Güncel

Güncel Haberleri

Yalçın Topçu: Dilde, işte, fikirde bir araya gelmek en büyük ülkümüzdür

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Kadim Türkistan coğrafyasında Türk soylu bütün halkların ayrı ayrı egemen devletler olarak tek millet şuuru ile dilde, işte, fikirde bir araya gelmesi, gençliğimizden bugüne bizler için her daim hayalini kurduğumuz büyük ülkü olmuştur” dedi.

Elazığ'da günde ortalama 350 ton çöp, ekonomiye kazandırılıyor

Elazığ Belediyesinin, 131 hektar alanda yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirdiği Katı Atık Depolama Sahası'nda, günde ortalama 350 ton çöp, ekonomiye kazandırılıyor.

Merhum Cevdet Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Uzun bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören MHP Keban İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Doğan hayatını kaybetti. 62 yaşında hayatını kaybeden Doğan, kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlandı.

Araç sahipleri dikkat! 1 Nisan'da sona erecek

Türkiye'de kış mevsiminde 1 Aralık'ta başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması, 1 Nisan itibarıyla sona erecek

Türk Hukuk Enstitüsü birinci olağan genel kurulu gerçekleştirildi

Türk Hukuk Enstitüsü birinci olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Başkan Melih Efe güven tazeledi.

İHH Elazığ Şube Başkanı Kılıç: Kudüs tüm insanlığın ortak mirasıdır

İHH Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, İsrail’in Kudüs’te yaptığı soykırıma dikkat çekerek, Kudüs için sivil inisiyatif ve hukukçuların yer aldığı küresel bir mücadele yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Kandil günü eller göğe açılacak

Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, hadis-i şeriflerle özellikle önemi belirtilmiş bir gecedir. Borçtan kurtulma, temizlenme, arınma manalarına gelen Berat Kandili 27 Mart günü eda edilecek.

Başkan Naim Arslanmirza güven tazeledi

Baskilliler Derneği olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda Başkan Naim Arslanmirza güven tazeledi.

Bakan Kurum'dan tepki!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet'in sunduğu 'Başkent Kulusi' programında önemli açıklamalarda bulundu.

Fırat EDAŞ yatırımları ile Elazığ'ı aydınlatıyor

Faaliyet bölgesindeki tüm illerde kesintisiz enerji parolasıyla çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ, Elazığ'ın Ataşehir Mahallesi'ndeki 130 bin liralık yeraltı aydınlatma şebekesinin yapımını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma yasağı açıklaması

Hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Bakan Hulusi Akar helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı

Helikopterin kaza kırıma uğramasına ilişkin açıklama da bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'İlk bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazayla İlgili Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopter kazası ile ilgili açıklama yaptı.

Muhtar Karataş TOKİ konutlarından bir kısmının satışa çıkarılmasına isyan etti

Sanayi Mahallesi Muhtarı Necati Karataş, Karşıyaka’da yapımı tamamlanan TOKİ konutlarından bir kısmının satışa çıkarılmasına isyan etti. Muhtar Karataş, 'Depremin üzerinden bir yıl geçti zar zor 2 bin 500 konut teslim edilebildi. Depremzedeler dışarıda, kiralar uçmuş, mevsim kış, havalar soğuk ve konteynerlerde hayat yok! Ama konutlar satışta' dedi.

TOKİ, Karşıyaka Mahallesi’ndeki konutları satışa çıkardı

Toplu Konut İdaresi Elazığ depreminin ardından Karşıyaka Mahallesi’nde yapılan 439 konut ve 29 adet dükkanı satışa çıkardı.

Akçakiraz Belediyesi, araç filosuna yeni bir iş makinesini daha kazandırdı

Akçakiraz Belediyesi, araç filosuna yeni bir iş makinesini daha kazandırdı. Belediye Başkanı Sebahaddin Kaya iş makinesinin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu destekleriyle geldiğini belirterek, teşekkür etti.

Elazığlı Buldum Ailesi, hayırseverlerin desteğini bekliyor

Elazığlı Buldum ailesi hem geçirdikleri hastalıklarla hem de yaşadıkları maddi imkânsızlıklar nedeniyle zor günler geçiriyor. Aile kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Elazığ programı belli oldu

Hayatını kaybeden Hafız Abdullah Nazırlı’nın cenaze namazına katılmak üzere Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ programı belli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'a Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hafız Abdullah Nazırlı’nın cenaze törenine katılmak üzere Cumartesi günü Elazığ’a gelecek.

Toplam 1216 haber.