Bölgesel - Ulusal

Kodu düşen baraj gölünde 'Gülistan' seferberliği Kodu düşen baraj gölünde 'Gülistan' seferberliği
Çemişgezek'teki köyde karantina süresi uzatıldı Çemişgezek'teki köyde karantina süresi uzatıldı
Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem
Vali Özkan: Munzur Gözeleri'nde iş makinası kullanılmayacak Vali Özkan: Munzur Gözeleri'nde iş makinası kullanılmayacak
Çemişgezek Kaymakamı Güder, görevine başladı Çemişgezek Kaymakamı Güder, görevine başladı
Bu linke sakın tıklamayın! Bu linke sakın tıklamayın!
Bedelli askerlik tutarı değişti! Bedelli askerlik tutarı değişti!
Malatya beşik gibi sallanıyor Malatya beşik gibi sallanıyor
Cumhurbaşkanlığı harekete geçti! Kamuda yeni dönem Cumhurbaşkanlığı harekete geçti! Kamuda yeni dönem
Bakan Pakdemirli: 'Satılamayan hayvanları talep edilmesi halinde alacağız' Bakan Pakdemirli: 'Satılamayan hayvanları talep edilmesi halinde alacağız'
Yavru köpek sürüden ayrılan kuzuyu böyle getirdi Yavru köpek sürüden ayrılan kuzuyu böyle getirdi
Sürücüler dikkat! Haksız ceza için emsal karar Sürücüler dikkat! Haksız ceza için emsal karar
Türklere çifte vatandaşlık! Türklere çifte vatandaşlık!
Bakan Pakdemirli duyurdu! 7 ayda kesilen ceza 63 milyon lirayı aştı Bakan Pakdemirli duyurdu! 7 ayda kesilen ceza 63 milyon lirayı aştı
Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür'den Kritik Uyarı! Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür’den Kritik Uyarı!
Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 1 ay uzatıldı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 1 ay uzatıldı
Sosyal Medya yasası yürürlüğe girdi! Sosyal Medya yasası yürürlüğe girdi!
Tunceli'de 'Yıldırım-4 Munzur-Kutu' operasyonu Tunceli'de 'Yıldırım-4 Munzur-Kutu' operasyonu
Prof. Dr. Şenyiğit uyardı: 'Kurban olmak istemiyorsanız evinizde oturun' Prof. Dr. Şenyiğit uyardı: 'Kurban olmak istemiyorsanız evinizde oturun'
Baraj gölünün suyu 6 metre düşürüldü, Gülistan'ı arama çalışmaları sürüyor Baraj gölünün suyu 6 metre düşürüldü, Gülistan'ı arama çalışmaları sürüyor
Bölgesel - Ulusal Haberleri

Kodu düşen baraj gölünde 'Gülistan' seferberliği

Tunceli’de 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu bulmak için Uzunçayır Baraj Gölü’ndeki su seviyesi 897 metreden 885 metreye düşürüldü, tüm ekipler seferber oldu.

Çemişgezek'teki köyde karantina süresi uzatıldı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde karantina altına alınan Bozağaç köyünde karantina süresinin bir hafta daha uzatıldığı bildirildi.

Bitlis'te 4,6 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın aktardığı son dakika bilgisine göre, Bitlis'in Hizan ilçesinde saat 22.20'de 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak kayıtlara geçti

Vali Özkan: Munzur Gözeleri'nde iş makinası kullanılmayacak

Munzur Gözeleriyle ilgili hazırlanan çevre düzenlemesi projesinin Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunca onaylandığını belirten Vali Mehmet Ali Özkan, “Söz konusu proje 8 milyon lira maliyetlidir. Ayrıca alanda iş makinası çalıştırılmayacaktır” dedi.

Çemişgezek Kaymakamı Güder, görevine başladı

Çemişgezek Kaymakamlığına atanan Mehmet Güder, görevine başladı.

Bu linke sakın tıklamayın!

Diyarbakır'da İki çocuk annesi Gurbet S., telefonuna gelen 'Bayrama özel devletten bin lira sosyal destek başvurusu için indir, kur ve yükle' mesajlı linki tıklamasıyla hayatının şokunu yaşadı.

Bedelli askerlik tutarı değişti!

2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin bedelli askerlik tutarı belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli askerlik 37 bin 70 liraya çıktı. Dövizle askerlik ise 5563 euro olarak belirlendi.

Malatya beşik gibi sallanıyor

Malatya’da meydana gelen 5,2’lik sarsıntının ardından yaşanan 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Malatyalılar yine sokağa döküldü.

Cumhurbaşkanlığı harekete geçti! Kamuda yeni dönem

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, kamuda uygulanacak dijital güvenlik önlemleri için Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi hazırladı. Buna göre kamu kurumlarında önce bir anket yapılarak güvenlik açıkları tespit edilecek. Daha sonra tüm kamu personeli için zorunlu olacak uygulamalar hayata geçirilecek.

Bakan Pakdemirli: 'Satılamayan hayvanları talep edilmesi halinde alacağız'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde Et ve Süt Kurumumuz (ESK) eliyle biz alacağız' dedi.

Yavru köpek sürüden ayrılan kuzuyu böyle getirdi

Tunceli’de bir yavru köpek, sürüden geride kalan kuzuyu boynundan tutarak sürünün en başına kadar götürdü. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Sürücüler dikkat! Haksız ceza için emsal karar

Bursa'da telefonla konuşmadığı halde fahri trafik müşavirinin yazdığı cezanın peşini bırakmayan avukat, emsal bir karar çıkmasını sağladı.

Türklere çifte vatandaşlık!

Rusya’nın bugüne kadar uyguladığı “diğer ülke vatandaşlığından çıkma şartı” yeni vatandaşlık yasasının yürürlüğe girmesiyle tarih oldu.

Bakan Pakdemirli duyurdu! 7 ayda kesilen ceza 63 milyon lirayı aştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yılın ilk 7 ayında 705 bin gıda denetimi yaptıklarını ve uygunsuzluk tespit edilen işletmelere 63 milyon liranın üzerinde idari para ceza uyguladıklarını açıkladı.

Hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür’den Kritik Uyarı!

Bilim Akademisi Üyesi hemşehrimiz Prof. Naci Görür, Malatya'da meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada 'Deprem Malatya Fayı üzerinde oldu, DAF ile ilgili değil. Bu fay da uzun zamandır enerji biriktiriyor' uyarısında bulundu.

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı 1 ay uzatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un duyurduğu kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının 1 ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sosyal Medya yasası yürürlüğe girdi!

Sosyal Medya yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tunceli'de 'Yıldırım-4 Munzur-Kutu' operasyonu

Tunceli'de terör örgütlerinin kökünü kazımak için binden fazla güvenlik gücünün katılımıyla 'Yıldırım-4 Munzur-Kutu' operasyonunun başlatıldığı bildirildi.

Prof. Dr. Şenyiğit uyardı: 'Kurban olmak istemiyorsanız evinizde oturun'

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Şenyiğit, Kurban Bayramında ziyaretlerin yapılması durumunda çok büyük sıkıntıların oluşabileceğine değinerek bunun yerine vatandaşların evlerinde kalıp, telefonla bayramlaşmalarını önerdi.

Toplam 1298 haber.