Etiketler

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Orman yangınlarından etkilenen bölgelerimizi 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan ettik' açıklamasında bulundu.

Selin vurduğu Rize'ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara seslendi

10 gündür yağışlarla boğuşan Rize'de vatandaşlar adeta felaketi yaşıyor. Sel bölgesine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan kriz bölgesindeki incelemelerinin ardından vatandaşlara seslendi. 'Geçmiş olsun' dileklerini ileten Erdoğan, 'Rize'de selden etkilenen 4 ilçede proje çalışmaları başlattık. 1 yılda 550 konut inşa edeceğiz. İlimize acil kullanım için tahsil edilen 18 milyon TL'den 3 milyon TL'si vatandaşlarımıza sunulmuştur' ifadelerini kullandı.

Rize Afet Bölgesi İlan Edilmişti, Afet Bölgesi Ne Demek, İlan Edilirse Ne Olur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuş, Rize Afet Bölgesi ilan edilmişti. Peki, afet bölgesi ne demek, afet bölgesi ilan edilince ne olur?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hain Girişimin 5.Yılında Millete Seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Millete Sesleniş konuşmasında 'Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacaklar.' dedi.

Kabine sonrası Erdoğan açıkladı!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatili süresinin konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. 11 gün yapılacağı tahmin edilen Kurban Bayramı tatili süresiyle ilgili konuşan Erdoğan, 'Kurban Bayramı tatili 16 Temmuz Cuma akşamı başlayıp 26 Temmuz Pazartesi sona erecek' diyerek tatil süresinin 9 gün olacağını açıkladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Böyle bir oyuna gelmeyeceğiz

Elazığ haber: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs'a gerçekleştireceği ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur' dedi.

Kısıtlamalar 1 Temmuz'da Kalkıyor!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yeni kararları açıkladı. 1 Temmuz tarihinden kısıtlamalar kaldırılıyor. Erdoğan turizm sektörüne de müjdeyi vererek, 'Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz' dedi. Aşılamada ise hedefin 18 yaş üzerinde olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuzuli’de Aliyev tarafından karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde geldiği Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından Fuzuli'de karşılandı. Erdoğan ve Aliyev, Şuşa'ya birlikte hareket etti.

AK Partili İnan: AK Gençlik Türkiye'nin en güçlü gençlik kollarıdır

Elazığ haber son dakika: Türkiye'nin en güçlü gençlik kolları yapılanması olduklarını belirten AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, 'Bugün Türkiye'nin her bir yanında teşkilatlanmış ve çalışmalarını hız kesmeden sürdüren bir gençlik kolları var. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023, 2053, 2071 vizyonu ile çalışmaya devam ediyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan merakla beklenen müjdeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'taki Filyos limanı açılışında konuştu. Erdoğan merakla beklenen müjdeyi açıklayarak 'Fatih Sondaj gemimiz Amasra-1 açık bölgesinde 135 Milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfetti' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT Yayınında dikkat çeken detay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen TRT özel yayınında arkasında bulunan ve 9’u 5 geçe durmuş şekilde görünen antika saatin Atatürk’ün vefat zamanını simgelediği öğrenildi.

Battalgazi’de 'Tekstilkent' kuruluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olurlarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüteceği 'Çalışan ve Üreten Gençler Programı' çerçevesinde Battalgazi'de kurulması planlanan Tekstilkent projesi, ilçenin yeniden yükselen yıldızı olmasında önemli rol oynayacak.

1 Haziran'da yeni dönem başlıyor!

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi devam ederken 1 Haziran'da yeni dönem geçilecek. Pazartesi günü toplanacak Kabine'de, birçok kısıtlamanın kaldırılması konuşulacak.

Yüz binlerce esnaf başvurdu

Esnafa yönelik hibe desteğine iki günde 565 bin kişi başvurdu. 455 bin esnaf 3 bin TL için, 110 bin esnaf ise 5 bin TL için müracaat etti. Toplam 1.4 milyon esnafa 4.6 milyar lira destek verilecek.

Taksim Camii Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla ibadete açıldı.

İstanbul Beyoğlu’nda yarım asırlık hayal gerçek oldu. Taksim Camii, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün ibadete açıldı. Camide ilk ezan okundu, ilk namaz kılındı. Diyanet İşleri Prof. Dr. Ali Erbaş cuma hutbesi okudu. Camide dünyada sayılı uygulamalardan olan Top-Down yöntemi kullanıldı. 9 metre 45 santimetre yüksekliği ile Türkiye'deki en yüksek mihraplardan birine sahip olma özelliğini taşıyan caminin kapalı ibadet alanında 2 bin 250 kişi aynı anda namaz kılabilecek.

Erdoğan müjdeyi verdi: 3 yeni kuyuda petrol keşfettik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Karadeniz'de bulduğumuz gazın ardından kara alanlarındaki çalışmalarımızın da sonuçlarını almaya başladık. 3 yeni kuyuda petrol keşfettik' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı

Partisinin Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarına değindi.

Elazığ TSO hibe desteği detaylarını yayınladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından internet sitelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve esnafa verilecek olan hibe destek paketinin detayları yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan esnafa müjde!

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafa yönelik bir dizi müjde açıkladı. Buna göre kahvehane, kafe, çay bahçesi, hamam gibi işletmelere 1 defaya mahsus 5 bin lira; tamircilere, müzisyenlere, tuhafiyecilere, lokantalara, pastanelere, terzilere ve taksicilere ise bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kademeli normalleşme müjdesi

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatlarıyla bayramlaşma programında, 'Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Süreci pazartesi günü Kabine sonrasında açıklayacağız. Niyetimiz hazirandan itibaren tedbirleri önemli ölçüde gevşetmek.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme sinyalini verdi, süreç netleşti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz' mesajının ardından yaz döneminde devreye sokulacak normalleşme planının da detayları netleşmeye başladı. 17 Mayıs'ta toplanacak olan Bilim Kurulu toplantısının ardından hafta içi Kabine toplantısı da gerçekleştirilecek. Toplantıda, 3 aşamada normalleşme adımlarının atılması konuşulacak.

17 günlük tam kapanmanın ardından beklenen haber geldi

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında salgınla mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz' sözleriyle normalleşme sürecinin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe liderlerle görüşüp İsrail'e ateş püskürdü

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Filistin'in durumunun ele alındığı görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'e tepki göstererek 'Saldırıların muhatabı bütün Müslümanlar' dedi. Erdoğan daha sonra ise Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüştü.

Bilim Kurulu üyesi normalleşmenin nasıl olacağını açıkladı

Tam kapanma ile Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları düşüşte. Tablonun ardından yeni normalleşme gündeme gelirken Bilim Kurulu üyesi önemli ipuçları verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme ve yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle iftar programında buluştu. Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili olarak, tedbirlere işaret ederek 'Bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor' dedi. Erdoğan, normalleşme takvimi ve yüz yüze eğitime dair açıklama yaptı.

Emekli bayram ikramiyesi belli oldu

Son Dakika: Emeklilere bayramda ödenecek ikramiyenin tutarı belli oldu, açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Kabine toplantısından tam kapanma çıktı!

Son dakika Elazığ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam kapanmanın konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası açıklama yaptı. Erdoğan, Ramazan Bayramı'nı kapsayacak şekilde 3 hafta süreyle 29 Nisan Perşembe günü saat 19'dan itibaren başlayarak 17 Mayıs Pazartesi günü saat 5'e kadar ülke çapında tam kapanmaya geçildiğini açıkladı. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecek. Ayrıca yüz yüze eğitime ara verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Kısa çalışma ödeneği uzatıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dakika yapmış olduğu açıklamaya göre Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Üniversiteye Rektör Atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunan Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kabine'de beklenen revizyon yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, diğerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığı'na ise Mehmet Muş atandı. Bu kararlarla birlikte Zehra Zümrüt Selçuk ve Ruhsar Pekcan görevden alındı.