Gündem

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bugün başlıyor 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bugün başlıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi törende 'Cumhur İttifakı' mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi törende 'Cumhur İttifakı' mesajı
Bakan duyurdu! Ödemelere başlandı Bakan duyurdu! Ödemelere başlandı
İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine 'Yeni Kısıtlama ve Tedbirler' İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine 'Yeni Kısıtlama ve Tedbirler'
Korona virüs kapsamında otobüs ve minibüsler denetlendi Korona virüs kapsamında otobüs ve minibüsler denetlendi
Gündem Haberleri

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mevlit okutuldu

24 Ocak 2020 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin seneyi devriyesinde Elazığ İl Müftülüğü tarafından depremde hayatını kaybeden 41 vatandaşımız için İmam-ı Azam caminde Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okutuldu.

Prof. Dr. Bingöl AFAD ve Kandilliye öneride bulundu

Meydana gelen depremlerle ilgili her zaman farklı değerler veren AFAD ve Kandilli bu defa şaşırttı. AFAD ilk defa Kandilli Rasathanesi’nden farklı değer verdi. Jeoloji Profesörü Hemşehrimiz Prof. Dr. Feyzi Bingöl her iki kuruluşa öneride bulunarak, 'Lütfen bu iki kuruluşumuz hesaplama yöntemlerinizi birlikte değerlendiriniz' dedi.

Muhtar Gözvur: Mahalle sakinlerinin imar planı konusunda sıkıntıları var

İcadiye Mahalle Muhtarı İrfan Gözvur Mahallesi’nde gerçekleşen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kadın Meclisi Üyeleri ‘Gülistan Doku’ için toplandı

Kadın Meclisi üyeleri Tunceli'de 5 Ocak günü ortadan kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için Öğretmen Evi önünde toplandı.

Kısıtlamada cuma namazına gidilebilecek

Türkiye genelinde bu akşam başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması 4 Ocak Pazartesi sabaha kadar sürecek. Kısıtlama sırasında cuma namazına gitmek isteyen vatandaşlar araç kullanmamak şartıyla en yakın camiye gidebilecek.

80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bugün başlıyor

Türkiye yeni yıla koronavirüs önlemleri kapsamında 80 saatlik sokağa kısıtlaması ile girecek. Bu akşam saat 21.00'de başlayacak kısıtlama 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi törende 'Cumhur İttifakı' mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’ne Vahdettin Köşkü’ndan canlı bağlantı ile katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan '2023 Cumhur İttifakı'nın yeni bir zafer yılı olacaktır. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri tutarak 2023'e alnımızın akıyla ulaşacağız" dedi. ABD yaptırımlarına tepki gösteren Erdoğan, "Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz' dedi.

Hak sahibi olan 250 depremzede konutlarına kavuştu

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Yazıkonak beldesinde 381 konutun yapımı tamamladı. Beldede hak sahibi olan 250 depremzede yapılan kura ile yeni konutlarına kavuştu.

Prof. Dr. Yasemin Açık, Art Niyetli Haberlerle İlgili Açıklama Yaptı

Seza İnşaat Hissedarı Prof. Dr. Yasemin Açık, son günlerde bazı basın ve yayın organları ile sosyal medya mecralarında haklarında çıkan art niyetli haberlerle ilgili açıklama yaparak; 'Yayınlanan haberlerin bir kurgu dahilinde şahsımı ve aile şirketlerimizi karalamaya yönelik gerçeği yansıtmayan ve mesnetsiz iddiaları içermektedir, bu iddialarda bulunanlarla mahkemede hesaplaşacağız' dedi.

Bakan duyurdu! Ödemelere başlandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin aralık ayı burs ve kredi ödemelerinin başladığını açıkladı.

Fırat Üniversitesi'ne alınacak işçilerin kura sonuçları belli oldu

Fırat Üniversitesi, 12 sürekli işçi alımı yapmak üzere ilana çıkmıştı. 9’u temizlik işinde, 3’ü de koruma ve güvenlik hizmetlerinde çalıştırılacak olan personellerin noter kurası sonucunda asıl ve yedek adayların isimleri belirlendi.

İçişleri Bakanlığından 81 il valiliğine 'Yeni Kısıtlama ve Tedbirler'

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine 'Yeni Kısıtlama ve Tedbirler' konulu genelge gönderdi.

Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor?

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan bilgilendirmeye göre; bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması geçen hafta olduğu gibi cumartesi akşam 20.00'den pazar saat 10.00'a, pazar akşamı 20.00'den pazartesi sabah 05.00'e kadar uygulanacak.

Arapgirliler Elazığ'a bağlanmak istiyor!

Arapgir Kültür Derneği Başkanı Turgay Akşahin Kemaliye (Eğin) İlçe Belediye Başkanı’yla yaptığı görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Arapgir – Ağın – Eğin sorunlarını istişare ederek bu üç ilçenin Elazığ’a bağlanması için çalışma yapılması konusunda istişare ettik' dedi.

Elazığ STK platformu kent müzesi ile ilgili açıklama yaptı

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü Servet Yaşar Özdemir, Kent Müzesi ile ilgili basın açıklaması yaparak, 'Süreç ile alâkalı üstümüze düşen her sorumluluğu üstleneceğimizi bildirmek isteriz' dedi.

İl genel meclisi 2021 yılı için ön görülen bütçe oylamalarına başladı

İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarına bütçe görüşmeleri ile devam etti. Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş’in meclis üyelerine yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiği oturumlarda 2021 yılı için ön görülen bütçe oylamalarına başlandı.

Jandarmadan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği

Elazığ’da jandarma ekipleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde hayvanları unutmadı, sokağa ve doğaya yem bırakan ekipler, hayvan sahiplerini bilgilendirici broşürler dağıttı.

Başkan Şerifoğulları Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi’ni ziyaret etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi’ni ziyaret etti.

Sanayi Sitesi Esnafı, 'Çevre yolu üzerinde yeni bir site yapılmasını istiyor'

Elazığ Sanayi Sitesi Esnafı, çevre yolu üzerinde yeni bir site yapılmasını istiyor Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkan Vekili Cebrail Karlıdağ, daha önce ilan edilen site alanının konut alanına çevrildiğini belirterek, üçüncü sanayi sitesi istediklerini söyledi.

Toplam 780 haber.