Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Türkiye'de bankacılık sektöründe skandal olay!

Türkiye'de hizmet veren bir bankada, veri sızdırma skandalı yaşandı. 346 müşteriye ait hesap bilgilerinin bir banka çalışanı tarafından yatırım şirketine sızdırılmasının ardından harekete geçen müşteriler, şikayette bulundu. Bankaya 275 bin TL ceza kesildi.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! İşsizlik maaşı ne oldu?

Pandemide 3 milyondan fazla kişinin yararlandığı kısa çalışma uygulaması 30 Haziran'da sona erdi. Ancak, kısa çalışma ödeneğinden faydalanıp uygulamanın sona ermesi ile sözleşmesi sona erenlerin kaç ay işsizlik maaşı alacakları tartışma konusu oldu. Uzmanlar bu konuya açıklık getirdi.

Başkan Arslan: Asgari Ücret Desteği 2021’de Devam Edecek

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, iş dünyasının talepleri arasında yer alan ve TOBB tarafından uzun bir süredir ilgili bakanlıklar nezdinde takip edilen Asgari Ücret Desteğinin 2021 yılında devam etmesiyle ilgili teklifin TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini belirterek, istihdamın korunması adına atılan bu adım için Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na iş dünyası adına teşekkür etti.

Elazığ'da kurbanlık satışları devam ediyor

Elazığ'da hayvan pazarına sabahın ilk ışıklarıyla gelen hayvan üreticileri öğle saatlerine kadar getirdikleri kurbanlıkları satmaya çalışıyor.

Tatlıcıların bayram yoğunluğu

Elazığ'da Kurban Bayramı öncesi tatlı imalathanelerinde yoğunluk arttı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'dövizle ve bedelli askerlik' açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, 1 Temmuz'dan yıl sonuna kadar bedelli askerlik ücretinin 43 bin 151 lira 28 kuruş olarak belirlendiğini duyurdu.

Başkan Arslan: Hedefimiz tarihi bir ihracat rekoru kırmak

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılının ilk 6 aylık döneminde 61 milyon 543 bin dolar ihracat yapıldığını belirterek, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde 165 milyon 285 bin dolar ihracat yapıldığını görüyoruz. dedi.

Celayir: Lezzeti ve kalitesi ülke sınırlarını aştı

Elazığ'da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli 'Keban biberi' işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60'lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği gün geldi!

Son dakika haber: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 13-16 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini söyledi. SSK emeklileri bugün ve yarın, emekli sandığı emeklileri 15 Temmuz'da, Bağ-Kur emeklileri ise 16 Temmuz'da ikramiyelerini alacak.

THY, haziran ayında 3,6 milyon yolcu taşıdı

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, Haziran 2021 hava trafiği sonuçları değerlendirmesine yer verildi.

76 yıldır buz satarak para kazanıyorlar

Elazığ'da 76 yıldır soğuk hava deposunda buz üreten Bardakçı ailesi, sıcaklar sayesinde para kazanıyor.

Fuad Ülger: Milli Emlak Arsalarını Bizim Bulmamızı İstedi

Mucize Otlar CEO’su ve Mühendis Fuad Ülger, 5 milyon TL’lik bir yatırım yapmak için Milli Emlak’tan arsa istediklerini fakat Milli Emlak’taki yetkililerin arsalarının yerini bilmediklerini, kendilerinin arsayı bulmaları gerektiğini söylediklerini ifade etti.

Başkan Adayı Macit: Esnafımızda bayram yapsın

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Vatandaşların Kurban Bayramı alış verişini yerel esnaftan yapmasını isteyerek ulusal marketlerin esnafları çok mağdur ettiğini ifade etti.

Elazığ'da 11 bin 870 dekar tarım alanı su ile buluşacak

Elazığ'da yapımı biten Sarıcan Göletinin, sulama şebekesi çalışmalarının tamamlanması ile 11 bin 870 dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Elazığ'ın üzüm köyünde erkenci üzüm hasadı başladı

Türkiye'nin üzüm konusunda sayılı illeri arısında yer alan ve coğrafi işaretli ürünleri bulunan Elazığ'da, yaşanan kuraklığa rağmen son yıllarda denenen İlkeren ve Prima cinsi erkenci üzüm hasadına başlandı.

Başkan Adayı Satıcı: Sorunları çözecek projeler hazırlıyoruz

Elazığ haber: Elazığ Karma Esnaf Odası Başkan Adayı Salih Satıcı, esnafların kökleşmiş sorunları olduğunu dile getirerek odasına kayıtlı esnafların yaşadığı sorunları projeleriyle çözeceklerini söyledi.

Elazığ'da 197 KÖYDES projesi hayata geçirilecek

Elazığ'da 33'ü merkez olmak üzere 197 KÖYDES Projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Erkaya Yırık, '2021 yılı iş sezonu itibariyle bu yıl deprem sonrasında devletimiz önemli miktardaki rakamları Elazığ'ımız için yatırım yapılmak üzere vermiş durumda. KÖYDES olarak 45 buçuk milyon liralık bir ödeneği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı marifetiyle ilimizde KÖYDES projeleri hazırlanmak üzere gönderildi' dedi.

TOKİ, Elazığ'da 136 arsasını yarın satışa çıkarıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 119'u konut, 8'eri ticaret ve konut alanı, birde içinde tarla bulunan toplamda 136 arsayı satışa sundu. Satışın yarın açık artırma yöntemi ile online gerçekleştirileceği bildirildi.

Elektriğe yüzde 15 zam yapıldı

Son dakika: EPDK'dan yapılan açıklamada, 'Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeni ile 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapılmıştır' ifadeleri kullanıldı.

Toplam 767 haber.