Dünya haber, Dünya haberleri, Son dakika dünya haberleri, Dünyadan gelişmeler

Dünya

Dünyada olan önemli ve son dakika gelişmelerden haberdar mı olmak istiyorsunuz? Son dakika yurt dışı gelişmeleri, Dünyadan son dakika haberler anlık olarak Elazığ Online Dünya haberleri kategorisinde

Dünya Haberleri

Avrupa normalleşiyor, maske ve mesafe resmen kaldırıldı!

Aşılamanın yaygınlaşmasıyla birlikte birçok Avrupa ülkesi salgın öncesindeki hayata dönüyor. Açıklanan son dakika bilgisine göre Hollanda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğunu resmen kaldırdı. Hollanda'da birçok toplu etkinlik Kovid-19 salgını öncesindeki gibi yapılacak.

Koronanın belirtileri yine değişti!

Uzun zamandır tüm dünyanın mücadele ettiği koronavirüsün semptomları yine değişti. Yeni yürütülen bir araştırmaya göre, 'Zoe Covid Belirtileri' olarak bilinen yeni semptomlar koronanın bilinen 5 semptomundan oldukça farklı. Uzmanlar, koronanın soğuk algınlığına benzer 8 belirtisi olduğuna vurgu yaptı.

İsrail’den Yunanistan'a giden küçük uçak düştü: 2 ölü

İsrail’den Yunanistan'a giden küçük uçağın düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan'daki Türk vatandaşlarına çağrı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan'dan ayrılmak isteyen Türk vatandaşlarının ivedilikle Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği'ne bilgi vermesini istedi.

Fransa'da Müslümanları hedef alan yasanın onayına tepki!

Fransa'da Anayasa Konseyinin Müslümanları hedef aldığı için eleştirilen yasayı onaylaması toplumun farklı kesimleri tarafından tepki topladı.

Taliban 1 hafta içinde Kabil'i kuşatabilir

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) istihbaratının Afganistan'ın başkenti Kabil'i en geç 1 hafta içerisinde kuşatabileceği yönünde tahmin yürüttüğü bildirildi.

İran’da dijital para üretimi nedeniyle nükleer tesisin faaliyetleri durdu

İran’da dijital para üretimi nedeniyle Buşehr eyaletinde bulunan Buşehr Nükleer Tesisi’nin faaliyeti geçici olarak durduruldu.

Hangi ülkeler maskeleri çıkardı?

Aşılamanın hızlanmasıyla birlikte Türkiye'de de konuşulmaya başlanan maskesiz günler, bazı ülkelerde artık hayal değil. Kimi yerlerde açık havada maskeler çıkarken, kimisinde kapalı mekanlarda da belli şartlarla maskesiz dolaşılabiliyor.

Türkiye de destek veriyordu! İsrail'e rağmen kabul edildi

74. Dünya Sağlık Asamblesi'nde, Türkiye'nin de destek verdiği işgal altındaki Filistin topraklarındaki sağlık koşullarına ilişkin karar tasarısı, İsrail'in aleyhte çabalarına rağmen kabul edildi.

El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nde askeri geçit töreni düzenledi

Hamas'ın silahlı kanadı El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinde büyük bir askeri geçit töreni düzenledi.

Görünmeyen heykel binlerce Euro'ya alıcı buldu

İtalyan heykeltraş Salvatore Garau'nun 'Io sono' (Benim) adlı görünmeyen eseri açık arttırmada 15 bin Euro'ya (yaklaşık 155 bin TL) alıcı buldu.

Salgından kurtuluş yok!

İngiltere'nin Yorkshire bölgesinde 49 kişide koronavirüsün yeni türü olan 'üçlü mutasyon' görüldü. 'AV.1' olarak adlandırılan ve nereden geldiği bilinmeyen ancak birkaç hafta önce keşfedilen yeni tür, bilim adamları tarafından araştırılıyor.

Toplam 12 haber.

Dünyada olup biten Son dakika haberlere, önemli ve güncel yurt dışı gelişmelerine anında ulaşabilirsiniz. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan sıcak gelişmeler, son dakika haberler Elazığ Online Dünya haberleri sayfalarında