Teknoloji haber, Teknoloji haberleri, Son dakika teknoloji haberleri, Güncel teknoloji haberleri

Teknoloji

Teknoloji alanında yaşanan yenilikleri en son teknoloji haberleri, akıllı telefon, tablet, donanım ve yazılım ile ilgili güncel teknoloji haberleri Elazığ haber sitesi Elazığ Online adresinde

Teknoloji Haberleri

3 gün sürecek 'Bilim Şenliği' startı verildi

Elazığ ilk kez düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 'Bilim Şenliği' etkinliğinin startı verildi.

Elazığ Belediyesinden üniversite öğrencilerine internet desteği

Elazığ Belediyesince, üniversite öğrencilerine internet desteği veriliyor.

Facebook, Instagram ve Whatsapp'ın yaşadığı erişim problemi giderildi

Sosyal medya platformları Facebook, Instagram ve Whatsapp'ın yaşadığı erişim problemi giderildi.

E-Devlet, EBA ve ÖSYM'de veri sızıntısı mı oldu?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye'nin e-Devlet, e-Nabız, EBA ve ÖSYM bilişim sistemleri gibi dijital altyapılarında veri sızıntısı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Türkiye genelinde internet erişim sıkıntısı yaşanıyor

Popüler sosyal medya uygulamalarında yaşanan erişim sorunu tüm dünyada devam ederken Türkiye genelinde de bazı internet sitelerine erişim sorunu yaşanıyor. Yurt dışı Akamai Teknoloji şirketi kaynaklı olduğu öne sürülen internet erişim sorunu yerli hizmet alan tüm platformları etkiliyor.

Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü!

Popüler sosyal medya uygulamaları WhatsApp, Facebook ve Instagram'a 18.41'den bu yana erişilemiyor. Sosyal medya devleri, peş peşe yaptığı açıklamalarla sorunun çözümü için çalıştıklarını belirtti.

Elazığ Belediyesi'ne TEKNOFEST'ten 2 ödül

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, TEKNOFEST'te 2 ödül aldı.

Elazığ takımından Teknofest'te önemli başarı

Tasarladıkları roket ile Teknofest'e katılan Elazığ ekibi Gökruh-Troket takımı, yüksek irtifa kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Elazığ Gençlik Merkezi TEKNOFEST'te finalde

Elazığ Gençlik Merkezi 5 projesi ile TEKNOFEST'te finale kaldı.

Başkan Şerifoğulları'nın destek verdiği öğrenciler finalde

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın 'Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor' Projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi öğrencileri, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te finale kaldı.

Elazığ'da akıllı ulaşım dönemi başladı

Elazığ'da, Kioks cihazları, akıllı duraklar ve akıllı ulaşım sihirbazı ile yolculara kolaylık kazandırıldı.

Elazığ'ın Dijital Kütüphanesi açılıyor

Elazığ Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Dijital Kütüphanesi, 25 bin eserden oluşan geniş dijital arşiviyle 18 Eylül Cumartesi açılıyor.

Öksürük sesinden kişinin korona olup olmadığı anlaşılacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülfü Genç öncülüğünde, Türkiye'de ilk defa yapay zeka tabanlı 'ses ve öksürük' ile korona virüs başta olmak üzere bir çok hastalığın teşhisi ile ilgili yazılım geliştirildi.

Elazığ takımı Gökruh-Troket'ten Teknofest'te önemli atış

Tasarladıkları roket ile Teknofest'e katılan Elazığ ekibi Gökruh-Troket takımı yarışmanın ilk gününde başarılı bir atış gerçekleştirdi.

Ali Şiş: Her türlü destek için hazırız

Elazığ İl Özel İdaresi, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezinde faaliyet gösteren Drone ve Roket Takımına destek verdi.

BİLSEM'li öğrenciler, TEKNOFEST'te Elazığ'ı temsil edecek

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi'ndeki ( EL-BİLSEM) öğretmen ve öğrenciler, hazırladıkları projeler ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde yarışacak.

Bayraktar AKINCI TİHA, Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı

Bayraktar AKINCI TİHA, gökyüzünde 38 bin 39 feet (11 bin 594 metre) yüksekliğe çıkarak ve 25 saat 46 dakika havada kalarak, Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı.

Türkiye Drone Şampiyonası finalinin ilk etabı Elazığ'da başladı

Elazığ haber: Elazığ'da iki gün sürecek olan Türkiye Drone Şampiyonası final yarışının ilk etabı, 32 sporcunun katılımıyla başladı.

Tuşları kayısıdan olan piyano yaptı!

Elazığ'da çocukluğundan beri teknolojiye merakı olan 19 yaşındaki Selim Ucun isimli vatandaş, geliştirdiği yazılım ile kayısının iletkenliğinden faydalanarak tuşları kaysıdan olan elektronik piyano yaptı. Ucun, kendisine imkan sağlanması halinde elindeki projeleri de hayata geçireceğini söyledi.

Toplam 87 haber.

Teknoloji alanında yaşanan önemli gelişmeleri, en son ve güncel yenilikleri mi takip etmek istiyorsunuz? Teknoloji haberleri ve yaşanan son dakika gelişmeleri Elazığ Online teknoloji sayfalarında