Gündem

Gündem Haberleri

Rus Büyükelçi Karlov'un katili kripto FETÖ'cü çıktı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Adrey Karlov suikastı davasında mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Gerekçeli kararda, katil zanlısı polis memuru Mevlüt Altıntaş’ın kripto FETÖ mensubu olduğu belirtildi.

Vaka sayıları düşmezse Ramazan Bayramı'nda tam kapanma yolda

Ramazan ayı süresinde Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemlerden sonuç alınmazsa daha sıkı tedbirler gündeme gelecek.

İHH İnsani Yardım Derneği teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor

İHH İnsani Yardım Derneği teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda İHH Palu Şubesinin hizmet binası düzenlenen törenle hizmete başladı.

Kabine Toplantısı Sonrası Kritik Kararlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

Elazığ'da yeniden davul klarnetli sahur

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen yıl Türkiye geneli ara verilen ve Ramazan Ayı geleneklerinden olan Ramazan Davulu, bu yıl Elazığ'da çalınacak.

Kapatma mı Olacak, Tam Kapanma mı?

Koronavirüs vakalarında tekrar yükseliş trendine girilirken gündemdeki ana madde yeni terbirler oldu. Kulislerde Ramazan boyunca kapanma seçeneği var.

Sağlık Bakanlığı'ndan vatandaşlara ramazan ayı tavsiyeleri

Sağlık Bakanlığı, ramazan ayında oruç tutacak olan vatandaşlara yönelik olarak iftar ve sahur beslenmesi önerilerine bulundu.

Türkiye'den İtalya'ya nota!

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Gaiani, Başbakan Draghi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ağır ifadeleri nedeniyle Dışişleri'ne çağrıldı. Ayrıca, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Atanmış İtalya Başbakanı Draghi'nin, seçimle göreve gelmiş Cumhurbaşkanımız hakkındaki hadsiz ifadelerini kuvvetle kınıyor, iade ediyoruz' tepkisini gösterdi.

Aşı Olmak Orucu Bozar mı?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, koronavirüs önlemleri kapsamında bu sene de teravih namazlarının evde kılınacağını bildirdi. Erbaş, ayrıca aşı olmanın orucu bozmayacağını da dile getirdi.

MSB'den 'Montrö Bildirisi'ne sert tepki!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan gelen açıklamada, "Böyle bir bildiri yayınlamanın demokrasimize zarar vermekten, başka bir işe yaramayacağı açıktır. Bağımsız Türk yargısının gereğini yapacağına inancımız tamdır" denildi.

Radarı görüp frene basmak işe yaramayacak

Araçların plaka tanımlama uygulaması üzerinden ortalama hızlarını tespit eden sistem, Ankara-Kırıkkale güzergahında kullanılmaya başlandı. Yaklaşık 35 kilometrelik ortalama hız koridoru 66 kamerayla takip edilmeye başlandı.

Zorunlu kış lastiği uygulaması sona erdi

Aralık 2020'de başlayan, yük veya yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu bugün itibarıyla sona erdi.

Kendilerini MİT ve Emniyet görevlisi gibi tanıtan dolandırıcılar yakayı ele verdi

Ankara'da kendilerini MİT ve Emniyet görevlisi gibi tanıtan ve koruma ordusu ile dolaşan 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan şahısların ev ve iş yerlerinde 2 adet tabanca, 5 adet av tüfeği, çok sayıda mermi ve 550 bin TL ele geçirildi

Cumhurbaşkanı Aliyev'den Selçuk Bayraktar'a Karabağ Nişanı!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün'ü kabul etti. Aliyev, Bayraktar'a Karabağ Nişanı verdi.

AYM, HDP iddianamesinin iadesine karar verdi

Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada, eksiklik tespit ettiği iddianameyi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına iade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kısıtlamaları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3,5 saat süren Kabine Toplantısı'ndan sonra alınan kararları açıkladı. İşte madde madde yeni koronavirüs tedbirleri..

Başkan Yıldırım güven tazeledi

Kantin ve Büfe işletmecileri Dayanışma Derneği KABÜDER olağan genel kurulunu yaptı. Tek liste ile gidilen seçimde Leyla Yıldırım tekrar Başkan seçildi.

Büro Memurları Sendikası Elazığ şubesinin 6. olağan kongresi gerçekleştirildi

Memur–Sen Konfederasyonuna bağlı Büro Memurları Sendikası Elazığ şubesinin 6. olağan kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen kongrede Mevcut Başkan Zülküf Şimşek Güven tazeledi.

AK Parti'de Tüzük Değişikliği

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2'ye çıkarılacağını bildirdi.

Toplam 823 haber.