Eğitim

Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Üniversitelerin açılmasıyla ilgili önemli açıklama! Üniversitelerin açılmasıyla ilgili önemli açıklama!
Bakan Ziya Selçuk'tan 'bayrak töreni' çağrısı Bakan Ziya Selçuk'tan 'bayrak töreni' çağrısı
MEB'den öğrencilere 186 bin tablet dağıtımı müjdesi! MEB’den öğrencilere 186 bin tablet dağıtımı müjdesi!
Gençler telefonkolik oldu! Gençler telefonkolik oldu!
Bakan Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim mesajı Bakan Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim mesajı
Aşı çalışması sonrası üniversiteler açılacak mı? Aşı çalışması sonrası üniversiteler açılacak mı?
Bakan Selçuk sondakika müjdesini duyurdu! Bakan Selçuk sondakika müjdesini duyurdu!
Bakan Selçuk Duyurdu! Yüz yüze sınavlar ertelendi Bakan Selçuk Duyurdu! Yüz yüze sınavlar ertelendi
Bakan Selçuk'tan öğrencileri heyecanlandıran yüz yüze eğitim mesajı Bakan Selçuk'tan öğrencileri heyecanlandıran yüz yüze eğitim mesajı
Kışın ortasında dışarıda canlı derse girmek zorunda kalıyorlar Kışın ortasında dışarıda canlı derse girmek zorunda kalıyorlar
Eğitim Haberleri

Bakan Ziya Selçuk'tan velilere yarıyıl tatili ricası

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından velilere yarıyıl tatili ricasında bulundu.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2021 yılı sınav takviminin 'https://osym.gov.tr' adresinden açıklandığını duyurdu. Aygün, YKS'nin TYT oturumunun 26 Haziran'da, AYT ve YDT oturumlarının 27 Haziran'da yapılacağını açıkladı.

Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te katıldığı Neler Oluyor programında yüzyüze eğitimle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, '15 Şubat'ta okulların açılması ilke kararı var' ifadesini kullandı.

Fırat Üniversitesi’nde 8 öğrenciye TÜBİTAK desteği

Fırat Üniversitesi'nden (FÜ) 8 öğrenci 'TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)' kapsamında desteklemeye hak kazandı.

Üniversitelerin açılmasıyla ilgili önemli açıklama!

Üniversitelerde yüz yüze eğitime başlanması için öğrencilerin beklediği açıklama geldi. YÖK aşılama çalışmalarına akademik personellerinin de dahil edilmesini istedi. Önlisans ve lisans eğitim alan öğrenciler için Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Üyesi üniversitelerin kendi koşulları ve şartları ile yüz yüze eğitime karar verebileceğini ifade etti. Peki üniversiteler ne zaman açılacak?

Elazığ’da bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı okundu

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da okullarda bayrak töreni düzenlenerek İstiklal Marşı okuldu.

Bakan Ziya Selçuk'tan 'bayrak töreni' çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın tüm okullarda yapılacak olan 'bayrak töreni' öncesi sosyal medya hesabından bir çağrıda bulundu. Bakan Selçuk, Bize pencerelerinizden, evlerinizden katılır mısınız?' dedi.

MEB’den öğrencilere 186 bin tablet dağıtımı müjdesi!

Tablet başvurusu yapmak isteyen binlerce öğrenci için MEB 4. faz tablet dağıtımına başladı. Bakan Ziya Selçuk yaptığı açıklamada Ocak ayı sonunda 500 bin öğrenciye tabletlerin ulaşmış olacağını açıkladı. Şu ana kadar 313 bin 500 tablet İl Milli Eğitim Müdürlüklerince dağıtıldı. Peki ücretsiz 186 bin 500 tablet başvurusu nereden, nasıl yapılır? İşte tablet başvuru şartları!

Gençler telefonkolik oldu!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Güney Nair, gençlerin akıllı telefon kullanımı ile ilgili çalışması ile ilginç bulgular ortaya koydu.

Bakan Selçuk'tan son dakika yüz yüze eğitim mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca öğrencinin merakla beklediği yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 'Salgın sona erecek, okullarda sosyal mesafesiz eğitime devam edeceğiz.' ifadesini kullandı. İşte detaylar...

Aşı çalışması sonrası üniversiteler açılacak mı?

Üniversitelerin açılması için önlisans ve lisans öğrencilerinin beklediği karar ile ilgili YÖK’ten önemli bir açıklama geldi. Yükseköğretim Kurumlarında görev alan akademik ve idari personelin öncelikli olarak aşı programına dahil edilmesini istedi. Peki üniversiteler ne zaman açılacak? İşte kampüslerde alınacak tedbir ve önlemlerle ilgili kılavuz...

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Prof.Dr. Necmi İlhan yanıtladı

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Öğretmenlerimizin aşılanması ile beraber vaka, hasta sayısı da belli bir seviyeye inerse okulların açılmasını tekrar düşünmek gerekiyor' dedi.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tablet dağıtımıyla ilgili açıklama yaptı

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tablet dağıtımı ile ilgili açıklama yaptı. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 'Bakanlığımız tarafından ilimize toplamda 2920 adet tablet gönderilmesi planlanmış olup, şu ana kadar 3. Faz kapsamında 970 adet tablet ilimize ulaşmıştır' denildi.

Elazığ TSO tarafından tabletler teslim edildi

Online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere TOBB, Elazığ TSO ve İş İnsanlarımızdan klavyeli tablet desteği geldi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açıkladığı pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan öğrenciler temin edilen tabletler Elazığ’a ulaştı. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan Tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk’e teslim edildi.

Bakan Selçuk sondakika müjdesini duyurdu!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ocak ayının sonunda, aylık 25 GB interneti de olan 500 bin tabletin daha yerine ulaştırılacağı müjdesini verdi.

Bakan Selçuk Duyurdu! Yüz yüze sınavlar ertelendi

Okullarda yüz yüze sınavlar ertelendi. Karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına bırakıldı.

Bakan Selçuk'tan öğrencileri heyecanlandıran yüz yüze eğitim mesajı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'Salgın bitecek. Hepimiz okullarımıza, normal hayatımıza geri döneceğiz. İşte, o zaman yapılacak çok iş var. Gün yok, gece yok, hafta sonu yok, tatil yok. Hepimiz o günlere hazırlanıyoruz. Oraya sağlıkla ereceğiz inşallah' dedi.

'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' Elazığ’daydı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ kapsamında Elazığ'daki meslektaşlarıyla video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Konferans sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Selçuk, tablet yüklü bir tırın yarın yola çıkacağını aktardı.

Kışın ortasında dışarıda canlı derse girmek zorunda kalıyorlar

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde yaşayan üniversite öğrencileri Merve Kozan ve Erkan Polat, köylerinde internet çekmediği için uzaktan eğitime bağlanmak için evlerinden uzak bir noktada dışarıda canlı derse girmek zorunda kalıyorlar.

Toplam 440 haber.