Teknoloji haber, Teknoloji haberleri, Son dakika teknoloji haberleri, Güncel teknoloji haberleri

Teknoloji

Teknoloji alanında yaşanan yenilikleri en son teknoloji haberleri, akıllı telefon, tablet, donanım ve yazılım ile ilgili güncel teknoloji haberleri Elazığ haber sitesi Elazığ Online adresinde

Teknoloji Haberleri

WhatsApp tarih verdi! Popüler mesajlaşma uygulaması artık bu telefonlarda çalışmayacak

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 24 Ekim'den itibaren iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemini kullanan cihazlarda çalışmayacak. Bu iPhone5 ve iPhone 5C cihazlarda WhatsApp'ın artık tarih olacağı anlamına geliyor.

'Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı' etkinliğine yoğun ilgi

Fırat Üniversitesinde düzenlenen '6. Fırat Yazılım Teknoloji Proje Pazarı Ödüllü Yarışma' etkinliği yoğun ilgi gördü.

Elazığ Belediyesinden çevre dostu uygulama

Elazığ Belediyesi, yazıcı ve fotokopi makinelerinin ömrünü tamamlamış toner ve kartuşları, belediye ekipleri tarafından gerekli bakım ve onarımdan geçirildikten sonra kullanılmak üzere tekrar okullara teslim ediyor.

Prof. Dr. Yakuphanoğlu'nun bilimsel çalışmaları dikkat çekiyor

Fırat Üniversitesi'nde görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu, güneş simülatörü, spin kaplama cihazı ve yapay sinir üretiminde kullanılan elektrospin cihazı gibi birçok çalışmaya imza attı.

Keban'da 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı

Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan Musa Coşkun Ortaokulunda 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

İşte ÖTV'siz iPhone fiyatları!

Dolar kuru, vergi ve enflasyon sebebiyle teknolojik cihazların fiyatları giderek artıyor. Peki ÖTV'siz iPhone fiyatları ne kadar olurdu?

Sır gibi saklanan iPhone 14 serisinin fiyatları ortaya çıktı!

Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 14 serisinin fiyatları ortaya çıktı. Peki fiyatlar, satışları etkileyecek mi? İşte detaylar!

Microsoft'tan önemli duyuru! Internet Explorer kapatılıyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, yaptığı açıklama ile birlikte 1995 yılından beri kullanımda olan Internet Explorer'ın yavaş olması nedeniyle 15 Haziran'dan itibaren kapatılacağını duyurdu.

Genç yetenekler hünerlerini sergiledi

Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi bünyesinde kurulan Dene Yap Atölyesinde 36 aylık eğitim sürecinde, 14 hafta sonucunda gerçekleştirilen Nesnelerin İnterneti ve Elektronik Programla Proje şenliğinde, genç yetenekler hünerlerini sergiledi.

Türkiye'de bir ilk: Dron ile ücretsiz ilaçlama

Elazığ İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi tarafından Türkiye'de ilk defa dron ile tarım arazileri ilaçlandı. Genç çiftçilerin hizmetine ücretsiz bir şekilde sunulan proje, ilk etapta kent merkezi ve ilçelerinde uygulanacak.

'Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir'

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminden (MERNİS) kimlik ve adres verilerinin sızdırıldığına dair haberlerine ilişkin, 'Verilerin sızdırılmasına yönelik herhangi bir zafiyetin olmadığı tespit edilmiştir' açıklamasında bulundu.

'e-Devlet Kapısı veri sızıntısı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır'

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı e-Devlet Kapısı, ‘e-Devlet Kapısı Veri Sızıntısı İddiaları’ hakkında, 'Yapılan detaylı kontrollerde e-Devlet Kapısı alt yapısında herhangi bir veri sızıntısında rastlanmamıştır' açıklamasında bulundu.

Lise öğrencisinden ultrasonik radar sistemi

Elazığ'da 10'uncu sınıf öğrencisi 250 lira bütçe ile askeri, denizcilik ve havacılık alanında kullanılabilecek radar geliştirdi.

Uzmanından mesleğin incelikleri

Bilgisayar programcısı Selçuk Keleş, teknoloji çağının yaşandığı son dönemlerde bilgisayar programcılığının gözde meslekler haline geldiğini söyledi.

Üniversite öğrencisinden plastiğe çözüm

Annesinin sürekli ıspanak yemesinden ilham alan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Emir Belli, ıspanak atıklarından plastik kaşık ve kapak üretti. Doğaya atıldığında 2 hafta içerisinde çözünen bu plastikler, aynı zamanda içerisine yerleştirilen tohumlar sayesinde tekrar yeşererek bitkiye dönüşüyor.

Fırat Üniversitesinden katma değeri yüksek projeler

Fırat Üniversitesi Dijital Dönüşüm ve Yazılım Ofisi Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mustafa Ulaş, 26 farklı yazılım ve bilgi sistemi projesini 1 yılda hazırlanarak 3,5 milyon liranın üzerinde bir katma değerin üniversiteye kazandırıldığını söyledi.

Genç girişimci Akın'dan kurumları rahatlatacak teknoloji

Devlet tarafından desteklenen Elazığlı genç girişimci Yavuz Akın geliştirdiği 'Yüz tanıma sistemi ve temelli geçiş kontrol sisteminin' kartlı geçiş sisteminin yerine kullanılması sağlanarak birçok kurum ve kuruluş personelinin de devam ve verimliliği kontrol altına alınmış olacak.

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Dijital Obezite' uyarısı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, güvenli dijital ortamlara bugün herkesten önce çocukların ve gençlerin ihtiyacı olduğunu belirtti ve 'Haddinden fazla ve aşırı alınan kalorinin bedeni zamanla hasta etmesi gibi, dijital ortamlarda bir süzgeçten geçirmeden gerekli gereksiz bütün içerikleri sınırsızca tüketmenin dijital obeziteye ve dijital bağımlılığa sebep olacağı unutulmamalıdır' dedi. Karaismailoğlu, dijital ortamlardaki bilgi kirliliğine de dikkati çekti.

Başkan Arslan: Fırat Teknokent şehir için değer üretiyor

Fırat Teknokent'in işletmelere Ar-Ge ve inovasyon alanında çok önemli fırsatlar sunduğunu belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Şehrin güçlü yönü olarak öne çıktığını ve değer ürettiğini ifade etti.

Toplam 116 haber.

Teknoloji alanında yaşanan önemli gelişmeleri, en son ve güncel yenilikleri mi takip etmek istiyorsunuz? Teknoloji haberleri ve yaşanan son dakika gelişmeleri Elazığ Online teknoloji sayfalarında