Elazığ haber ekonomi, Elazığ ekonomi haberleri, Elazığ son dakika ekonomi haberleri, Elazığ ekonomisi

Ekonomi

Elazığ ve ülkede yaşanan ekonomik gelişmeleri, son dakika ekonomi haberlerini, Elazığ ve ülke ekonomisine dair güncel ekonomi konularını Elazığ haber sitesi Elazığ Online ekonomi sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ekonomi Haberleri

Hobisi mesleğe dönüşen Mine Karakaş erkeklere taş çıkartıyor

Elazığ'da hobi olarak başladığı ahşap yakma ve oyma sanatında erkeklere taş çıkartan 2 çocuk annesi Mine Karakaş, 5 metrekarelik atölyesinde aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Alkol ve sigaraya ÖTV zammı!

Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre, alkollü içeceklerde ve sigarada özel tüketim vergisi oranı artırıldı. ÖTV artış oranı alkollü içeceklerde yüzde 25, sigarada ise yüzde 10 oldu.

Araç sahipleri dikkat! Benzin ve motorinin fiyatında büyük artış

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının artması ve dolar kurunun 16 liranın üzerine çıkmasıyla akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatı 1 lira 45 kuruş, motorinin litre fiyatı ise 1 lira 38 kuruş arttı. Zammın ardından benzin 24 lirayı, motorin ise 23 lirayı aştı.

Fırsatçılar şimdi yandı! Fahiş kira artışlarını engellemek için çağrı hattı kuruluyor

Hükümet kira artışları sonrası düğmeye bastı. Konu hakkında yapılacak düzenlemenin 1 hafta 10 gün içinde açıklanması beklenirken, çalışmaya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Söz konusu düzenleme kapsamında; bir çağrı hattı kurulacak ve kiracılar, fahiş artış talep eden ev sahiplerini şikayet edebilecek.

Ev hanımıydı hayalini gerçekleştirip kendi işinin patronu oldu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi Hatice Yeşim Gülbahar, hayali olan lokantasını açarak kendi işinin patronu oldu.

'Yüksek enflasyon ve belirsizlik sorunun çözülmesi gerekiyor'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, işletmelerin talepleri, Odaya yapılan müracaatlar ve üye ziyaretlerinden aldığı geri bildirimleri değerlendirerek iş dünyasının ciddi bir duraklık sürecine girdiğini ifade ederek, uzun vadeli tedbirlere çok acil şekilde ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

350 kişiye istihdam sağlayacak fabrika inşaatı OSB'de devam ediyor

Elazığ OSB’de 350 kişiye istihdam sağlayacak fabrika için inşaat çalışmaları devam ediyor.

Avrupa İSG Modeli Sempozyumu ETSO'da gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nda Avrupa iş sağlığı güvenliği modeli sempozyumu açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Elazığ'da ekmek gramajı denetimi

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde ekmek satışı yapılan işletmelerde ekmek gramajı kontrolü gerçekleştirdi.

Bileziklerini satıp atölye açtı, kendi işinin patronu oldu

Elazığ'da yaşayan Fethiye Yıldız, evliliğinden kalan 4 bileziğini satıp Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) destek alarak çömlek atölyesi kurdu. Zamanla atölyesini büyüten Yıldız, ailesiyle birlikle 30'a yakın ürün çıkarıp talepleri karşılamaya başladı.

Fiyatları enflasyona inat yarı yarıya düşürdüler

Elazığ'da el ele vererek bir kafe açan genç girişimciler, fiyatları enflasyona inat yarı yarıya düşürdü.

Devletten aldığı hibeyle sürü sahibi olan kadın, köye yerleşti

Elazığ'da, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği alan Meltem Kuş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak sürü sahibi oldu.

Başkan Çakmakçı'dan sahte altın uyarısı!

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, düğün sezonunun başlaması ile birlikte kuyumcu olan meslektaşlarını ve vatandaşları sahte altına karşı uyardı.

Benzine okkalı bir zam daha geldi!

Geçtiğimiz gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 4 kuruşluk bir zam daha yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da benzinin litre fiyatı 23 lira 86 kuruşa yükseldi. Benzine yılbaşından bu yana 17 kez zam yapılmıştı, bugünkü fiyat artışı ise 18. zam oldu.

KOBİ'ler için 'Yeşil Dönüşüm Projesi' toplantısı yapıldı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) iş birliği ve Akbank desteği ile 'KOBİ'ler için Yeşil Dönüşüm Projesi' toplantısının üçüncüsü Elazığ'da gerçekleştirildi.

Araç sahipleri dikkat! Benzine gece yarısı okkalı bir zam daha

Benzinin litre fiyatında bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 70 kuruş fiyat artışı yapıldı. Zamla birlikte İstanbul'da benzin fiyatı 22.82 liraya yükselirken, Ankara ve İzmir'de ise 22.93 lira oldu.

Akaryakıta çifte zam geliyor! Benzindeki fiyat artışı cep yakacak cinsten

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle akaryakıta bir zam daha geliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, benzinin litresine 1 lira 68 kuruş, LPG'ye ise 40 kuruş zam gelecek. Fiyat artışının ardından benzinin litresi 23 lira sınırına dayanacak, LPG ise 11 liranın üzerine çıkacak.

Fırat Turu Destek Programı başladı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli'de turizmin canlandırılması amacıyla 2022 Yılı Fırat Turu Destek Programı başlatıldı.

Başkan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan ve yönetimi, iş dünyasıyla bir araya geldi.

Toplam 1204 haber.

Elazığ ve ülke ekonomisine dair haberlere ve ekonomide yaşanan önemli gelişmelere, Elazığ ve ülke ekonomisine dair güncel konulara, Güncel Elazığ haber sitesi Elazığ Online ekonomi sayfasından anında ulaşabilirsiniz.