Etiketler

Artık hafta sonları açık olacak

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasına bugün itibarıyla yeniden başlandı.

Aşı olmayana kısıtlama gelir mi?

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, vaka artışının ele alındığı Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuştu. Artan vakalar sonrası merak edilen 'Kısıtlamalar geri gelecek mi?' sorusuna yanıt veren Bakan Koca, 'Kısıtlama günlerine geri dönmeyi hiçbirimiz hiçbir surette tekrar yaşamak istemeyiz. Buna mecbur kalacağımız bir seyir şu an için yok. Ama olmayacağı anlamına gelmez' dedi. Ayrıca, Bakan Koca, şu an aktif vakaların yaklaşık yüzde 87'sinin aşısı tamamlanmamış kişiler olduğunu da söyledi.

BioNTech aşısı ile ilgili çarpıcı araştırma

İngiltere'de yapılan bir araştırma, Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısındaki iki doz arasında beklenilmesi gereken sürenin uzatılması gerektiğini ortaya çıkardı.

Vaka artışı sonrası Bakan Koca'dan korkutan sözler!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 bine yaklaşan vaka sayılarının ardından sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlar yaptı. Tedbirlere uyma ve aşı çağrısı yapan Koca, 'Yarın muhtemelen daha yüksek bir sayıyla karşılaşacağız. Sonraki günleri uyacağımız kurallar, yaptıracağımız aşılar belirleyecek. Almak istediğimiz sonuca göre hareket edelim' dedi.

Tatil dönüşü dördüncü dalga uyarısı!

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde özellikle kıyı illeri dolup taştı ancak unutulan Delta varyantı, 'Nasılsa aşılandım' rehaveti, maske ve mesafe kurallarına uymayanların çokluğu endişe yaratıyor.

Koronavirüste endişelendiren gelişme!

Koronavirüse yakalanan pek çok kişi hastalığı ağır geçirmiyor ve kısa sürede iyileşiyor. Ama hastalığı ağır geçirmeyenlerde bile, iyileştikten sonra uzun vadeli sorunlar yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. 'Uzatmalı koronavirüs' kadınlar arasında iki kat daha yaygın görülüyor.

Vaka sayıları hızla artarken hükümet bayram sonrası yol haritasını belirledi

Son dönemlerde hızla artan vaka sayıları endişeleri de beraberinde getirdi. Süreci yakından takip eden Hükümet, bayramdaki hareketliliğin vaka ve vefat sayılarına yapacağı olumsuz etkiyi masaya yatırdı. Buna göre bayram sonrası yaklaşık 20 milyon kişinin daha hızla aşılanıp virüse karşı bir 'dalgakıran' oluşturulması amaçlanıyor.

Koronanın sonunu getirecek hamle!

Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu takvim doğrultusunda başlayan aşı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken bugünden itibaren 16 yaş ve üzeri genç vatandaşlara aşı randevusu alma hakkı açıldı. Randevular MHRS sistemi ve e-Nabız üzerinden alınabiliyor.

İptal edilen Elazığ-Tatvan tren seferleri tekrar başladı

Elazığ haber: Koronavirüs tedbirleri kapsamında iptal edilen Elazığ-Tatvan tren seferleri normalleşme süreciyle birlikte tekrar başladı.

Koronavirüste kokteyl aşı mucizesi!

Bilim dünyası, koronavirüs aşılarıyla ilgili farklı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Oxford Üniversitesi'nden bilim insanları tarafından yapılan son çalışmada, 1. doz ile 2. dozda farklı aşıların uygulanmasının daha etkili olduğu ortaya konuldu. Bilim insanları, ilave doz konusunda henüz herhangi bir önerileri olmadığını da dile getirdi.

Elazığ'da 25 Yaş Üstü Vatandaşlar Aşı Olmaya Başladı

Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında bugünde kadar 280 bin doz aşının yapıldığı Elazığ'da son bir hafta içerisinde 35 bin aşı uygulandı, 25 yaş üzeri vatandaşların da kabul edilmesiyle bu rakamın haftalık 40 binlere ulaşacağı belirtildi.

Elazığ'da aşılama yoğunluğu, 247 bin 290 kişi aşılandı

Elazığ'da vatandaşlar korona virüs (Covid-19) aşısı olmak için hastanelerde yoğunluk oluşturdu. Aşı birimi önlerinde kuyruklar oluşurken, kent genelinde bugüne kadar toplam 247 bin 290 kişinin aşılandığı bildirildi.

1 Haziran'da yeni dönem başlıyor!

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi devam ederken 1 Haziran'da yeni dönem geçilecek. Pazartesi günü toplanacak Kabine'de, birçok kısıtlamanın kaldırılması konuşulacak.

Karantina süreleriyle ilgili çok önemli karar

Sağlık Bakanlığı, mutasyonlu virüslerin yayılımının önüne geçilmesi için 'Temaslı Takibi Rehberi'ni güncelledi. Güncellemeyle birlikte karantina süreleri değişti.

Salgından kurtuluş yok!

İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde 49 kişide koronavirüsün yeni türü olan 'üçlü mutasyon' görüldü. 'AV.1' olarak adlandırılan ve nereden geldiği bilinmeyen ancak birkaç hafta önce keşfedilen yeni tür, bilim adamları tarafından araştırılıyor.

Hemşehrimiz Ceyhan, maskeden kurtulmak için gereken şartı açıkladı

Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'Maskeyi ne zaman çıkarabiliriz?' sorusuna yanıt olarak 'Vakaları binli rakamlara indirmemiz şart' açıklamasını yaptı.

5 bin hedefine adım adım yaklaşıyoruz!

Son dakika haber: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları düne göre düştü. 22 Mayıs tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 835'i semptomatik olmak üzere 8 bin 697 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 5 milyon 178 bin 648'e yükseldi. Vefat sayısı 231 olarak kayıtlara geçti. İyileşen sayısı ise bugün 14 bin 472 oldu. Bakanı Koca da vaka sayıları ile ilgili 'Gösterdiğimiz sabır meyvesini vermeye devam ediyor. Bugün de 9 bin vaka sayısının altına indik' dedi.

Esnafa hibe desteği resmen yürürlüğe girdi!

Koronavirüs salgınından etkilenen esnafa yönelik destek kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 5 bin ve 3 bin lira hibe desteğinden 17 Mayıs itibarıyla gelir vergisi mükellefi olan esnaf yararlanacak.

Salgınla mücadelede psikososyal destek

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında sahada her türlü mücadele yapılırken, psikososyal destek hattıyla da vatandaşların kaygı ve stresleri en aza indirilmeye çalışılıyor.

Korona verileri bir türlü istenilen seviyeye düşmüyor!

Son dakika haber: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayıları düne göre düştü. 17 Mayıs tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 923'ü semptomatik olmak üzere 10 bin 174 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 5 milyon 127 bin 548'e yükseldi. Vefat sayısı 223 olarak kayıtlara geçti. İyileşen sayısı ise bugün 13 bin 864 oldu.

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Yeni Kararları Açıkladı

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak yeni kararları açıkladı.

Koronavirüsten en çok etkilenen ülkede maske ve mesafe kuralları kalktı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ülkede koronavirüse karşı tamamen aşılanmış kişilerin iç ve dış mekanlarda, maske takmasının ve sosyal mesafe kurallarına uymasının gerek olmadığına karar verdi. ABD, 33 milyondan fazla vaka ile hastalıktan en çok etkilenen ülke konumunda.

Bilim Kurulu üyesi normalleşmenin nasıl olacağını açıkladı

Tam kapanma ile Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları düşüşte. Tablonun ardından yeni normalleşme gündeme gelirken Bilim Kurulu üyesi önemli ipuçları verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme ve yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle iftar programında buluştu. Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak, tedbirlere işaret ederek 'Bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor' dedi. Erdoğan, normalleşme takvimi ve yüz yüze eğitime dair açıklama yaptı.

Elazığ'da pes dedirten görüntüler

Elazığ'da pandemi sosyal destek ödemesini almak isteyen vatandaşlar PTT şubelerine akın etti. PTT Şubelerinin önünde oluşan yoğunluk tam kapanma önlemini sekteye uğrattı.

Korona tablosunda iki umut veren haber!

Son dakika haber: Ülkemizdeki koronavirüs vaka ve vefat sayılarındaki düşüş sürüyor. 7 Mayıs tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 2210'u semptomatik olmak üzere 20 bin 107 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 4 milyon 998 bin 89'a yükseldi. Vefat sayısı 278 olarak kayıtlara geçti. İyileşen sayısı ise bugün 35 bin 529 oldu.

Virüs sistemi değiştirdi diyen Bakan Elvan, yeni çalışma modelini ilan etti

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, koronavirüs pandemisi ve ekonomiye etkileri konusunda açıklamalarda bulundu. Elvan, Türkiye'nin dijitalleşme alanında çok önemli adımlar attığını belirterek 'Uzaktan çalışmanın ciddi şekilde yaygınlaşacağını düşünüyorum' dedi.

Pandemiye rağmen, evde sağlık hizmeti kesintiye uğramadı

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla sağlıkta yükün artmasına rağmen, evde sağlık hizmetleri kesintiye uğramadan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan 6 bin 700 hastanın kontrol ile tedavileri yapılmaya devam ediyor. Kentte 15'i doktorlu 20 ekip düzenli olarak hizmet vererek ülkenin sağlıktaki gücünü ve insana vefayı ortaya koyarken, hasta yakınları Doktor ayağımıza geliyor bundan daha güzel imkan olabilir mi diyerek teşekkürlerini iletiyor.

Korona verilerinde dalgalı seyir!

Son dakika haber: Ülkemizdeki koronavirüs vaka sayılarında düşüş yaşandı. 5 Mayıs tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 2414'ü semptomatik olmak üzere 26 bin 476 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 4 milyon 955 bin 594'e yükseldi. Vefat sayısı 356 olarak kayıtlara geçti. İyileşen sayısı ise bugün 35 bin 141 oldu.

Elazığ'da çiftçilerin ÇKS kuyruğu

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında devam eden tam kapanma döneminde tarımsal faaliyetlerine devam etmek isteyen üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt için Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde kuyruk oluşturdu.