Türkiye'de kısa sürede merkez haline geldik

Türkiye'de kısa sürede merkez haline geldik

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği epilepsi pili ameliyatıyla Türkiye'de kısa sürede merkez haline geldi, aralarında İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Konya, Eskişehir, Samsun gibi büyükşehirlerinden olduğu 60 ilden başvuru geldi.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

1 yıl önce başlayan operasyonlarla 84 sara (epilepsi) hastası yapılan başarılı operasyonlarla sağlığına kavuşurken, çok sayıda başvurunun da bulunduğu öğrenildi.

Henüz 1 yıl önce FÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uygulanmaya başlanan ve ilaca dirençli epilepsi hastalarında kullanılan epilepsi pili ameliyatları için büyük şehirler başta olmak üzere tüm bölgelerinden hastalar Elazığ’a geliyor. Bu süreç içerisinde hastaneye, 60 farklı ilden tedavi amaçlı 130'dan fazla hasta başvurusu oldu. Epilepsi Pili ameliyatının başarıyla uygulandığı merkez haline gelen süreçte FÜ Beyin Cerrahi Kliniğinde bugüne kadar 84 hastanın ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. Üniversite ve hastane yönetiminin cihaz temininde gösterdiği kolaylıklar sayesinde hastalara ameliyat kararı verilince birkaç gün içinde tedavi süreci tamamlandığı aktarıldı. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Konya, Eskişehir, Samsun gibi büyükşehirlerden de yoğun ameliyat talebi alınan klinikte hastaların Beyin Cerrahi, Erişkin ve Çocuk Nörolojisi ile Psikiyatri kliniklerince değerlendirilip uygunluğunun belirlenmesiyle operasyon yapıldığı kaydedildi.