10 Kasım töreninde Elif'in ağlaması herkesi duygulandırdı

Elazığ'da bir ilkokulda düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma programında öğrencinin ağlaması herkesi duygulandırdı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Online Elazığ Haber - Çağlayan Günday

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83’ncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Elazığ’da da anıldı. Bu kapsamda saat 09.05’te Koç İlkokulunda da anma töreni gerçekleşti. Tören esnasında 3. sınıf öğrencisi Elif Bulem Tosun gözyaşlarını tutamadı. Sınıf öğretmeni Efraim Öztürk’ün neden ağlıyorsun sorusuna, ‘duygulandım’ diyerek cevap veren Elif Bulem Tosun, törende bulunan herkesi de duygulandırdı.

KOÇ İLKOKULUNDA ATATÜRK SİLÜETİ OLUŞTURULDU

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 83. Yıl dönümü Koç İlk Okulunda yapılan etkinliklerle anıldı.
Koç İlkokulu 3.E sınıfı öğrencileri yaptıkları ortak çalışma ile Atatürk silüeti oluşturdu.

Koç İlkokulu 3.E Sınıfı öğretmeni Efraim Öztürk’ün, öncülüğünde gerçekleşen Atatürk silüet çalışmasında öğrenciler yaptığı çalışmalar tek tek birleştirilerek oluşturuldu.

ÖZTÜRK: ATATÜRK’ÜMÜZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Atatürk silüeti çalışması sonrası açıklamalarda bulunan sınıf öğretmeni Efraim Öztürk; “Öğrencilerimizle yaptığımız ortak çalışma ile Atatürk silüeti çalışmasını ortaya çıkardık. Verdiğimiz krapon kağıtlarla öğrencilerimiz siyah yerleri siyahla, beyaz yerleri beyazla süslediler ve parçaları sınıfta birleştirdik. Atatürk’ümüzün ölüm yıldönümünde onu saygı ve minnetle anarak bu silüeti ortaya çıkardık. Atatürk’ümüze çok şey borçluyuz. Yurdumuzu kurtaran ve bağımsızlığımıza kavuşturan Ulu Önderimizi saygı ve minnetle anıyoruz”.

ÖĞRENCİLER: ATAMIZI ÇOK SEVİYORUZ

Koç İlkokulu 3.E öğrencileri de, Atatürk silüeti çalışması hakkında bilgiler vererek Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki düşüncelerini anlatarak Atatürk’ü çok sevdiklerini söylediler.
 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN