Elazığ siyaset, Elazığ siyaseti, Elazığ siyaset haber, Elazığ siyaset kulisi, Son dakika güncel siyaset haber

Siyaset

Son dakika Siyaset haberlerini Elazığ'ın internet haber sitesi Elazığ Online ile takip edin. Siyasetin nabzı Elazığ Online ile atıyor.

Siyaset Haberleri

'Bu milletin asıl beklediği müjde 2023 seçimlerinde bu iktidarın gittiğini görmektir'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 'Bu milletin asıl beklediği müjde 2023 seçimlerinde bu iktidarın gittiğini görmektir. Yeniden milli görüş iktidarının gelmesidir. Millete asıl müjde bu olacak' dedi.

'İl Başkanı Yıldırım şehrin sorunlarından habersiz'

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, açıklama yaparak, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ı eleştirerek, şehrin gündeminden habersiz olduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altılı masaya ‘Abdülhamid Han’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Haddini aşanlara bu millet inanıyorum ki 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir. Meral hanım, sen kim, Sultan Abdülhamid’e saygısızlık kim. O altılı masada olanlardan isim vermeyeceğim. 3 tanesi var ki bunlar Sultan Abdülhamid’e bugüne kadar laf söyletmemişlerdi' dedi.

Başkan Akın'dan Furkan Gönüllülerine ziyaret

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Furkan Gönüllülerini ziyaret etti.

Başkan Karakuş Vekil Erol'a soruyor!

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un geçtiğimiz günlerde bir programda yaptığı konuşmaya ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin son anket!

MetroPOLL Araştırma, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'ın seçime girmesi halinde ortaya çıkan anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre seçiminin birinci turunda, Erdoğan yüzde 40.1 oy alırken, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun oyu yüzde 30.2'de kaldı. Selahattin Demirtaş ise yüzde 15.2 oranında oy topladı.

YSK listeyi paylaştı! İşte seçime girebilecek partilerin listesi

Yüksek Seçim Kurulu seçime katılma yeterliliğine sahip partileri açıkladı. Buna göre 24 olan seçime girme yeterliliğine sahip siyasi parti sayısı Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi'nin eklenmesiyle 27'ye çıktı. Ümit Özdağ'ın Genel Başkanı olduğu Zafer Partisi, YSK'nın gerekliliklerini yerine getirmediği için listede yer almadı.

Vekil Gürsel Erol Fox Tv'de seçim startını verdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Erol, Elazığ’da seçim kampanyalarını başlatacağını söyledi.

Genel Başkan Ali Babacan'dan Yükseköğretim Eylem Planı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, yükseköğretimde aşırı merkeziyetçiliğe son vereceklerini ve bunun ilk adımı olarak Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) kapatacaklarını söyledi.

Elazığ Deva Partisinden Huzurevindeki Annelere Ziyaret

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Kangal ve DEVA Partisi Üyeleri, anneler günü dolayısıyla Gazi Huzurevi’ndeki annelerle bir araya geldi.

Vekil Erol'dan Vekil Bulut'a hodri meydan!

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut arasında yaşanan polemik tüm hızıyla devam ediyor.

'Bizim kursağımızdan haram geçmedi'

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut'tan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a cevap gecikmedi.

'Azıcık cesaretin varsa çık karşıma'

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut'un, 'Elazığ'ın sahibi Elazığlılardır' başlıklı açıklamalarına istinaden, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

'Elazığ’ın sahibi Elazığlılardır'

Elazığ AK Parti Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’da yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'Elazığ’ın Kaderini Biz Değiştireceğiz'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, iktidara geldiklerinde şehrin kaderini değiştireceklerini söyledi.

Ak Partili vekillerden art arda destek paylaşımları

Elazığ’da bugün yaşanan şiddetli yağmur ve dolunun ardından meydana gelen sel felaketlerinin ardından AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ ve Sermin Balık'tan destek paylaşımları yapıldı.

'Sürecin takipçisi olacağız'

Elazığ’da bugün yaşanan şiddetli yağmur ve dolunun ardından Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol açıklamalarda bulundu. Milletvekili Erol, 'Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için sürecin takipçisi olacağız' dedi.

Milletvekili Bulut'tan Arıcak ve Alacakaya'ya ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve parti teşkilat yöneticileriyle birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla Arıcak ve Alacakaya ilçelerini ziyaret etti.

Elazığ İyi Parti'de bayramlaşma töreni

İyi Parti Elazığ İl Teşkilatı Ramazan Bayramı münasebetiyle parti binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Bayramlarda dayanışmanın, birlik ve beraberliğin önemine değinen İl Başkanı Servet Gürgözeler, törene katılan partililerle tek tek bayramlaştı.

Toplam 1283 haber.

Elazığ ve ülkede yaşanan siyaset haberlerine, siyaset arenasındaki son dakika gelişmelere, siyasi partilerle ilgili son dakika güncel haberlere, Elazığ'da ve ülkede yapılan seçim haberlerine, Elazığ haber sitesi Elazığ Online siyaset kategorisinden takip edebilirsiniz.