Teknoloji

Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı
MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi
Zoom indirenlere büyük şok! Zoom indirenlere büyük şok!
WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi 'tavsiyelere' savaş açtı WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi ‘tavsiyelere’ savaş açtı
Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor
FÜ'de &quotYapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi FÜ'de "Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi
e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu
Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi
Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi
Türkiye'ye siber saldırı! Türkiye'ye siber saldırı!
Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar
Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı
Fırat Üniversitesi'nde '3. Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi" Fırat Üniversitesi'nde “3. Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi"
Hedefim seri üretime geçmek ve yerli pilimizi ortaya çıkarmak Hedefim seri üretime geçmek ve yerli pilimizi ortaya çıkarmak
Öğrencilerden roket atan "İHA' Öğrencilerden roket atan "İHA’
WhatsApp'tan tepki çeken hata WhatsApp'tan tepki çeken hata
Elazığ'da &quotRobotlar" yarıştı Elazığ’da "Robotlar" yarıştı
Drone-Workshop eğitimleri başlıyor Drone-Workshop eğitimleri başlıyor
Akıllı asistanlar için büyük endişe Akıllı asistanlar için büyük endişe
Öğrenciler geliştirdiği robotlarla adeta merkez haline geldi Öğrenciler geliştirdiği robotlarla adeta merkez haline geldi
Teknoloji Haberleri

Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı

Google, Facebook giriş bilgilerini çalan 25 kötü amaçlı uygulamayı Google Play'den kaldırdı. Uygulamaların 2019 yılından beri kullanıcıların şifresini çaldığı ortaya çıktı.

MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), internet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi ile ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Zoom indirenlere büyük şok!

Mobil uygulaması da bulunan Zoom programını indirenlerin kişisel bilgileri Dark Web'de satışa çıkarıldı. Uygulamayı 500 bin kişinin indirdiği biliniyor.

WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi ‘tavsiyelere’ savaş açtı

Koronavirüsle birlikte yayılan ‘bilgi kirliliğiyle’ mücadele etmeyi amaçlayan WhatsApp, sahte bilgilerin önüne geçebilmek için iletilen mesajların sayısına sınırlama getirmeye hazırlanıyor.

Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor

Koronavirüs salgınıyla birlikte eve kapanan insanların en çok kullandığı görüntülü görüşme uygulaması haline dönüşen 'Zoom' ABD'de güvenli olmadığı gerekçesiyle yasaklandı ve alternatif olarak Microsoft Teams sunuldu. Yaşanan bu gelişme ABD'deki uygulama savaşlarını ortaya koyarken Türkiye'de de yerli görüntülü görüşme uygulaması talebi oluştu.

FÜ'de "Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi

Fırat Üniversitesi’nde (FÜ) dünyada ilk defa canlılar üzerinde testleri yapılan ’Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi.

e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu

E-Devlet kapısı üzerinden aldığımız hizmetler her geçen gün artıyor. Sisteme bu kez banka hesapları ile ilgili bir hizmet eklendi. E-Devlet için yeni hizmet Banka Sorgulama ile birlikte kişiler hangi bankada hesabı olduğunu bilecek.

Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi

Eski model iphone kullanıcıları yazılım güncellemelerinin ardından cihazlarında işlem yavaşlamalarından yakınırken, bunun bilinçli yapılan bir pazarlama stratejisi olduğu görüşündeler.

Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi

Geçen yılki İstanbul depreminde bir kez daha görüldüğü gibi iletişim altyapılarının çok büyük bir bölümü deprem vb. doğal afetlere karşı son derece dayanıksızdır. Hücresel ağlar aşırı yüklenme nedeniyle devre dışı kaldığında GSM hatlarıyla haberleşme yapılması mümkün olmayabilmektedir.

Türkiye'ye siber saldırı!

Türkiye'de kullanıcıların büyük bir bölümü YouTube, Gmail ve Google arama motoru gibi servisleri erişim sorunu nedeniyle kullanamadı.

Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar

Elazığ’da 2 üniversite öğrencisi, sıfır atık projesine destek vermek amacıyla yapıp adına "Vatoz" dedikleri “Yapay Zeka Temelli Katı Atık Ayrıştırma” projesi ile yarı finalde birinci olarak, Teknofest'de finalde yarışmaya hak kazandı. 

Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı

Elazığ’da TUBİTAK ve KOSGEB’den destek alarak şirket kuran üniversite öğrencisi, mimari ve sağlık alanında kullanılmak üzere sanal gerçeklik yazılımı geliştirdi. 

Fırat Üniversitesi'nde “3. Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi"

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) 3’üncü Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi düzenlendi. 

Hedefim seri üretime geçmek ve yerli pilimizi ortaya çıkarmak

Elazığ’da oyuncaklarının pili bitmesi üzerine kendi pilini yapmaya karar veren Nurettin Çek, yenilenebilir, 1 yıl tükenmeyen ve elektrik üreten pil üretti. Çalışmasının patentini de alan Çek, kısa sürede verilecek destekle seri üretime geçmek ve Türkiye'nin yerli pilini ortaya çıkarmak istiyor. 

Öğrencilerden roket atan "İHA’

Fırat Kalkanı ve Afrin operasyonundan etkilenen Fırat Üniversitesi (FÜ) Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğinden 4 öğrenci, bitirme tezi olarak roket atan Silahlı İnsansız Hava Aracı yaptı. 

WhatsApp'tan tepki çeken hata

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde buluna popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarının tepkisine neden olan bir hataya imza attı..

Elazığ’da "Robotlar" yarıştı

Elazığ’da öğrencilerin yaptığı birbirinden farklı robotlar yarıştı. 

Drone-Workshop eğitimleri başlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Genç Yaşam Merkezi’nde hızla gelişen teknolojiyi yakından takip etmek ve çağın gereksinimlerini yerine getirebilmek amacıyla Drone-Workshop eğitimleri verilecek.

Akıllı asistanlar için büyük endişe

Bilim insanları giderek popüler hale gelmeye başlayan akıllı asistanlar için yeni bir tehlikeyi ortaya çıkardı. Akıllı asistanlara, insan kulağının duyamayacağı sesli komutlar göndermenin yolunu buldular.

Toplam 23 haber.