Elazığ'da binlerce konut hızla yükselmeye devam ediyor

Elazığ'da binlerce konut hızla yükselmeye devam ediyor

Elazığ’da 19 bölgede çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Erkaya Yırık, 'İlk aşamada toplam 8 bin konutun vatandaşlarımıza teslimatı planlanıyor. 2 hafta içerisinde bunun büyük bir kısmı da bitmiş ve teslim aşamasına gelmiş olacak. Yıl bitmeden bu 8 bin rakamına ulaşmış olacağız' dedi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde 20 binden fazla konut ise ağır hasar gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde binlerce konutun inşa edilmesi için çalışma başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında inşası süren 18 bin 868 konuttan ilk konutlar teslim edilirken, 2 bin 521’inin bu ay içinde bitmesi planlanırken, Aralık ayı sonuna kadar bu rakamın 8 bine ulaşacağı kaydedildi.

19 noktada konut çalışmalarının devam ettiğini aktaran Vali Erkaya Yırık yıl sonuna kadar 8 bin konutun teslimatının planlandığını söyledi. Elazığ’da, Malatya’da, Van’da, Bingöl’de, Giresun’da olan afetlerde devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu vurgulayan Vali Yırık, Bugün de devletin İzmir’de vatandaşın yanında olduğunu dile getirdi.