Ekonomi

Altında son durum ne? Altında son durum ne?
Yapılandırmada son günler! Yapılandırmada son günler!
Ticaret Bakanlığından 9 bin 870 üründe fahiş fiyat denetimi Ticaret Bakanlığından 9 bin 870 üründe fahiş fiyat denetimi
Zorunlu deprem sigortasında azami teminat artırıldı Zorunlu deprem sigortasında azami teminat artırıldı
Sağlık çalışanlarına ek ödeme için yeni karar Resmi Gazete'de Sağlık çalışanlarına ek ödeme için yeni karar Resmi Gazete’de
İşsizlik rakamları açıklandı İşsizlik rakamları açıklandı
Ekonomi Haberleri

Bedelli askerlikte kur ayarı! İşte yeni bedelli ücreti

Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 liraya yükseldi. Yurt dışındaki Türk vatandaşlarının döviz üzerinden yaptıkları ödemelere ise kur ayarı yapılacak. TBMM’ye sunulan kanun teklifiyle askeri personelin özlük haklarıyla ilgili önemli düzenlemeler hayata geçirilecek.

İş Dünyasının Beklentileri Cumhurbaşkanına İletildi

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ merkezli 6,8 şiddetindeki deprem sonrası, depremzedeler için yapılan konutlar ve diğer açılışlar için Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ Ticaret Borsası ve Elazığ Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından hazırlanan “Elazığ İş Dünyası Beklentileri Raporu” takdim edildi.

Altında son durum ne?

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 443 lira oldu.

Başkan Asilhan Arslan: Elazığ depremi unutulmaz acılarla yüreklere kazınmıştır

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Yasemin Açık: Deprem ve pandemi Elazığ ekonomisini derinden etkiledi

Elazığ Ekonomi Platformu (ELEP) Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, 24 Ocak Elazığ Depremi’nin birinci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 'ELEP olarak, Elazığ’ı ekonomik yönden ayağa kaldıracak özel destek ve teşvik taleplerimizi hükümete iletmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz' dedi.

Yapılandırmada son günler!

Vatandaş vergi barışına koştu. 7 milyon kişi başvurdu. 17 Kasım’dan bu yana 100 milyar liralık alacak yapılandırıldı. Gerçekleşen tahsilat 2.7 milyar TL oldu

Elazığ TSO coğrafi işaretler çalışma istişare kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Elazığ TSO bünyesinde kurulan ve temel hedefi ilin değerlerinin korunması için Coğrafi İşaret Tescili yapılacak ürünleri belirleyerek bu konularla ilgili çalışmaları yapmak olan Elazığ TSO Coğrafi İşaretler İhtisas Çalışma Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanlığından 9 bin 870 üründe fahiş fiyat denetimi

Ticaret Bakanlığı, son dönemde vatandaşların fahiş fiyat artışlarına yönelik artan şikayet başvuruları üzerine başta gıda ve temel tüketim ürünlerinde olmak üzere saha denetimlerini artırdı. 19-20 Ocak tarihlerinde Türkiye genelinde 562 işletme bazında 9 bin 870 ürün incelenirken, fahiş fiyat artışı yaptığı değerlendirilen 375 firmaya toplam 11 milyon 885 bin lira idari para cezası uygulandı.

Rektör Prof. Dr. Göktaş Elazığ TSO Yönetimiyle bir araya geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Elazığ TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

Zorunlu deprem sigortasında azami teminat artırıldı

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için yapı tarzı ayrılmaksızın verilebilecek azami teminat tutarı 240 bin TL'den 268 bin TL'ye çıkarıldı.

Araç sahipleri dikkat!

Trafik kazası geçirip araçlarında oluşan hasara ilişkin değer kaybı tazminatı almak isteyenlere yönelin Anayasa Mahkemesi'nden önemli karar çıktı.

Başkan Zülfü Tarhan: Esnafın mağduriyetinin bir nihayete erdirilmesi zaruridir

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan lokantacıların tekrardan açılmasını öneren Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Zülfü Tarhan, 'Esnaf işletmelerinin artık acilen açılması lazım. Tüm ülkenin kalbi olan esnafın mağduriyetinin bir nihayete erdirilmesi zaruridir' dedi.

Elazığ'da üretiliyor, Avrupa ve ABD'li sağlıkçılara gönderiliyor

Elazığ'da açtığı tekstil atölyesinde korona virüsü (Covid-19) fırsata çevirip istihdam ettiği kişi sayısını 50'ye yükselten genç girişimci, sağlıkçılar için ürettiği tek kullanımlık tulumları Avrupa, Ortadoğu ülkeleri ve ABD'ye ihraç etmeye başladı.

2021 yılına ait yatırım programı Resmi Gazete’de yayımlandı

2021 yılına ait yatırım programı Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan programda Elazığ’a da ödenek ayrıldı.

Elazığ TSO 2020 Faaliyet Raporu Yayınlandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, tarafından 2020 Yılı Faaliyet Raporu dijital yayın olarak hazırlanarak Oda Web Sitesi üzerinden yayınlandı.

Memur-Sen Elazığ'dan ‘seyyanen zam’ talebi

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi yaptığı açıklamada, "Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" diyerek seyyanen zam talebinde bulundu.

Sağlık çalışanlarına ek ödeme için yeni karar Resmi Gazete’de

Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Kasım 2020'den itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle ek ödeme yapılabilme kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İşsizlik rakamları açıklandı

İşsizlik oranı yüzde 12,7 seviyesinde gerçekleşti.

Asilhan Arslan: Hedefimiz ilimiz ihracatını 1 milyar doların üzerine çıkarmak

Elazığ Ticaret ve Sanayi üyelerine özel olarak e-ihracat konulu web semineri yapıldı.

Toplam 574 haber.