprem bölgesi Elazığ'dan aynı kaderi yaşayan İzmir'e yardım ve ekip desteğinden sonra şimdi de giyim ve etkinlik tırları gönderildi.

Elazığ polisi, depremlerde hayatını kaybedenleri unutmadı

Elazığ’da 'Bir Fidan Toprağa, Bin Nefes Geleceğe' seferberliği kapsamında başlatılan kampanya kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Elazığ ve İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin anısına binlerce fidanı toprakla buluşturup, dua etti.

Depremzede Anne: 'Onların acısı benim acımdır'

Elazığ’da meydana gelen depremde 29 yaşındaki kızını kaybeden ve kendisi de enkaz altından çıkartılan Hamide Bugdalı, 'İzmir depremini gördüm daha çok perişan oldum, onların acısı benim acımdır. Onlar çıkartınca kötü oluyorum' dedi.

Bu yıl deprem sebebiyle 197 kişi hayatını kaybetti

Dünya genelinde 2020 yılında depremlerde toplam 197 kişi hayatını kaybetti. Bu can kayıplarının 159'u, Türkiye'de yaşandı.

26 saat sonra enkazdan kurtarılan Helim Sarı yaşamını yitirdi

İzmir'de depremden 26 saat sonra enkaz altından çıkarılan Helim Sarı, hayatını kaybetti.

Rıza Bey Apartmanı'nda Elazığlı ikiz kardeşlerden acı haber

İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey Apartmanı enkazında, Elazığlı ikizler Çınar ve Sayla Akgündüz'ün (16) cenazelerine ulaşıldı. Ekipler ikizlerin cansız bedenlerini enkazdan çıkardı.

İzmir'de de fırsatçılar iş başında!

İzmir’de depremin ardından fırsatçı emlakçılar harekete geçerek kiralara zam yaptı.

İzmir depreminde Elazığlı ikiz kardeşler hayatını kaybetti

İzmir depreminde Karakoçan ilçesi nüfusuna kayıtlı Tülin Batmaz Alpgündüz’ün ikiz çocukları Sayra ve Çınar Alpgündüz’de enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti.

Acılı Depremzede Baba, 'O Duyguların Hepsini Yeniden Yaşadık'

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden 15 yaşındaki Sena Nur’un babası Ufuk Demir, İzmir’de meydana gelen deprem sonrası kızını kaybettiği depremin film şeridi gibi gözlerinin önüne geçtiğini, bu nedenle aynı acıyı paylaştıklarını ve imkanları dahilinde depremzedeleri ağırlamak istediğini belirtti.

Elazığ depreminde en büyük acıyı yaşayan baba Aslan ilk kez konuştu

Elazığ depreminde yıkılan binada eşi, 2 çocuğu, kayınbabası ile kayınvalidesini kaybeden Serhat Aslan, ilk kez konuştu.

Depremzede Yurtseven, 'İzmir'de olmak ve yardım etmek istedim'

Elazığ’da depremde enkaz altında kalan ve 1,5 saat sonra çıkartılan Mustafa Yurtseven, İzmir depremi nedeniyle şokun içerisinde olduğunu ve orada olup yardım etmek istediğini söyledi.

Ali Çağın Kaygusuz’dan acı haber geldi

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan Elazığlı hemşehrimiz Ali Çağın Kaygusuz’dan acı haber geldi. Hemşehrimiz Kaygusuz’un enkaz altındaki cansız bedenine ulaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Şu an itibariyle 37 vefatımız, 885 yaralımız var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir AFAD Koordinasyon Merkezi'nde deprem sonrası yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'şuan itibariyle 37 vefatımız var. 885 yaralımız var' dedi.

Elazığlı depremzedelerden İzmir’e manevi destek

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen depremde evlerini ve yakınlarını kaybederek geçici barınma merkezi olan konteyner kentlerde kalan depremzedeler, İzmir’e destek verdi.

İzmir depremindeki son bilanço açıklandı: 21 ölü, 24'ü ağır 799 yaralı

İzmir'de meydana gelen depremin ardından oluşan acı bilançoyu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıkladı. Bakan Kurum, depremde 21 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 24'ü ağır 799 vatandaşın yaralı olduğunu bildirdi.

İzmir umut sessizliğine büründü

İzmir'de meydana gelen ve 20 vatandaşın hayatını kaybettiği depremde arama kurtarma çalışmaları devam ederken çalışmalarda zaman zaman oluşturulan sessizlikle şehir adeta umut sessizliğine bürünüyor. Oluşturulan sessiz ortamda enkaz altından gelebilecek bir umut çığlığı bekleniyor.

Sağlık Bakanı Koca: '21 can kaybımız var, 435 kişi halen tedavi görüyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’de meydana gelen depremde can kaybının 21’e yükseldiğini belirterek “435 kişi halen tedavi görüyor, 25’i yoğun bakımda, 9 ameliyat devam ediyor.” dedi.

Provokatif deprem paylaşımına 3 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, depremden sonra bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici 27 paylaşıma inceleme başlatırken, tespit edilen 16 kişiden 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Enkaz Altındaki Elazığlı Hemşehrimiz Kaygusuz'a Ulaşılmaya Çalışılıyor

İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan binalardan birinin altında kalan Elazığlı hemşehrimiz Ali Çağın Kaygusuz’un en kaz altından çıkartılabilmesi için çalışma yapılıyor.

İşte İzmir'deki Ölü ve Yaralı Sayısı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir’deki depremde 12 kişinin hayatını kaybettiğini, 475 kişinin yaralandığını açıkladı.

Elazığ’dan depremin vurduğu İzmir’e 1 tır yardım gönderildi

Elazığ’dan depremin vurduğu İzmir’e 1 tır yardım gönderildi.

MHP Lideri Bahçeli: 'Hep birlikte zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum'

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Şiddetli depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Devlet-millet dayanışmasıyla zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Niyazım odur ki, Allah milletimizi doğal afetlerden korusun, her türlü musibetten esirgesin" dedi.

Başkan Şerifoğulları: İhtiyaç Halinde İtfaiye Ekiplerimiz Hareket Etmek İçin Hazır

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya hesabında, İzmir’de yaşanan depremin ardından ihtiyaç olması halinde itfaiye ekiplerinin hazır olduğunu ve hemen deprem bölgesine gönderileceğini açıkladı.