Sağlık

Bakanlık aşıya ilişkin sıkça sorulan soruları cevapladı Bakanlık aşıya ilişkin sıkça sorulan soruları cevapladı
Doç. Dr. Kayıpmaz Uyardı: Bu maskelerin toplu alanlarda kullanılması uygun değil Doç. Dr. Kayıpmaz Uyardı: Bu maskelerin toplu alanlarda kullanılması uygun değil
Bilim Kurulu Üyesi Çin aşısının yan etkilerini açıkladı! Bilim Kurulu Üyesi Çin aşısının yan etkilerini açıkladı!
Öksürüğü kesiyor, kansızlığa iyi geliyor Öksürüğü kesiyor, kansızlığa iyi geliyor
Koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları netleşti Koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları netleşti
Sağlık Haberleri

Kırmadan, kesmeden kapalı yöntemle burun estetiği

Burun estetiğinde gelişen teknoloji ile yeniliklerin hayata girdiğini belirten Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Serhan Derin, piezo (ultronik burun estetiği) ile yumuşak dokulara hemen hemen zarar vermediği için morarma ve ameliyat sonrası şişlik durumunun oldukça az yaşandığını, bir haftada yeni bir buruna kavuşulduğunu aktardı.

Sağlık Bakanı Koca: Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Türkiye’deki Covid-19 aşılama haritasını paylaştı. Bakan Koca, 'Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz' dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan yüz yüze eğitim açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, okulların yüz yüze eğitime başlaması hakkında, “15 Şubat tarihini, o tarih yaklaştığında tekrar değerlendirip ona göre yol almak daha doğru olacaktır” dedi.

Prof. Dr. M. Necmi İlhan: CoronaVac aşısında şu ana kadar ciddi bir yan etki yok

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi, hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Türkiye'de uygulanan koranavirüs aşısıyla ilgili çok ciddi yan etki görülmediğini söyledi.

Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor

Bilim Kurulu sonrası açıklama yapan Fahrettin Koca, aşılama programının birinci aşamasının üçüncü adımına geçildiğini açıkladı. Üçüncü adımda 85 yaş üstünün aşılanacağını belirten Bakan Koca, şu ana kadar 1 milyondan fazla kişinin aşılandığını belirtti.

Bakanlık aşıya ilişkin sıkça sorulan soruları cevapladı

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede uygulanan aşılamaya ilişkin sıkça sorulan sorulara, "Kovid-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu" sitesinden yanıt verdi.

Elazığ’da UMKE personeli Covid-19 aşısı oldu

Elazığ'da Ulusal Medical Kurtarma Ekibinde (UMKE) görev alan 116 sağlık çalışanı Covid-19 aşısı oldu.

Elazığ’da huzurevi sakinleri ile 90 yaş üstüne aşı uygulaması başladı

Elazığ'da sağlık çalışanlarına yönelik devam eden aşı uygulaması, bugünden itibaren huzurevi, bakım merkezleri ve 90 yaş üstündekilere uygulanmaya başladığı bildirildi.

Doç. Dr. Kayıpmaz Uyardı: Bu maskelerin toplu alanlarda kullanılması uygun değil

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, ventilli olsun olmasın N95 ve FFP2 tarzı maskelerin halkın kullanımına uygun olmadığını vurgulayarak, 'Üzerinde bir valfi bulunan N95 veya FFP2 tarzında maskelerin, uçaklarda veya toplu alanlarda kullanılması uygun değil' dedi.

Elazığ’da sağlık çalışanları aşı olmaya devam ediyor

Elazığ’da sağlık çalışanları aşılanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Covid-19 aşısı olan Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ahmet Sedat Kurtar 'Aşı salgın süresince alınan tedbirlerin yanı sıra pandeminin son bulması için büyük bir güç' dedi.

Yürüyemeyen Hasan dede 6,5 saatlik operasyonla 3 günde ayağa kalktı

81 yaşındaki Hasan Yeşil, 6 ay önce dengesini kaybederek yürüyememeye başlayınca Elazığ’da gittiği hastanede omuriliğinde tümör saptandı. Yaşlı adam, 6.5 saatlik ameliyat sonrası 3 günde ayağa kalkarak sağlığına kavuştu.

Bilim Kurulu Üyesi Çin aşısının yan etkilerini açıkladı!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova koronavirüs aşısının yan etkileriyle ilgili 'Aşı olan tarafta ağrı, sıcaklık, şişlik ve baş ağrısı, ağızda metalik tat, ağız kuruluğu, yorgunluk, kırgınlık gibi belirtiler olabilir' dedi.

Bağımlılık, felç ve parkinsona karşı ağrısız tedavi

Hastalık tespit edilen beyin bölgesine manyetik frekans verilerek o bölgenin elektrik iletimini ve hormon aktivitesi düzenleyen TMS tedavisi Elazığ’da da uygulanmaya başlandı. Sigara, alkol gibi bağımlılıkların yanı sıra felç, parkinson ve kulak çınlaması gibi hastalıklarda da da tedavinin etkin olduğu bildirildi.

Öksürüğü kesiyor, kansızlığa iyi geliyor

Reyhan şerbeti reyhan bitkisinden elde edilen geleneksel Anadolu mutfağının vazgeçilmez demirbaşlarından olan lezzetli oluşunun yanı sıra faydalarıyla da bilinen bir içecektir.

2 günde bin 492 sağlık çalışanı aşılandı

Elazığ'da korona virüse (Covid-19) karşı yapılmaya başlanan aşı çalışmasında 3 bin kişilik kadrosu bulunan Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilk 2 günde bin 492 personele aşı yapıldı.

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Aşı olan da koronavirüse yakalanabilir

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, aşı olduktan sonra da koronavirüse yakalanabileceğini belirterek, "Aşının esas amacı kişiler koronavirüs hastalığına yakalanırsa, bu hastalığı daha hafif geçirmelerini sağlamak" dedi.

Dr. Kılınç: Şu an aşıdan başka güvenecek hiçbir şeyimiz yok

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Mikail Kılınç, 'Şu an aşıdan başka güvenecek hiçbir şeyimiz yok, ben aşımı yaptırdım, herkesten de aşısını gönül rahatlığıyla yaptırmasını rica ediyorum' dedi.

Koronavirüs aşısında öncelikli meslek grupları netleşti

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısında öncelik verilecek meslek gruplarını güncelledi. İlk etapta sağlık çalışanları ve 65 yaş ve üstü vatandaşlar, ikinci grupta hizmet sektöründe çalışanlar, üçüncü aşamada kronik rahatsızlığı olanlar, dördüncü aşamada ise sırası geldiği halde aşı yaptırmayanlar yer alacak.

Elazığ'da aşılama başladı!

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da Korona virüse (Covid-19) karşı sağlık çalışanları aşılanmaya başlanırken, kent genelinde 256 adet aşı odasının kurulduğu bildirildi.

Toplam 665 haber.