Elazığ sağlık haber, Elazığ sağlık haberleri, Elazığ son dakika sağlık haberleri, Güncel Elazığ sağlık haberleri

Sağlık

Elazığ'da sağlık alanında yaşanan en son ve güncel sağlık haberleri, son dakika sağlık haberleri, Elazığ sağlık kuruluşlarında yaşanan anlık gelişmeler Elazığ Online adresinde

Sağlık Haberleri

Elazığ'da aşılamada yükseliş, vaka sayılarında da düşüş sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre korona virüs vaka sayılarında düşüş devam ederken, aşılanma oranında da yükselme sürüyor.

Henüz 13 aylıkken Türkiye'nin 3 bölgesini gezdi, hayata Elazığ'da tutundu

Doğuştan kalp, hidrosefali, iki tarafı ağır şekilde kasık fıtığı hastalıkları olan ve buna bağlı ağır şekilde solunum yetmezliği ile ciddi derecede kanda iltihabi bir rahatsızlıkları için gittiği Türkiye'nin 3 farklı bölgesindeki hastanelerde şifa bulamayan 13 aylık Yusuf Can Yılmaz, ambulans helikopterle sevk edildiği Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu.

Pandemi Çağrı Merkezi önemli bir istatistiğe imza attı

Elazığ'da bir yıl önce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde açılan, çalışanları öğretmen, memur ve sağlıkçılardan oluşan Pandemi Çağrı Merkezi, hastalardan aldıkları tehdit ve hakaretlere rağmen 150 bin çağrıya karşılık vererek önemli bir istatistiğe imza attı.

9 ayda 1 milyondan fazla hastaya şifa dağıttı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi tarafından profesör ve doçent kadrolarına atanan akademik ünvanlılar için 'Cübbe Giyme ve Belge Takdim Töreni' düzenlendi.

Yerli aşı Turkovac'ın Faz-3 çalışması Erzurum'da başladı

Covid-19'la mücadele kapsamında ilk çalışmaları Kasım 2020'de başlatılan yerli inaktif aşı Turkovac’ın kullanımı için geri sayım başladı. Erzurum Şehir Hastanesi'nde yerli Covid-19 aşısı için Faz-3 çalışması başladı.

Elazığlı Hemşehrimiz Prof. Dr. İlhan: Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz

Bilim Kurulu Üyesi Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Artık hiçbir yerin kapanmasını hiçbirimiz istemiyoruz. Bu nedenle genç vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmaları ve eksik aşılarını tamamlamaları önemli. Büyüklerimizden de 2 doz inaktif aşı olanlar varsa onların da üçüncü doz aşılarını tamamlamaları çok doğru bir yaklaşım olacaktır' dedi.

Fırat Üniversitesi ile HEGEM arasında protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Elazığ'da vaka sayıları düşüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ'da korona virüs vaka sayılarında düşüş devam ediyor.

6 aylık minik Kerem destek bekliyor

Kerem Ali Yıldırım 6 aylık ama Spinal Muskuler Atrofi (SMA) hastası hayata tutunmak için yetkilerden ve duyarlı vatandaşlardan destek bekliyor.

Türk Kızılay Elazığ Şubesi tarafından Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

Elazığ'da 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında yürüyüş düzenlenerek, vatandaşların kilo, şeker ve tansiyonları ölçülerek sağlık kontrolleri yapıldı.

İl Müdürü Polat: Hareketsiz yaşam tarzı sağlığımızı olumsuz etkiliyor

Hareketsiz yaşam tarzının sağlığı olumsuz etkilediğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, 'Günümüzde fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi sonucu toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, kemik erimesi gibi kronik hastalıkların görülme sıklığı artmıştır' dedi.

Aşının gücü, Elazığ'da vaka sayılarını düşürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ'da uzun bir aradan sonra düşüş yaşandı. Vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini, aşı oranının yükselmesine bağladı.

Kış ayları yaklaştı, vatandaşlar bitkisel ürünlere yöneldi

Elazığ'da kış aylarının yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar, bağışıklıklarını yüksek tutmak için bitkisel ürünlere yöneldi.

ASKF ile Özel Hayat Hastanesi arasında sağlık protokolü

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Özel Hayat Hastanesi arasında Sağlık Protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürlüğü kalp hastalıklarına karşı bilgilendirdi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, 29 Eylül 'Dünya Kalp Günü' kapsamında vatandaşları kalp ve damar hastalıklarına karşı bilgilendirdi.

Uzmanlar uyardı! Kemiklerdeki bu ağrılar...

Düşük kemik kitlesi ya da düşük kemik yoğunluğu olan osteopeni rahatsızlığı sinsi ilerleyen kemik hastalıklarının başında gelir. Sizler için kalsiyum eksikliği sonucu hemen hemen herkes de görülebilecek ciddi bir hastalık olan osteopeni hakkında araştırma yaptık. Haberin detayında osteopeni hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz.Osteopeni (Düşük kemik yoğunluğu) nedir? Düşük kemik yoğunluğu belirtileri nelerdir?

Anadolu sofralarının gizli ilacı!

Aşotu olarak da bilinen kişniş tohumunun içeriğinde sineol ve linoleik asitler bulunur. Bu iki asit sayesinde kişniş tohumu güçlü bir bakteri temizleyici görevi görür. Yemek ve salatalarda sıklıkla kullanılan kişniş hakkında uzmanlar özellikle ağız gargarası yaparak virüslerin boğaz ve akciğere indiğini söyler. Peki Kişniş tohumunun faydaları nelerdir? Ağız içi yaraları için kişniş yağı işe yarar mı?

Elazığlı vatandaşlardan kurallara uymayanlara çağrı!

Korana virüs (Covid-19) vakalarının artış gösterdiği Elazığ'da vatandaşlar, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulması çağrısında bulundu.

Prof. Dr. Aziz Sancar: Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir durum

TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu çatısı altında aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları yürüten hocalarla bir araya gelen Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, 'Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek' dedi.

Toplam 906 haber.

Elazığ ilinde sağlık sektörüyle ilgili en güncel gelişmeler, son dakika sağlık haberleri, sağlık sektöründe en son yapılan araştırmalar, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyurular anlık olarak Elazığ Online sağlık haber sayfalarında