Teknoloji

Facebook'tan kritik Türkiye kararı Facebook'tan kritik Türkiye kararı
WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor?
WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı
Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti
Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma
WhatsApp'tan tepki çeken 'güncelleme' kararına ilişkin açıklama! WhatsApp'tan tepki çeken 'güncelleme' kararına ilişkin açıklama!
BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı
WhatsApp'ın tepki çeken kararı sonrası boykot büyüyor WhatsApp'ın tepki çeken kararı sonrası boykot büyüyor
Türksat 5A'dan ilk sinyal alındı Türksat 5A’dan ilk sinyal alındı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türksat5A uydusu paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türksat5A uydusu paylaşımı
Türkiye'de insanlar 2020 yılında Google'da en çok bunları merak etti Türkiye’de insanlar 2020 yılında Google'da en çok bunları merak etti
Pazartesi gecesi Türksat 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız Pazartesi gecesi Türksat 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız
2021'de hayata geçecek, SIM kartlar tarih oluyor 2021'de hayata geçecek, SIM kartlar tarih oluyor
İnternet alışverişi sil baştan değişiyor İnternet alışverişi sil baştan değişiyor
Whatsapp kullananlar dikkat! Whatsapp kullananlar dikkat!
WhatsApp yeni özelliğini hayata geçiriyor! WhatsApp yeni özelliğini hayata geçiriyor!
Google ve Microsoft'a yerli rakip! Google ve Microsoft'a yerli rakip!
e-Devlet 'den milyonları ilgilendiren yeni hizmet! e-Devlet 'den milyonları ilgilendiren yeni hizmet!
Apple, merakla beklenen iPhone 12'leri tanıttı! İşte tüm özellikleri Apple, merakla beklenen iPhone 12'leri tanıttı! İşte tüm özellikleri
Teknoloji Haberleri

Facebook'tan kritik Türkiye kararı

19 Ocak'ta başlayacak olan reklam yasağı öncesi sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı. Facebook'tan yapılan açıklamada, "Yasadan etkilenen diğer bazı şirketler gibi, yeni düzenlemeler doğrultusunda Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdik." ifadeleri kullanıldı

WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor?

WhatsApp'ın milyonlarca kullanıcısına dayattığı gizlilik sözleşmesi hafta boyunca tartışıldı. Şirket, verilerini paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirecek ve bu uygulama da 8 Şubat'ta başlayacaktı. Gelen tepkiler sonrası frene basan şirket yürürlük tarihini Mayıs ayına çekti. 4 yıldır masada olan planıyla WhatsApp ne yapmak istiyor? İşte yanıtı.

WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı

WhatsApp, yeni gizlilik ilkesiyle ilgili aldığı eleştiriler karşısında, 8 Şubat'ta yürürlüğe girmesi planlanan Gizlilik Politikası Sözleşmesini yürürlüğe koyma kararından vazgeçtiğini ve mevcut sözleşme kurallarının devam edeceğini açıkladı.

Başkan Şerifoğulları'ndan öğrencileri sevindirecek haber

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları öğrencileri sevindirecek bir açıklama yaptı. Başkan Şerifoğulları öğrenciler için internet kartları hazırladıklarını söyledi.

Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti

Vatandaş telefonuna, e-postasına gönderilen yüzlerce bildirimden bıkarken, İleti Yönetim Sistemi web, e-Devlet ve mobil uygulama üzerinden 7 Ocak’tan itibaren kullanıma açıldı. İstenmeyen iletilerden kurtulmak isteyen kişiler, kendisine mesaj gönderme izni verdiği hizmet sağlayıcı sayısını görünce hayrete düşerken, izinlerin büyük bölümünü iptal etmeyi tercih etti.

Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

WhatsApp'tan tepki çeken 'güncelleme' kararına ilişkin açıklama!

WhatsApp, güncellenen ve uygulamanın kullanımına devam edilmesine yönelik 8 Şubat'a kadar onaylanması gereken gizlilik sözleşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı

Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye’nin uygulaması BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı.

WhatsApp'ın tepki çeken kararı sonrası boykot büyüyor

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararının ardından uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı. WhatsApp'ın tepki çeken kararı sonrası dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kullanıcılar uygulamayı silmeye başladı. Twitter'da 'WhatsAppSiliyoruz' kampanyası birinci sıraya yükseldi.

Türksat 5A’dan ilk sinyal alındı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Haziran 2021 gibi Türksat 5B'yi de fırlatmayı planlıyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türksat5A uydusu paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gece uzaya fırlatılacak Türksat5A uydusu ile ilgili paylaşım yaptı.

Türkiye’de insanlar 2020 yılında Google'da en çok bunları merak etti

Korona virüs salgınının büyük oranda etkilediği 2020'de yılın en çok aratılan kelimeleri belli odu. İşte Google arama motoru üzerinden yapılan en çok aranan kelimeler sıralamasında ilk 10..

Pazartesi gecesi Türksat 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 'Pazartesiyi salıya bağlayan gece Türksat 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız. Programını yaptık. Onun heyecanını taşıyoruz şu anda' açıklamasında bulundu.

2021'de hayata geçecek, SIM kartlar tarih oluyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerli firmalarca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun iş birliğinde tasarlanan eSIM teknolojisine ilişkin, 'Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak eSIM 2021'de hayata geçecek' ifadesini kullandı.

İnternet alışverişi sil baştan değişiyor

Pazar payını giderek artıran elektronik ticaretle ilgili yeni düzenleme yolda. Ticaret Bakanlığı'nın görüşe açtığı taslağa göre imalatçılar da uzaktan satış için müşteri temsilcisi atayacak. Kargoların üzerinde de bu temsilcinin bilgileri yer alacak. Alışveriş siteleri, ürünlerin güvenli ya da teknik düzenlemelere uygunluğunu kontrol etmek zorunda olmayacak.

Whatsapp kullananlar dikkat!

WhatsApp gruplarındaki şirkete dair kritik bilgileri içeren yazışmalar işten çıkarılmanıza sebep olabilir. Çalışanlar, maaş ya da yöneticileriyle ilgili özel konulara ve bunları 3. kişilerle paylaşmamaya dikkat etmeli.

WhatsApp yeni özelliğini hayata geçiriyor!

Popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik daha geliyor. WhatsApp'ta arkadaşınıza attığınız mesajlar 7 gün sonra tamamen silinecek. Grup sohbetlerinde ise süreli mesajlar yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilir.

Google ve Microsoft'a yerli rakip!

Koronavirüs salgınıyla birlikte toplantılar, görüşmeler ve eğitim öğretim bilgisayarlar aracılığıyla çevrimiçi ortamlarda yapılmaya başlandı. Çevrimiçi görüşmeler için Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi yurtdışı kaynaklı çözümler kullanılsa da Sakarya Üniversitesi tarafından yerli alternatif Uzaktan Eğitim Platformu (UZEP) geliştirildi.

e-Devlet 'den milyonları ilgilendiren yeni hizmet!

BTK tarafından yapılan düzenleme kapsamında hayata geçirilecek yeni uygulama için geri sayım başladı. Abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Toplam 49 haber.