Eğitim

ÖSYM: 'Sınav merkezi değişikliği 29 Mayıs'a kadar yapılabilecek' ÖSYM: 'Sınav merkezi değişikliği 29 Mayıs'a kadar yapılabilecek'
YKS ve LGS ne zaman? MSÜ sınavı ne zaman? Sınavlar nasıl olacak? YKS ve LGS ne zaman? MSÜ sınavı ne zaman? Sınavlar nasıl olacak?
YÖK dijital ortamda gerçekleştirilebilecek sınavların temel ilkelerini belirledi YÖK dijital ortamda gerçekleştirilebilecek sınavların temel ilkelerini belirledi
Bakan Selçuk'tan telafi eğitimlerine ilişkin önemli açıklama! Bakan Selçuk'tan telafi eğitimlerine ilişkin önemli açıklama!
Salgın sonrası ne olacak? Milli Eğitim Bakanı açıkladı Salgın sonrası ne olacak? Milli Eğitim Bakanı açıkladı
Rektör Kutbeddin Demirdağ Sınavlarla İlgili Açıklama Yaptı Rektör Kutbeddin Demirdağ Sınavlarla İlgili Açıklama Yaptı
Tüm Üniversiteler İçin Final Sınavları İle İlgili Karar Açıklandı Tüm Üniversiteler İçin Final Sınavları İle İlgili Karar Açıklandı
Fırat Üniversitesi Online Sınavlarla İlgili Anket Çalışması Başlattı Fırat Üniversitesi Online Sınavlarla İlgili Anket Çalışması Başlattı
Fırat Üniversitesi'nden Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama Fırat Üniversitesi'nden Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama
Vali Gakgo, Öğrencilerin Sesine Duyarsız Kalmadı Vali Gakgo, Öğrencilerin Sesine Duyarsız Kalmadı
Bakan Selçuk yaz tatili konusuna son noktayı koydu! Bakan Selçuk yaz tatili konusuna son noktayı koydu!
Fırat Üniversitesi Öğrencileriyle İlgili Yeni Gelişme Fırat Üniversitesi Öğrencileriyle İlgili Yeni Gelişme
Uzaktan Yar Sevilmez!.. Uzaktan Yar Sevilmez!..
Rektör Demirdağ Elazığ'ın Normale Dönüş Süreciyle İlgili Açıklama Yaptı! Rektör Demirdağ Elazığ'ın Normale Dönüş Süreciyle İlgili Açıklama Yaptı!
Sosyal mesafe kurallı, öğrencilere kitap hediye edildi Sosyal mesafe kurallı, öğrencilere kitap hediye edildi
Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı
Kapatılan cadde de yenileme çalışması başlatıldı Kapatılan cadde de yenileme çalışması başlatıldı
Bakan Ziya Selçuk okulların açılış tarihini açıkladı! Bakan Ziya Selçuk okulların açılış tarihini açıkladı!
Bakan Selçuk canlı yayında soruları cevapladı! Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk canlı yayında soruları cevapladı! Okullar ne zaman açılacak?
Fırat Üniversitesin'de akademisyenlerin 2 projesi kabul edildi Fırat Üniversitesin'de akademisyenlerin 2 projesi kabul edildi
Eğitim Haberleri

ÖSYM: 'Sınav merkezi değişikliği 29 Mayıs'a kadar yapılabilecek'

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), korona virüs salgını nedeniyle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen YKS ve MSÜ adaylarının 29 Mayıs'a kadar başvuru yapabileceğini açıkladı.

YKS ve LGS ne zaman? MSÜ sınavı ne zaman? Sınavlar nasıl olacak?

Koronavirüs sebebiyle tarihlerinde değişiklik yapılan YKS ve LGS sınavları Haziran ayında gerçekleştirilecek. Peki, YKS sınavı ne zaman? LGS nasıl olacak? Binlerce öğrenci salgının gölgesi altında gerçekleşecek sınavların nasıl yapılacağını merak ediliyor. ayrıntılar haber detayda...

YÖK dijital ortamda gerçekleştirilebilecek sınavların temel ilkelerini belirledi

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine kadar uygulanacak ilkeleri belirleyerek, üniversitelere gönderdi.

Bakan Selçuk'tan telafi eğitimlerine ilişkin önemli açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağının belirleneceğini açıklarken; "Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler" dedi.

Salgın sonrası ne olacak? Milli Eğitim Bakanı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koronavirüs salgını sonrası bir çalıştay düzenleyeceklerini açıkladı.

Rektör Kutbeddin Demirdağ Sınavlarla İlgili Açıklama Yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ Fırat Üniversitesi’nde yapılacak olan final sınavlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Tüm Üniversiteler İçin Final Sınavları İle İlgili Karar Açıklandı

Üniversitelerde yapılacak olan final sınavlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. YÖK'ten yapılan açıklamada, "Üniversitelerde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer sınavlar, yüz yüze gerçekleştirilmeyecek. Üniversitelerde sınavlar, dijital imkanlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılacak" denildi.

Fırat Üniversitesi Online Sınavlarla İlgili Anket Çalışması Başlattı

Koronavirüs salgını nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde okuyan binlerce öğrenci sınavların online yapılması için kampanya başlatmıştı. Daha önce sınavların yüz yüze yapılacağına dair açıklama yapan Fırat Üniversitesi rektörlüğü öğrencilerin talebi üzerine anket yapmaya karar verdi.

Fırat Üniversitesi'nden Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama

Fırat Üniversitesi öğrencileri final sınavlarının yüz yüze değil de online yapılması yönünde sosyal medyadan kampanyalarını sürdürürken konuyla ilgili Fırat Üniversitesi’nden bir açıklama yapıldı.

Vali Gakgo, Öğrencilerin Sesine Duyarsız Kalmadı

Fırat Üniversitesi öğrencilerinin Twitter’da başlatmış oldukları kampanyaya Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da duyarsız kalmadı. Vali Kaldırım, “öğrencilerin endişesi olmasın” dedi.

Bakan Selçuk yaz tatili konusuna son noktayı koydu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "İsteyen öğrenciler için uzaktan eğitimle yaz okulu var. Hazırladığımız güzel yayınlar, eğlenceli içerikler var. Okul yok ama ondan eminiz, tamam mı?" dedi.

Fırat Üniversitesi Öğrencileriyle İlgili Yeni Gelişme

Fırat Üniversitesi’nde sınavların online yapılmayacağının açıklamasının ardından üniversite öğrencileri bir süredir sosyal medyada “finaliuzaktanyap” başlığı altında paylaşım yapıyorlardı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklama üniversitelerin açılacağını gösterdi.

Uzaktan Yar Sevilmez!..

Yaşanan Covid-19 salgını olayından sonra genel bir hal alan uzaktan eğitim sistemi zorunlu olarak devreye girmiş bu sistem ile öğrencilerin eğitimden kopmaması amaçlanmıştır.

Rektör Demirdağ Elazığ'ın Normale Dönüş Süreciyle İlgili Açıklama Yaptı!

Koronavirüs salgınıyla birlikte Fırat Üniversitesi de harekete geçmiş ve hastanede süreç içerisinde çeşitli tedbirler almaya başlamıştı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, süreç içerisinde üniversite hastanesinde alınan tedbirlerle ilgili Kanal Fırat'a açıklamalarda bulundu.

Sosyal mesafe kurallı, öğrencilere kitap hediye edildi

Elazığ her yerde okuyor projesi kapsamında konteyner kentlerde kalan öğrencilere sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek kitap hediye edildi.

Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçen Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı. Hazırlanan 3 senaryoda da final sınavları online olmayacak ve dersliklerde yapılacak. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ hazırlanan 3 senaryonun ayrıntılarını Kanal Fırat Televizyonu'na açıkladı.

Toplam 312 haber.