Teknoloji

Teknoloji Haberleri

BİLSEM'li öğrenciler, TEKNOFEST'te Elazığ'ı temsil edecek

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi'ndeki ( EL-BİLSEM) öğretmen ve öğrenciler, hazırladıkları projeler ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde yarışacak.

Bayraktar AKINCI TİHA, Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı

Bayraktar AKINCI TİHA, gökyüzünde 38 bin 39 feet (11 bin 594 metre) yüksekliğe çıkarak ve 25 saat 46 dakika havada kalarak, Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı.

Türkiye Drone Şampiyonası finalinin ilk etabı Elazığ'da başladı

Elazığ haber: Elazığ'da iki gün sürecek olan Türkiye Drone Şampiyonası final yarışının ilk etabı, 32 sporcunun katılımıyla başladı.

Tuşları kayısıdan olan piyano yaptı!

Elazığ'da çocukluğundan beri teknolojiye merakı olan 19 yaşındaki Selim Ucun isimli vatandaş, geliştirdiği yazılım ile kayısının iletkenliğinden faydalanarak tuşları kaysıdan olan elektronik piyano yaptı. Ucun, kendisine imkan sağlanması halinde elindeki projeleri de hayata geçireceğini söyledi.

26 Milyondan Fazla Hesap Çalındı

Bilgisayar korsanları, üç milyon cihazdan ödeme bilgilerini aldıktan sonra Amazon, Apple, Facebook ve diğer teknoloji devlerinden 26 milyon oturum açma bilgisini de ele geçirdi.

Telefonlar için yeni düzenleme!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, akıllı telefonlar hakkında yeni bir düzenleme kararı aldı.

Güncelleme gelecek mi gelmeyecek mi?

WhatsApp'ın getirdiği güncelleme zorunluluğu için son tarih 15 Mayıs'tı. Rekabet Kurumu dün bir açıklamada yaptı ardından WhatsApp'ın cevabı gecikmedi. Bu durum karışıklığa yol açtı. Peki WhatsApp neden Türkiye'de güncelleme istiyor? Bundan sonra ne olacak?

Türkiye Drone Şampiyonası Finalleri Harput Kalesi'nde yapılacak

TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenecek Türkiye Drone Şampiyonası yarışmasının final yarışları Harput Kalesinde yapılacak.

Türkiye'nin dijitalde en güçlü markası: Medya internet

Elazığ’da 2006 yılında kurulan Medya İnternet, haber yazılımları ve hosting hizmetleriyle Türkiye’nin en güçlü markalarından biri haline geldi.

Akın Teknoloji’den Büyük Başarı

Yazılım ve Güvenlik Sistemleri üzerine başarılı çalışmalar yürüten Akın Yazılım ve Teknoloji, büyük bir başarıya imza atarak artık Milli Savunma Bakanlığı'nın Türkiye’de gerçekleştirilen savunma sanayi projelerinde görev alacak.

Türkiye'den Google'a Rekor Ceza

Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet'e 296 milyon lira para cezası verdi.

Rektör Göktaş, elektrikli aracı inceledi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) üretimi yapılan ve bu yılki yarışmalara katılacak olan elektrikli aracı Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş inceleyerek bilgi aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan Facebook uyarısı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook'taki veri skandalına ilişkin "20 milyona yakın vatandaşımızın telefon, konum, doğum tarihleri, e-posta verileri bir hacker platformunda yayınlandı. Tüm vatandaşlarımızın USOM'un yayınladığı önlemleri almaları büyük önem taşıyor" dedi.

Fırat Üniversitesi Ses Getirmeye Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi (FÜ) Teknoloji Fakültesi Yazılım Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Avcı öncülüğünde, Türkiye'de ilk defa Görüntü Tabanlı Spermiogram Test Sistemi (GTASTS) geliştirilerek uygulamaya konuldu. 3 farklı kategoride insan ve hayvan spermlerinin yapay zeka tabanlı olarak analiz edilebildiği aktarıldı.

Android kullanıcıları dikkat!

Android işletim sistemi güncellemesi gibi davranarak akıllı telefonun kontrolünü ele geçiren yeni bir virüs tespit edildi.

Gençlere ücretsiz yazılım ve kodlama atölyesi

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Kodluyoruz Derneği işbirliği ile Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde ücretsiz “Yazılım Geliştirme ve Kodlama Atölyesi” programı gerçekleştirilecek.

Elazığlı gençlerin hedefinde uzay var

Tasarım ve inovasyon merkezi açılan Elazığ'da gençlerin hedefinde uzay var.

İnternet üzerinden gelen iş tekliflerine dikkat! Sakın kanmayın

Pandemide evde internette geçirilen sürenin artması üzerine e-mail ya da sosyal medya üzerinden iş teklifi yapan dolandırıcılar, kişisel verileri ele geçirerek para çarpmanın peşine düştü.

Elazığ’da roket üretildi, test uçuşları başlatıldı

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) yüksek lisans öğrencisi tez çalışması için danışmaları 2 öğretim üyesiyle birlikte paraşütle inişini sağlayan roket üretti. Motoru ve yakıtı başta olmak üzere tüm teknik malzemeleri de kendileri üreten ekip, roketin 500 metrelik test uçuşlarını yapmaya başladı.

Toplam 72 haber.