Eğitim

Eğitim Haberleri

Öğrenciler 'Şimdi Sıra Sende' projesiyle etkinlikler yaptı

Elazığ'da orta okul öğrencileri, pandemi tedbirleri kapsamında evde olmalarına rağmen, öğretmenlerinin koordinesinde Şimdi Sıra Sende projesiyle çeşitli etkinler yaptı.

İbrahim Bahşi: Okul öncesi kurumlarında da uzaktan eğitime geçilmelidir

Okul öncesi öğretmenlerinin de uzaktan eğitime dahil edilmesi gerektiğini belirten Eğitim-Bir-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi,okul öncesinin de ilk ve ortaöğretim gibi zorunlu olduğunun bilinmesi gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Uzaktan Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak olan tedbirlerle ilgili açıklama yaptı.

Bakan Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan 5N1K programına konuk oldu ve Kenan Taş'ın sorularını yanıtladı.. 'Çocuklarımızın öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz.' diyen Bakan Ziya Selçuk, 'Yüz yüze eğitim bizim önceliğimiz ama daha öncelik tanıdığımız şey sağlık. Biz çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz.' ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk, yaz tatili ile ilgili son bilgiyi verdi.

Bakan Selçuk: 25 Nisan'da 1 milyon civarında bursluluk sınavı var. Bunu erteliyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve öğretmenlerin girdiği Adaylık Kaldırma Sınavı'nın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Fırat ve İnönü Üniversiteleri arasında iş birliği protokolü

Malatya İnönü Üniversitesi ve Elazığ Fırat Üniversitesi arasında kurumsal fayda sağlama adına eğitim-öğretim, Ar-Ge ve toplumsal katkı faaliyetlerine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi ile Agrar Üniversitesi arasında eğitim protokolü

Fırat Üniversitesi (FÜ) ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Öğrenciler, Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek için ter döktü

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı, Elazığ'da Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan liselerle ilgili önemli duyuru

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz binlerce liseli öğrenciyi ilgilendiren son dakika açıklaması geldi.

Müdür Gürtürk, PIRLS 2021 uygulamasına katılacak öğrencileri ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk ve Şube Müdürü Ömer Abdülaziz Döger, PIRLS 2021 uygulaması ile Türkiye’yi temsil edecek olan Altın Çevre ve Şehit Fethi Murat İlkokulunu ziyaret etti.

Keban'da çiftçilere, bağ budama eğitimi

Elazığ'ın Keban ilçesinde çiftçilere uygulamayı bağ budama eğitimi verildi.

Ortaokullarda yüz yüze sınavlar ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokullardaki yüz yüze sınavlar ile ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ortaokullarda yapılacak olan yüz yüze sınavların ertelendiği söylendi.

Elazığ'da Mesleki Eğitimde Okul Projesi

Elazığ'da Mesleki Eğitimde Okul Projesi'ne meslek okullarının dahil olduğu bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Uzaktan Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim açıklaması yaptı. Açıklamada, 'lise son sınıf öğrencilerinin yüz yüze sınavları devam edecek' denildi.

FÜ öğretim üyeleri, 'Ipard III' projesi için 4 rapor hazırladı

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından 'Ipard III' projesi kapsamında ülke için önemli 4 rapor hazırlandığı bildirildi.

Özel Okullar Platformu Başkanı Düşmez: Rengimizin maviye dönmesi için gayret gösterin

Elazığ'da Özel Okullar Platformu Başkanı Oya Düşmez, Salgınla mücadeleye destek olmamız gerekiyor. Öğrencilerimizin kaybedeceği bir gün bile, ileride telafisi güç sonuçlar doğurabilir. O yüzden, lütfen, yeniden okular kapanmasın, yavrularımız güvenle okusunlar diye, sizde elinizden geleni yapın ve rengimizin maviye dönmesi için gayret gösterin dedi.

Bakan Selçuk'tan önemli normalleşme çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, normalleşmenin ardından hafta sonunda yaşanan yoğunluk üzerine yüz yüze eğitimin başladığı okullar ve öğrencilerle ilgili önemli çağrıda bulundu. Selçuk, 'Vatandaşlarımızdan ricam okullarımızı ve çocuklarımızı düşünerek kontrollü davranmaları' dedi.

Orta riskli Elazığ'da yüz yüze eğitim başladı, öğrenciler ders başı yaptı

Orta risk gurubunda yer alan Elazığ'da öğreniciler, Korana virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime başladı.

Öğrenciler dikkat! MEB yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2 Mart'ta başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin kapsamlı bir açıklamada bulundu. Selçuk, açıklamasında, '2 Mart Salı günü itibarıyla salgın koşullarına göre tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlanılması kararlaştırılmıştır' ifadelerine yer verdi.

Toplam 482 haber.