Teknoloji

Xiaomi Türkiye'de üretime başlıyor Xiaomi Türkiye'de üretime başlıyor
Facebook'tan kritik Türkiye kararı Facebook'tan kritik Türkiye kararı
WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor?
WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı
Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti
Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma
WhatsApp'tan tepki çeken 'güncelleme' kararına ilişkin açıklama! WhatsApp'tan tepki çeken 'güncelleme' kararına ilişkin açıklama!
Teknoloji Haberleri

Akın Teknoloji’den Büyük Başarı

Yazılım ve Güvenlik Sistemleri üzerine başarılı çalışmalar yürüten Akın Yazılım ve Teknoloji, büyük bir başarıya imza atarak artık Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye’de gerçekleştirilen savunma sanayi projelerinde görev alacak.

Türkiye'den Google'a Rekor Ceza

Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet'e 296 milyon lira para cezası verdi.

Rektör Göktaş, elektrikli aracı inceledi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) üretimi yapılan ve bu yılki yarışmalara katılacak olan elektrikli aracı Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş inceleyerek bilgi aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Facebook uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook'taki veri skandalına ilişkin "20 milyona yakın vatandaşımızın telefon, konum, doğum tarihleri, e-posta verileri bir hacker platformunda yayınlandı. Tüm vatandaşlarımızın USOM'un yayınladığı önlemleri almaları büyük önem taşıyor" dedi.

Fırat Üniversitesi Ses Getirmeye Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi (FÜ) Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Avcı öncülüğünde, Türkiye'de ilk defa Görüntü Tabanlı Spermiogram Test Sistemi (GTASTS) geliştirilerek uygulamaya konuldu. 3 farklı kategoride insan ve hayvan spermlerinin yapay zeka tabanlı olarak analiz edilebildiği aktarıldı.

Android kullanıcıları dikkat!

Android işletim sistemi güncellemesi gibi davranarak akıllı telefonun kontrolünü ele geçiren yeni bir virüs tespit edildi.

Gençlere ücretsiz yazılım ve kodlama atölyesi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Kodluyoruz Derneği işbirliği ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde ücretsiz “Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi” programı gerçekleştirilecek.

Elazığlı gençlerin hedefinde uzay var

Tasarım ve inovasyon merkezi açılan Elazığ'da gençlerin hedefinde uzay var.

İnternet üzerinden gelen iş tekliflerine dikkat! Sakın kanmayın

Pandemide evde internette geçirilen sürenin artması üzerine e-mail ya da sosyal medya üzerinden iş teklifi yapan dolandırıcılar, kişisel verileri ele geçirerek para çarpmanın peşine düştü.

Elazığ’da roket üretildi, test uçuşları başlatıldı

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) yüksek lisans öğrencisi tez çalışması için danışmaları 2 öğretim üyesiyle birlikte paraşütle inişini sağlayan roket üretti. Motoru ve yakıtı başta olmak üzere tüm teknik malzemeleri de kendileri üreten ekip, roketin 500 metrelik test uçuşlarını yapmaya başladı.

Instagram’da büyük değişiklik, TikTok detayı

Sosyal medya devi Facebook bünyesinde bulunan Instagram için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Buna göre, son zamanların en popüler sosyal medya platformu TikTok’tan ilham alınan yeni özelliğini test etmeye başladı.

Türkiye’nin ilk adli bilişimcileri Elazığ'da yetişiyor

Türkiye'de sadece Fırat Üniversitesi bünyesinde bulunan Adli Bilişim Mühendisliği Bölümünün başkanı ile öğrencileri, dijital delillerin son yıllarda artması üzerine yaptıkları çalışma kapsamında 'Adli Kopya Alma Donanımı'nı (AKAD) geliştirdi. Türkiye'de ilk defa geliştirilen donanım ile ilgili şimdi de yapay zeka yazılımı üzerinde çalışan ekip, bunu da tamamladıktan sonra sistemi kullanıma hazır hale getirmiş olacak.

Xiaomi Türkiye'de üretime başlıyor

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi'nin 30 milyon dolarlık yatırımla Avcılar'da açacağı fabrika açıyor. Türkiye böylece markanın dünyada üretime geçtiği dördüncü ülke olacak.

Facebook'tan kritik Türkiye kararı

19 Ocak'ta başlayacak olan reklam yasağı öncesi sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atama kararı aldı. Facebook'tan yapılan açıklamada, "Yasadan etkilenen diğer bazı şirketler gibi, yeni düzenlemeler doğrultusunda Türkiye'de temsilci olarak bir tüzel kişilik atama sürecini başlatmaya karar verdik." ifadeleri kullanıldı

WhatsApp gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor?

WhatsApp'ın milyonlarca kullanıcısına dayattığı gizlilik sözleşmesi hafta boyunca tartışıldı. Şirket, verilerini paylaşmayan kullanıcılarına yasak getirecek ve bu uygulama da 8 Şubat'ta başlayacaktı. Gelen tepkiler sonrası frene basan şirket yürürlük tarihini Mayıs ayına çekti. 4 yıldır masada olan planıyla WhatsApp ne yapmak istiyor? İşte yanıtı.

WhatsApp gizlilik ilkesi değişikliğinde geri adım attı

WhatsApp, yeni gizlilik ilkesiyle ilgili aldığı eleştiriler karşısında, 8 Şubat'ta yürürlüğe girmesi planlanan Gizlilik Politikası Sözleşmesini yürürlüğe koyma kararından vazgeçtiğini ve mevcut sözleşme kurallarının devam edeceğini açıkladı.

Başkan Şerifoğulları'ndan öğrencileri sevindirecek haber

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları öğrencileri sevindirecek bir açıklama yaptı. Başkan Şerifoğulları öğrenciler için internet kartları hazırladıklarını söyledi.

Herkes bıkmıştı! e-Devlet'te yeni dönem başladı! Vatandaş akın etti

Vatandaş telefonuna, e-postasına gönderilen yüzlerce bildirimden bıkarken, İleti Yönetim Sistemi web, e-Devlet ve mobil uygulama üzerinden 7 Ocak’tan itibaren kullanıma açıldı. İstenmeyen iletilerden kurtulmak isteyen kişiler, kendisine mesaj gönderme izni verdiği hizmet sağlayıcı sayısını görünce hayrete düşerken, izinlerin büyük bölümünü iptal etmeyi tercih etti.

Rekabet Kurulu'ndan Facebook ve WhatsApp'a soruşturma

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

Toplam 62 haber.