Yaşam

Plan yapanlar dikkat, 2021 resmi tatil günleri belli oldu! Plan yapanlar dikkat, 2021 resmi tatil günleri belli oldu!
Yaşam Haberleri

Elazığlı hemşehrimiz Tuncay Akkoyun'un acı günü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Özel Kalem Müdürü hemşehrimiz Tuncay Akkoyun'un dayısı vefat etti.

Başçavuş Bankur, memleketinde son yolcuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Astsubay Başçavuş Mustafa Erkan Bankur (43), memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlandı.

Çocukluktan gelen saz sevgisi, mesleğe dönüştü

Elazığ’da 69 yaşındaki Ali Dursun Üğdül, 36 yıldır doğadaki yaşlanmış dut ağaçlarını keserek 7 metrekare atölyesinde enstrümana dönüştürüyor.

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Ozan, son yolculuğuna uğurlandı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve Türk Edebiyatı Şairi Prof. Dr. Ahmet Tevfik Ozan geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşındaki hayatını kaybetti. Ozan, bugün son yolcuğuna uğurlandı.

Plan yapanlar dikkat, 2021 resmi tatil günleri belli oldu!

2021 yılı takvimine göre tatil günleri belli oldu. Ramazan Bayramını ve Kurban Bayramını yıllık izinin birleştirmek isteyenler şimdiden plan yapmaya başladı. Peki bu sene 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim tatilleri hangi gün? İşte yeni yılın tüm resmi tatil günleri...

Ahmet Turan Kar son yolculuğuna uğurlandı

İl Genel Meclis Üyesi Hasan Ertuğrul Kar’ın babası Elazığ’ın kanaat önderlerinden, İmam Hatip Lisesi Eski Müdürlerinden Ahmet Turan Kar son yolculuğuna uğurlandı.

Başkan Yaşlı'nın babası Mahmut Yaşlı koronavirüse yenik düştü

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı’nın babası iş insanı Mahmut Yaşlı, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Deprem bölgesi Elazığ'da ailelere 'Psikososyal Destek'

Elazığ'da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından valilik koordinesinde psikososyal destek ekipleri çalışmalara başladı.

Hemşehrimiz Prof. Dr. İlhan o anları gözyaşlarıyla anlattı

Pandemi döneminde öne çıkan isimlerden Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Kıbrıs’ta tarihe ‘Kanlı Noel’ olarak geçen olayda eşi ve çocuklarını kaybeden Tabip Binbaşı Nihat İlhan’ın oğlu... Profesör, o günleri anlattı.

Depremde 2 kedi gözlerini kaybetti, şimdi sıcak yuva bekliyor

Elazığ’da meydana gelen depremde 14 kişini hayatını kaybettiği Dilek Sitesi enkazından kurtarılan 2 kedinin hayvan hastanesindeki tedavisi tamamlanırken, her ikisi de gözlerini kaybetti. Gözleri artık görmeyen 2 kedi, doğal yaşam alanında hayatlarını devam ettiremeyecek olması nedeniyle sıcak bir yuva bekliyor.

Jandarma sessiz dostları unutmadı

Elazığ'da jandarma ekipleri Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında rutin uygulamalarını yaparken, sessiz dostları sokak hayvanlarını da beslemeyi ihmal etmedi.

Engelli bireyler, 'Engel olmazsanız, engelli kalmayacağız'

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşturmak için Çınar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğretmenleri hem işaret diliyle, 'Kalbini Engelleme, Engelleri Kaldır' mesajı verdi.

Mahmut Hoca’dan büyük fedakarlık

Elazığ’da 13 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonrası tekerlekli sandalyeye ile hayatını sürdüren ve azmiyle en büyük hayalini gerçekleştirerek sınıf öğretmeni olan Mahmut Ataş, idari izinli olmasın rağmen her fırsatta okula giderek engeli bulunan öğrencilerine hem canlı ders veriyor hem de materyaller hazırlayarak evlerine ulaştırıyor.

O öğrencilerinin öğretmeni değil, Fethi Babası

Elazığ’da bir oğlu hayatını kaybeden, bir oğlu da trafik kazası sonucu yatağa bağımlı kalan 3 çocuk babası 53 yaşındaki öğretmen Fethi Aydın, spor sayesinde bir çok genci batağa sürüklenmekten kurtarıp, hayatlarına dokundu. O öğrencilerin Fethi Babası, öğrenciler ise onun evlatları oldu.

Vefatının 8’inci Yıl Dönümünde bir kez daha dualarla yad edildi

Elazığ’ın kanaat önderlerinden Hacı Halit Çakmak, vefatının 8’inci yıl dönümünde bir kez daha dualarla yad edildi.

Elazığ'da 'Çocuk Dostu Etkinlik Birimi' açıldı

Elazığ'da 'Çocuk Dostu Etkinlik Birimi' açıldı.

Doç. Dr. Abdurrahman Daş, Covid-19 hastalığına yenik düştü

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdurrahman Daş, yakalandığı Covid-19 hastalığına yenik düştü. Merhum daş, kılınan cenaze namazının ardından Harput’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Bakım ve koruma altındaki çocuklardan satranç başarısı

Elazığ’da, bakım ve koruma altında kalan çocuklar satrançla hem hayata yeni hamle atmayı öğreniyor, hem de birçok başarıya imza atıyor.

Kamyonu durdurmak isterken genç yaşta hayatını kaybetti

Yemişlik Köyü sakinlerinden Mehmet Türkan Kızılay’da TOKİ tarafından yapımı devam eden şantiyede freni patlayan hafriyat kamyonunu durdurmak istediği esnada iki kamyon arasına sıkışarak hayatını kaybetti.

Toplam 267 haber.