Sağlık

Prof. Dr. Metintaş: 'Koronavirüs ve gripte en büyük bulaş damlacıklar' Prof. Dr. Metintaş: 'Koronavirüs ve gripte en büyük bulaş damlacıklar'
Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Büyük Pik' Uyarısı! Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Büyük Pik' Uyarısı!
Uzman Doktor'dan Korona virüse karşı grip ve zatürre aşısı önerisi Uzman Doktor'dan Korona virüse karşı grip ve zatürre aşısı önerisi
İkinci kez koronavirüse yakalanıp hayatını kaybetti İkinci kez koronavirüse yakalanıp hayatını kaybetti
Hiçbir faydası yok, aksine ölüm riski var! Hiçbir faydası yok, aksine ölüm riski var!
Bakan Koca corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 13 Ekim tablosu Bakan Koca corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 13 Ekim tablosu
Bilim insanları koronanın şu andaki tek çözümünü paylaştı! Bilim insanları koronanın şu andaki tek çözümünü paylaştı!
Verdikleri mücadele ile SGK'yı dize getiren baba-kız, binlerce kişiye umut oldu Verdikleri mücadele ile SGK'yı dize getiren baba-kız, binlerce kişiye umut oldu
Bakan Koca'dan ağır hasta sayısına vurgu Bakan Koca’dan ağır hasta sayısına vurgu
Mutasyon aşı çalışmalarını nasıl etkiler? Mutasyon aşı çalışmalarını nasıl etkiler?
Bilim kurulu üyesi koronanın doğrudan bulaşma şeklini açıklayıp ekledi:'Yapmayın' Bilim kurulu üyesi koronanın doğrudan bulaşma şeklini açıklayıp ekledi:'Yapmayın'
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar
Sağlık Haberleri

235 filyasyon ekibi Covid-19'la mücadele ediyor

Elazığ'da 235 filyasyon ekibi Koronavirüs (Covid-19) ile mücadelede kapsamında temaslılara ulaşmak için ev ev gezerek, salgının artmasının önüne geçilmesinde önemli bir görev üstleniyor.

Prof. Dr. Metintaş: 'Koronavirüs ve gripte en büyük bulaş damlacıklar'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, koronavirüs ve mevsimsel gribin en büyük bulaş yolunun, virüsü taşıyan kişilerin konuşma, öksürme ve hapşırması sırasında ortaya çıkan damlacıklar olduğunu söyledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Koronavirüse Yakalandı

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan’ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Karahan’ın hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Büyük Pik' Uyarısı!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, 'Tedbirler önümüzdeki aylarda da sürerse yeni bir 'büyük pik' beklememiz mümkün değil ama toplum bu önlemlere dikkat etmezse, yine rehavete kapılırsa önümüzdeki aylarda sayıların yükselmemesi de mümkün değil. Bütün önlemlerin sıkı sıkıya devam ettirilmesi, bu kışı rahat bir şekilde geçirmemizi sağlayacak' diye konuştu.

Elazığ Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Kaya, korona virüse yenik düştü

15 Haziran’da Elazığ Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevine başlayan Mehmet Kaya, korona virüse yenik düştü. 45 yaşında virüse yenik düşen kaya için görev yaptığı bölge müdürlüğünde uğurlama töreni düzenlendi. Merhum Adana Sarıçam İlçesi Boztepe köyünde son yolcuğuna uğurlandı.

Bir doktor daha koronavirüse yenik düştü

Devlet Hastanesi’nde Kadın Doğum Uzmanı olarak çalışan ve emekli olan Dr. Turan Yıldırım da korona nedeniyle hayatını kaybetti.

Maske kullanırken cilt sorunu yaşamayın

Dermatoloji Uzmanı Dr. Selim Murat Üre, Pandemi sürecinde virüsten korunmak için kullanılan ve büyük önem taşıyan maskenin etkisiyle yüzde nemlenme, terleme gibi sorunlar oluştuğunu, bunun da ciltte renk değişimleri ve aknelere neden olabileceğini belirterek neler yapılması gerektiğini anlattı.

Uzman Doktor'dan Korona virüse karşı grip ve zatürre aşısı önerisi

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doktor Ömer Aydın Yıldırım, riskli grupta olan vatandaşların korona virüse karşı grip ve zatürre aşısı yaptırmaları önerisinde bulundu.

İkinci kez koronavirüse yakalanıp hayatını kaybetti

Araştırmacılar, Hollanda'da yaşayan yaşlı bir kadının ikinci kere koronavirüse yakalanıp hayatını kaybettiğini bildirdi. İlk defa koronavirüsle yeniden enfekte olunması sonucu bir ölüm kayıtlara geçirilmiş oldu. Şimdiye dek yaygın görüş hastalığın ikinci seferde daha kolay atlatılacağı yönündeydi.

Bakan Koca, 'Türkiye’nin umudu bu odada'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu’nun ilk toplantısına başkanlık etti.

Hiçbir faydası yok, aksine ölüm riski var!

Antalya'da litresi 100 liradan satılan ve kanserden astıma, mide hastalıklarından cilt sorunlarına birçok hastalığa şifa olduğu öne sürülen eşek sütünün hiçbir faydasının olmadığı, sütü içen bir kadının ise alerji nedeniyle ölümden dönüp, bilimsel makalelere konu olduğu ortaya çıktı.

Bakan Koca corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 13 Ekim tablosu

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 13 Ekim Salı gününün corona tablosuna göre son 24 saatte 62 kişi hayatını kaybederken bin 632 yeni hasta tespit edildi. Bakan Koca verilere ilişkin 'Bugün tespit edilen 1.632 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız 1.416. Ağır hasta sayımız durağan seyrediyor' ifadesini kullandı.

Covid-19 'kaygı ve uyku' bozukluklarını arttırdı

İnsanlar bedensel şikayetlerini hemen Koronavirüse (Covid-19) yorumlamaya başladığını belirten Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Hakan Balıbey, 'Ağrılar, baş ağrıları, en ufak bir boğaz ağrısı, nefes alamama gibi başka bir grip belirtisini Covid-19'a yorup gerçekten endişelenmeler art safhaya yükseldi' dedi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ikinci tanı laboratuvarı kuruldu

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında ikinci tanı laboratuvarı kuruldu.

Bilim insanları koronanın şu andaki tek çözümünü paylaştı!

Amerika'da Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yayınlanan raporda, koronavirüs salgınında maske ve mesafenin önemine bir kez daha dikkat çekildi. Raporda, Arizona eyaletinde kuralların doğru olarak uygulanmaya başlamasının ardından hastalığın yüzde 75 azaldığı ifade edildi.

Verdikleri mücadele ile SGK'yı dize getiren baba-kız, binlerce kişiye umut oldu

Yargıtay, ''akıllı ilaç'' kullanmak zorunda olan kanser hastaları için emsal niteliğinde bir karar verdi. Avukat kızı Dilşat Enhoş tarafından açılan davanın sonucuna göre, akciğer kanseri tedavisi gören 63 yaşındaki Raşit Doğan Enhoş'a, her kürü 11 bin 500 TL olan 'akıllı ilaç' tedavi yöntemi SGK tarafından karşılanacak.

Bakan Koca’dan ağır hasta sayısına vurgu

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 56 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 8 bin 778’e yükseldiğini açıkladı.

Mutasyon aşı çalışmalarını nasıl etkiler?

İngiltere’de yapılan yeni bir araştırmaya göre, yeni tip corona virüs mutasyona uğrasa dahi tedaviye aynı şekilde yanıt verecek. Virüse karşı geliştirilen aşıların bu nedenle, virüs mutasyona uğramaya devam etse bile etkili olabileceğini açıkladı. Daha önce araştırmacılar aşıların yıllık olarak ya da çoklu dozlar halinde uygulabileceğini söylemişti.

Bilim kurulu üyesi koronanın doğrudan bulaşma şeklini açıklayıp ekledi:'Yapmayın'

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Japonya'da yapılan bir araştırmaya göre koronavirüsün insan derisinde 9 saat kaldığını belirterek, salgın döneminde tokalaşmanın tehlikeli olduğuna ve bu yolla virüsün doğrudan bulaştığını ifade etti.

Toplam 495 haber.