Dünya haber, Dünya haberleri, Son dakika dünya haberleri, Dünyadan gelişmeler

Dünya

Dünyada olan önemli ve son dakika gelişmelerden haberdar mı olmak istiyorsunuz? Son dakika yurt dışı gelişmeleri, Dünyadan son dakika haberler anlık olarak Elazığ Online Dünya haberleri kategorisinde

Dünya Haberleri

AB'nin Ermenistan kararı sonrası Aliyev çok sinirlendi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB'nin Ermenistan ve Azerbaycan için öngördüğü mali paketin adaletsiz olduğunu belirterek, “Ermenistan'a ne kadar para verilecekse bize de aynı miktarda verilmeli. Harap olan Azerbaycan için sadece 140 milyon euro, Ermenistan için ise 2.6 milyar euro tutarında mali paket öngörülmüş olmasına çok şaşırdık. Bu bir adaletsizlik ve bir açıklamaya ihtiyacımız var” dedi.

Fransa’da Covid-19 önlemleri sıkılaştırıldı

Fransa Başbakanı Jean Castex, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında büyük toplanmaların sınırlandırılacağını, evden çalışmanın zorunlu olacağını ve Covid-19 sağlık kartının aşı kartına dönüştürülmesi için yasa teklif edileceğini açıkladı.

Türkiye Afrika'daki hakimiyet alanını genişletiyor

İstanbul'da yapılan Afrika-Türkiye ortaklık zirvesi, bölgedeki etki alanı her geçen gün daha da daralan Fransa'nın yakın takibindeydi. Zirve, Fransız basınında yankı bulurken 'Türkiye Afrika'daki hakimiyet alanını genişletiyor' denildi.

Komşu Yunanistan’da bütçe protestosu

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Yunanistan Komünist Partisi (KKE) liderliğindeki işçi sendikaları, mecliste cumartesi günü onaylanması beklenen 2022 bütçesini protesto etti.

EMA’dan Johnson & Johnson aşısı için ek üretim tesisine onay

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Covid-19'a karşı geliştirilen Johnson & Johnson aşısı için Fransa’da yeni ek üretim tesisini onayladı.

İngiltere’de günlük vaka sayısı 90 bine yaklaştı

İngiltere’de Covid-19’un salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka sayısını ulaşıldı. Son 24 saatte 88 bin 376 yeni vaka tespit edildi.

İsrail, Şam Havalimanı’na 8 füze fırlattı: 1 ölü

Rusya tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in F-16 savaş uçaklarıyla Şam Havalimanı'na 8 seyir füzesi fırlattığı ve saldırı sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

NATO'nun 2022 askeri bütçesi 1 milyar 560 milyon euro

NATO’nun 2022 askeri bütçesi 1 milyar 560 milyon euro, sivil bütçesi 289,1 milyon euro olarak belirlendi.

Azerbaycan'da askeri helikopter düştü: 14 şehit

Tatbikat sırasında düşen helikopterde 14 askerin şehit olduğu açıklandı. Helikopter ülkenin doğusundaki Hızı'dan havalanmıştı.

Ermenistan Rusya'yı yardıma çağırdı

Ermenistan Hükümeti, 29 Ağustos 1997'de yapılan 'Savunma Anlaşmasına' dayanarak Rusya'dan sınırların korunması için yardım istedi. Erivan, tarihi Azerbaycan toprağı olan Zengezur'un kaybedilmesinden korkuyor.

Türkiye aşığı Polonyalı gazeteci Szumer-Brysz: Ben kalben Türk'üm

Polonyalı gazeteci-yazar Marcelina Szumer-Brysz, kalben Türk olduğunu söyleyerek Türkiye ile yolunun nasıl kesiştiğini anlattı.

Norveç’te oklu saldırı dehşeti

Norveç’in Kongsberg kasabasında bir kişinin oklu saldırısı sonucu en az 4 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Facebook'u kilitleyen olay!

Sosyal medya uygulamaları WhatsApp, Facebook ve Instagram’a dünya genelinde erişim sağlanamazken, durum değerlendirmesi yapmak üzere şirket binalarına gelen Facebook çalışanlarının içeri giremediği iddia edildi.

Avrupa normalleşiyor, maske ve mesafe resmen kaldırıldı!

Aşılamanın yaygınlaşmasıyla birlikte birçok Avrupa ülkesi salgın öncesindeki hayata dönüyor. Açıklanan son dakika bilgisine göre Hollanda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğunu resmen kaldırdı. Hollanda'da birçok toplu etkinlik Kovid-19 salgını öncesindeki gibi yapılacak.

Koronanın belirtileri yine değişti!

Uzun zamandır tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüsün semptomları yine değişti. Yeni yürütülen bir araştırmaya göre, 'Zoe Covid Belirtileri' olarak bilinen yeni semptomlar koronanın bilinen 5 semptomundan oldukça farklı. Uzmanlar, koronanın soğuk algınlığına benzer 8 belirtisi olduğuna vurgu yaptı.

İsrail’den Yunanistan'a giden küçük uçak düştü: 2 ölü

İsrail’den Yunanistan'a giden küçük uçağın düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'daki Türk vatandaşlarına çağrı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının ivedilikle Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği'ne bilgi vermesini istedi.

Fransa'da Müslümanları hedef alan yasanın onayına tepki!

Fransa'da Anayasa Konseyinin Müslümanları hedef aldığı için eleştirilen yasayı onaylaması toplumun farklı kesimleri tarafından tepki topladı.

Taliban 1 hafta içinde Kabil'i kuşatabilir

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) istihbaratının Afganistan'ın başkenti Kabil'i en geç 1 hafta içerisinde kuşatabileceği yönünde tahmin yürüttüğü bildirildi.

Toplam 25 haber.

Dünyada olup biten Son dakika haberlere, önemli ve güncel yurt dışı gelişmelerine anında ulaşabilirsiniz. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan sıcak gelişmeler, son dakika haberler Elazığ Online Dünya haberleri kategori sayfasında