Teknoloji

Apple, merakla beklenen iPhone 12'leri tanıttı! İşte tüm özellikleri Apple, merakla beklenen iPhone 12'leri tanıttı! İşte tüm özellikleri
Uzaktan çalışmaya geçen kurumlar güvenlik için yeniden yapılanmalı Uzaktan çalışmaya geçen kurumlar güvenlik için yeniden yapılanmalı
e-Devlet'te Yeni Hizmet Hazırlığı e-Devlet'te Yeni Hizmet Hazırlığı
Whatsapp'ta 6 güvenlik açığı ortaya çıktı Whatsapp'ta 6 güvenlik açığı ortaya çıktı
İkinci el cep telefonu ve tabletlerde yeni dönem İkinci el cep telefonu ve tabletlerde yeni dönem
Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı
MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi
Zoom indirenlere büyük şok! Zoom indirenlere büyük şok!
WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi 'tavsiyelere' savaş açtı WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi ‘tavsiyelere’ savaş açtı
Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor
FÜ'de &quotYapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi FÜ'de "Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi
e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu
Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi
Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi
Türkiye'ye siber saldırı! Türkiye'ye siber saldırı!
Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar
Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı
Fırat Üniversitesi'nde '3. Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi" Fırat Üniversitesi'nde “3. Milli Savunma Sanayi Ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi"
Teknoloji Haberleri

Apple, merakla beklenen iPhone 12'leri tanıttı! İşte tüm özellikleri

Apple, tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 12 modellerinin tanıttı. Yeni iPhone'lar eskilerine nazaran bambaşka özelliklere sahip olacak. İşte iPhone 12'lerin özelikleri ve satış fiyatları.

Türkiye’nin ilk 'OLED Karakterizasyon' Cihazı ihracata başladı

Fırat Üniversitesi'nden Prof.Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından Organik LED (OLED) Karakterizasyon Cihazı üretilerek hem Türkiye'de bir ilk gerçekleşti, hem de yurt içinde ve yurt dışındaki firma ve üniversitelere satıldı.

Uzaktan çalışmaya geçen kurumlar güvenlik için yeniden yapılanmalı

Fortinet, 2020 Remote Workforce Cybersecurity Raporu'nu yayınladı. Araştırma, uzaktan çalışma yöntemine hızlı geçişin birçok kurum için zorlu olduğunu ortaya koydu. Aynı araştırma, kurumların uzaktan çalışmanın getirdiği güvenlik risklerini hedef alacak şekilde yapılanması gerektiğini de gösterdi.

Ürettiği Yerli Solar Simülatör Cihazını Yurt Dışına İhraç Ediyor

Elazığ Fırat Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu'nun teknoloji firmaları ile üniversitelerin güneş pili araştırmalarında ihtiyaç duyduğu yüksek maliyetli ithal cihazlara alternatif ürettiği 'Solar Simülatör' cihazı, yurt dışında da ilgi görüyor.

e-Devlet'te Yeni Hizmet Hazırlığı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her geçen gün içeriğini ve kalitesini geliştiren e-Devlet Kapısı'nın, 13 Eylül itibarıyla 50 milyon 20 bin 804 kullanıcıya ulaştığını belirterek, 9 Haziran'da kullanıma sunulan "Araçlarım" hizmetinin ikinci fazının yakında devreye alınacağını bildirdi.

Whatsapp'ta 6 güvenlik açığı ortaya çıktı

2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, güvenlik açıklarıyla ilgili bilgi verilen bir bilgilendirme sayfası oluşturarak bugüne kadar açıklanmamış 6 güvenlik açığını ortaya çıkardı.

İkinci el cep telefonu ve tabletlerde yeni dönem

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ikinci el telefon ve tablet satışlarına dair yeni düzenlemeyi duyurdu.

Google, Facebook şifrelerini çalan 25 uygulamayı Google Play'den kaldırdı

Google, Facebook giriş bilgilerini çalan 25 kötü amaçlı uygulamayı Google Play'den kaldırdı. Uygulamaların 2019 yılından beri kullanıcıların şifresini çaldığı ortaya çıktı.

MHP sosyal medyadaki sahte hesaplar için kanun teklifi verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), internet ortamında yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi ile ilgili kanun teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Zoom indirenlere büyük şok!

Mobil uygulaması da bulunan Zoom programını indirenlerin kişisel bilgileri Dark Web'de satışa çıkarıldı. Uygulamayı 500 bin kişinin indirdiği biliniyor.

WhatsApp, sahte koronavirüs bilgilerine ve tıbbi ‘tavsiyelere’ savaş açtı

Koronavirüsle birlikte yayılan ‘bilgi kirliliğiyle’ mücadele etmeyi amaçlayan WhatsApp, sahte bilgilerin önüne geçebilmek için iletilen mesajların sayısına sınırlama getirmeye hazırlanıyor.

Ne Zoom ne de Microsoft Teams! Türkiye yerli uygulama istiyor

Koronavirüs salgınıyla birlikte eve kapanan insanların en çok kullandığı görüntülü görüşme uygulaması haline dönüşen 'Zoom' ABD'de güvenli olmadığı gerekçesiyle yasaklandı ve alternatif olarak Microsoft Teams sunuldu. Yaşanan bu gelişme ABD'deki uygulama savaşlarını ortaya koyarken Türkiye'de de yerli görüntülü görüşme uygulaması talebi oluştu.

FÜ'de "Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi

Fırat Üniversitesi’nde (FÜ) dünyada ilk defa canlılar üzerinde testleri yapılan ’Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı’ geliştirildi.

e-Devlet yeni hizmetini kullanıma sundu

E-Devlet kapısı üzerinden aldığımız hizmetler her geçen gün artıyor. Sisteme bu kez banka hesapları ile ilgili bir hizmet eklendi. E-Devlet için yeni hizmet Banka Sorgulama ile birlikte kişiler hangi bankada hesabı olduğunu bilecek.

Eski model Iphone kullanıcıları performans yavaşlamasından şikayetçi

Eski model iphone kullanıcıları yazılım güncellemelerinin ardından cihazlarında işlem yavaşlamalarından yakınırken, bunun bilinçli yapılan bir pazarlama stratejisi olduğu görüşündeler.

Telsiz haberleşmesinde büyük bir eksik giderildi

Geçen yılki İstanbul depreminde bir kez daha görüldüğü gibi iletişim altyapılarının çok büyük bir bölümü deprem vb. doğal afetlere karşı son derece dayanıksızdır. Hücresel ağlar aşırı yüklenme nedeniyle devre dışı kaldığında GSM hatlarıyla haberleşme yapılması mümkün olmayabilmektedir.

Türkiye'ye siber saldırı!

Türkiye'de kullanıcıların büyük bir bölümü YouTube, Gmail ve Google arama motoru gibi servisleri erişim sorunu nedeniyle kullanamadı.

Yapay Zekalı Temelli Katı Atık projesi ile finale kaldılar

Elazığ’da 2 üniversite öğrencisi, sıfır atık projesine destek vermek amacıyla yapıp adına "Vatoz" dedikleri “Yapay Zeka Temelli Katı Atık Ayrıştırma” projesi ile yarı finalde birinci olarak, Teknofest'de finalde yarışmaya hak kazandı. 

Devlet desteği ile şirket kuran öğrenci, sanal gerçeklik yazılımı yaptı

Elazığ’da TUBİTAK ve KOSGEB’den destek alarak şirket kuran üniversite öğrencisi, mimari ve sağlık alanında kullanılmak üzere sanal gerçeklik yazılımı geliştirdi. 

Toplam 30 haber.