Madenli Vatandaşlar Durumdan Rahatsız

Maden İlçesi'ne bağlı Çayırköy Muhtarı Emre Özdoğan, köylerine bağlı Yukarı Meydancık ve Aşağı Meydancık mevkiinde yürütülen maden arama çalışmalarının evlere, arazilere ve sulara zarar verdiğini iddia etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Online Elazığ Haber - Çağlayan Günday

Maden İlçesi’ne bağlı Çayırköy Muhtarı Emre Özdoğan ve köylüler, köylerinin sınırları içerisinde yürütülen maden arama çalışmalarından evlerinin, arazilerinin ve sularının zarar gördüğünü iddia ederek, yetkililere seslendiler.

ÖZDOĞAN: ÜZÜCÜ GELİŞMELER YAŞANMAKTADIR

Muhtar Özdoğan, “Köyümüze bağlı yukarı meydancık ve Aşağı meydancık mevkilerinde sınırlarımız dahilinde madencilik çalışması yapan ilgili firma tarafından patlatılan ağır yüklü dinamitler sonucu ve ağır tonajlı kamyonların köy yollarına çıkmaları sonucu, arazilerimiz, sularımız ve yollarımız zarar gördü. Köyümüz üzerinde yaklaşık bir haftadır bu üzücü gelişmeler yaşanmaktadır. Devletimin verdiği kutsal bir görevle ve köy halkı tarafından seçilmiş biri olarak ata ocağı, baba ocağı doğduğum topraklara, köyüme, hemşerilerime karşı bu olaya kayıtsız kalamazdım” dedi.

ÖZDOĞAN: YASALARDAN UZAK BİR ÇALIŞMA YAPILDIĞI DÜŞÜNCESİNDEYİM

Özdoğan, “Sorumlu işletmenin yanlış ve teknik çalışmalarından, eksikliklerinden kaynaklı bir sorunla köy alanlarımızda yaşayan vatandaşlarımız farklı mağduriyetlerle karşı karşıya kaldı. Bilinçli art niyetli hiç bir insan evladının bunu yaptığını düşünmüyor ve suçlamıyorum. Fakat görünen şu ki plansız, programsız ve yasalardan uzak bir çalışma yapılmasından dolayı bu zararın verildiği düşüncesindeyim. Bu nedenle yetkililerden konuya duyarlı davranmalarını ve gerekeni yapmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Köyde ikamet eden başka bir vatadandaş ise; "Fabrikada çalışan işçilerin zorla işlerinden çıkarıldığını, işten çıkarılma sebebinin ise köylerini bu tarz olumsuzluklara karşı savunduklarını" ifade etti.

 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN