Ekonomi

19 Ekim 2020 Döviz Kur Fiyatları 19 Ekim 2020 Döviz Kur Fiyatları
19 Ekim 2020 Altın Fiyatları 19 Ekim 2020 Altın Fiyatları
Senetlerde yazı mı rakam mı geçerli? Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren karar Senetlerde yazı mı rakam mı geçerli? Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren karar
Milyonlar heyecanla bekliyor! maaşlara ek aylık verilecek Milyonlar heyecanla bekliyor! maaşlara ek aylık verilecek
Diyanet'e 5 Bin Personel Alınacak! Diyanet'e 5 Bin Personel Alınacak!
Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli 102 Personel Alacak Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli 102 Personel Alacak
Ekonomi Haberleri

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt: 'Kahveciler Mağdur'

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, kahvecilerin mağdur olduğunu belirterek, 'Koronadan değil, işsizlikten öleceğiz' dedi.

19 Ekim 2020 Döviz Kur Fiyatları

Dolar kuru hafta açılışında hafif çaplı bir gerileme yaşayarak yeni haftaya başladı. Son dakika döviz kurları verilerine göre 19 Ekim 2020 Pazartesi günü kurlarda gerilemeler meydana geldi.

19 Ekim 2020 Altın Fiyatları

19 Ekim 2020 Pazartesi günü altın fiyatları yeni haftaya yükselişle başladı.

150 gün suyun içinde yetişen pirinçte hasat zamanı

Elazığ’ın Palu ilçesinde yıllar önce kuruyan Murat Nehri’nin yatağını tarım alanına dönüştüren çiftçiler, 500 dekar alanda çeltik (pirinç) üreterek Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilk üç arasına girdi.

Memurluğu bıraktı, modern tarımla kendi işinin patronu oldu

10 yıl önce bir kamu kurumunda saha mühendisliği yapan girişimci, tesadüfen tanıştığı Lion isimli bir İtalyan'ın yönlendirmesiyle mesleğini bırakıp, öğrendiği elma yetiştiriciliği işine girdi. Memleketi Elazığ’da bodur elma bahçesi kuran Murat Yıldız, 'Bahçecilikte ne kazanacaksınız' diyenlere rağmen şimdi 250 dekar alanda yıllık yaklaşık bin ton elma hasat ederek istihdama katkı sağlıyor.

Kanatlı Barajı'nda sona gelindi, su tutma işlemi başlatılıyor

Elazığ'da Karakoçan ve Kovancılar ilçeleri sınırlarında yılda 79 milyon TL tarımsal sulama faydası olması planlanan Kanatlı Baraj'ında sona gelindiği ve 20 Ekim'de su tutma işleminin başlayacağı bildirildi.

2 köyde çatılara kuruldu, artık kendi elektriklerini üretecekler

Orman köylerinin elektrik ihtiyaçlarını güneş enerjisinden sağlamasını hedefleyen 'Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim' projesi kapsamında Elazığ’da 2 köyde 25 haneye sistem kuruldu. Kurulan güneş enerjisi sistemiyle üretilen enerji sayesinde köy sakinlerinin artık elektrik faturası ödemekten büyük oranda kurtulacağı belirtildi.

Elazığ'da geçtiğimiz ay 933 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre geçtiğimiz ay Elazığ'da 933 konut satışı yapıldı, komşu illerden Bingöl'de 273 Tunceli'de ise 96 konut alıcı buldu.

Elazığ'ın Ablası, Çıtayı Yükseltiyor

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Türkiye'nin yeni iş dünyası dergisi, Fast Company Dergisi tarafından yayımlanan Türkiye'nin önde gelen girişimci iş insanlarının yer aldığı 'Sıfırdan Yaratanlar 100”'karma listesinde 57.sırada, kadın kurucular listesinde ise 7. sırada yer aldı.

Elazığ Galericiler Sitesi Esnafı Dertli

Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Ercan Yılmaz, Herkes kendi işini yapsın diyerek, el altından araç alım satım işine girenlere de, 'Kul hakkı, vebali büyük' uyarısı yaptı.

Bir çok tarım ürünü ile ön plana çıkan Elazığ'da, kırmızı elmanın hasadı başladı

Bir çok tarım ürünü ile ön plana çıkan Elazığ'da, kırmızı elmanın hasadı başladı.

Yüzde 41'lik arazi birleştirilmesi sağlandı

Elazığ'da Uluova arazi toplulaştırma çalışmaları kapsamında yüzde 41'lik arazi birleştirilmesi sağlandığı bildirildi.

Senetlerde yazı mı rakam mı geçerli? Yargıtay'dan milyonları ilgilendiren karar

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, senet üzerindeki yazı ve rakam arasındaki miktar farklılığı durumunda yazıyla belirtilen miktarın geçerli olduğuna hükmetti. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kararla, senetlerde yazıyla hüküm altına alınan alacak geçerli olacak.

Milyonlar heyecanla bekliyor! maaşlara ek aylık verilecek

Milyonlarca emekli ve memurun ocak ayında maaşının yanında aile yardımları da zamlanacak. Memurlara en az yüzde 3 aile yardımı zammı yapılması öngörülüyor. Buna göre 2 çocuklu memur ve emekliye aylık 441 lira ek gelir verilecek.

Elazığ Mediline Hospital'in resmi açılışı yapıldı

Elazığ'da yakın zamanda hizmet vermeye başlayan Mediline Hospital'in resmi açılışı il protokolünün katılımıyla yapıldı.

Pandemiye rağmen işler artınca, istihdam sayısı 110'a yükseldi

Elazığ’ın Kovacılar ilçesinde bir yıl önce kurulan ve ilk aşamada 80 kadın ile işe başlayan tekstil atölyesi, Covid-19 süresince eleman çıkarmak yerine istihdam sağlayarak kapasitesini yaklaşık yüzde 40 arttırdı, personel sayısını 110’a yükseltti.

Teknofest Türkiye Birincisi Öğrencilerle OSB Programı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TEKNOFEST Türkiye birincisi olan Fırat Üniversitesi öğrencileri ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu ile OSB İnovasyon Merkezi ve Bader Group'u ziyaret ederek, F.Ü. Türkiye şampiyonu öğrencilerinin projeleri ve seri üretim süreci ile ilgili istişarede bulundu.

Diyanet'e 5 Bin Personel Alınacak!

Diyanet İşleri Başkanlığınca sözlü sınav sonucuna göre 3.500 imam-hatip, 1.500 Kur'an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alınacak.

Orman Genel Müdürlüğü Sözleşmeli 102 Personel Alacak

Orman Genel Müdürlüğü ülke genelinde sözleşmeli 102 personel alacak.

Toplam 412 haber.