Elazığ'da ilk defa doğum günü kutlayan Şahide nine 103 yaşına girdi

Elazığ'da ilk defa doğum günü kutlayan Şahide nine 103 yaşına girdi

Elazığ'da yılbaşında Korona virüse (Covid-19) yakalanan ardında hastaneye gitmeden evinde hastalığı atlatan 6 çocuklu 80 torunlu Şahide nine Anneler Günü'nde 103 yaşına girdi. Hayatında ilk defa vali gören ve ilk defa doğum günü kutlanan Şahine ninenin, sadece köyde üretilen doğal ürünlerle beslendiği belirtildi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Sivrice ilçesine bağlı Sürek köyünde 25 yıl önce eşi vefat eden oğlu ile birlikte yaşayan 6 çocuk annesi, torunlarının çocuklarıyla 80 torun sahibi olan Şahide Gürbüz, Anneler Günü’nde 103 yaşına girdi.

Vali Erkaya Yırık ve İlçe Kaymakamı Yunus Emre Vural’da valilik koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grubu’nda yer alan kadın jandarmalarla Şahide nineyi evinde ziyaret etti.

Uzun süre Şahide nine ile muhabbet eden Vali Yırık, anneler ve doğum gününü kutladı. Ardından Şahide nine üzerinde doğum günü pastasının mumlarını üfleyerek kesti.

Kadın jandarma personeli ise elleriyle Şahide nineye pastasını tattırdı. Hayatında ilk defa doğum günü kutlanan Şahide nine, yine bir asrı geçen ömründe ilk defa vali görmenin mutluluğunu yaşadı, ortaya ise renkli görüntüler çıktı.