Ekonomi

Ekonomi Haberleri

TKDK'dan Elazığ'a 170 milyonluk yeni yatırım

Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü 7 Ocak tarihinde ilan edilen ve proje kabulleri 9 Nisan'da gerçekleştirilen IPARD-II 10.Başvuru Çağrı dönemini büyük bir başarı ile tamamladı.

Elazığ'ın Mehmet Hadi Tunç Şansı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hemşerimiz Mehmet Hadi Tunç'un Elazığ'ın gelişimine önemli katkı sağlayacak Tarımsal OSB'nin hayata geçmesi ile şehrimiz tekstilden sonra tarım üssü konumuna da yükselmiş olacak.

Merkez Bankası Başkanı'ndan 128 milyar dolar açıklaması

128 milyar dolar tutarındaki rezervin akıbetine ilişkin iddialara yanıt veren Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değil" dedi.

Elazığ'ın Beyaz Altını: Badem Şekeri

Elazığ'da her Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda kentin beyaz altını olarak dillendirilen badem şekerinde üretim de tüketim de 10 kat arttı.

Asilhan Arslan: Elazığ toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladı

Elazığ depremi ve tüm dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) sürecine rağmen şehrin kendi iç dinamikleriyle toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağladığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 2020 yılı tablosunu geride bırakarak bir çok alanda 2019 yılının da üzerine çıkıldığını aktardı.

Ramazan Ayının Gelmesiyle Kapalı Çarşı'da Hareketlilik Başladı

Elazığ'da Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle geçmişe nazaran durgunluk yaşayan tarihi kapalı çarşı Ramazan ayı nedeniyle hareketlenerek, yoğunluk başladı.

Başkan Arif Erol: HARSİAD Elazığ'a çok büyük katkılar sağlayacak

Harput Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Arif Erol açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! İşte bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih

Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, '3 yıl önce emeklilere bayramlarda 1000'er lira ikramiye verme sözü vermiş ve bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı'ndaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz' ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Açık, Bir Kez Daha 100 Kadın Patron Arasında

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, Fast Company Türkiye Dergisi tarafından bu yıl ikincisi açıklanan 100 Kadın Patron listesinde yer aldı.

Bakanlık talimatı verdi! Belgesi olmayan artık bu 40 mesleği yapamayacak

Elektrik tesisatçısı, elektrik ve doğal gaz sayaç sökme-takma elemanları, çimento üretim elemanı, tıbbi atık toplayıcısı, mermer doğal taş ocakçısı ve yer altı hazırlık işçilerinin de aralarında olduğu 40 meslekte, Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanlar 10 Nisan 2022'den itibaren çalışamayacak. İşte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının tebliğiyle Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen 40 meslek.

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu devredildi

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredildi.

Volvo tüm araçlarını 180 Km/s ile sınırlandırdı

Otomotiv üreticisi Volvo, olası trafik kazaları ve hızdan kaynaklı riskleri azaltmak adına tüm otomobillerini 180 km/s ile sınırlandırdı. Ayrıca otomobil sahibi arabasını daha tecrübesiz birine ödünç verdiğinde hıza çeşitli sınırlar koyabilecek.

Serbest piyasada altın fiyatları

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 456 lira oldu.

Başkan Asilhan Arslan: Ramazan'da paket servisi sahura kadar devam etsin

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Ramazan ayında paket servisin sahura kadar devam etmesinin gerektiğini ifade eden bir açıklama yaptı.

Elazığ TSO 2021 yılı ilk üç aylık oda hizmet istatistikleri yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2021 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarına ait Birimler bazında hizmet istatistikleri hazırlandı. 2020 yılının aynın dönemine göre başta yeni kayıtlar olmak üzere bir çok alanda yüzde 60 oranında kapasitenin arttığını belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, hedef odaklı hizmet üreten Odanın Ülke genelinde dikkat çeken bir yapıya kavuştuğunu söyledi…

Mart ayı ihracat oranları belli oldu

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2021 yılı Mart ayı ihracat oranlarını açıkladı. Açıklanan verilere göre Elazığ’da Mart ayında 21 milyon 32 bin dolarlık ihracat yapıldı.

Doğal gaza yılın dördüncü zammı!

BOTAŞ'ın yayımladığı nisan ayı satış tarifesine göre doğalgaza yılın dördüncü zammı yapıldı. Nisan ayı tarifesinde konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uygulanan satış fiyatı yüzde 1 artışla bin metreküp doğalgaz için 1302 lira 475 kuruş; ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için de yine yüzde 1 artışla 1456 lira 845 kuruş olarak belirlendi.

İbrahim Halil Bayrak: Keyfi zamlara müdahale edilmeli

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi sebebiyle dünya çapında hammadde üretimini olumsuz etkilendi.

Forum Elazığ projesinde yeni gelişme!

Elazığ’da uzun yıllardır beklenen Forum Elazığ AVM’nin inşaatına yıllardır başlanamamıştı. Ahlatçı Grup ve proje ortakları tarafından hazırlanan Forum Elazığ projesinde yeni bir gelişme yaşandı.

Toplam 666 haber.