Genel

Genel Haberleri

Başkan Semih Erdem'den ELİYGAD'a Kutlama

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, kuruluş aşamasını tamamlayarak faaliyetlerine başlayan Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği'ne (ELİYGAD) başarılar diledi.

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Kuruldu

Kentte internet medyasında etkili olan isimler bir araya gelerek Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği'ni (ELİYGAD) kurdu.

Ramazan'ın özel tadı 'Nohut Ekmeği'

Elazığ'da sadece Ramazan ayına özel olarak üretilen ve her yıl sokaklarda tezgahlarda satılan Nohut ekmeği Covid-19 tedbirleri nedeniyle iki yıldır sadece üretilen fırınlardan müşteriye sunuluyor.

Genç savcı koronavirüse yenik düştü

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Sultan Beyza Boyalı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Elazığlı Muhtarlar: Yardım Taleplerine Yetişemiyoruz

Elazığ Muhtarlar Derneği tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada; muhtarlarımız, ihtiyaç sahibi ailelerin çoğaldığına vurgu yaparak, bir nevi ‘Yardımlarda bonkör olalım’ çağrısında bulundu. Ayrıca muhtarlar, bu sorunlar ile tek başına mücadele edemediklerini bunun için ilgili kişilerin ivedilikle farklı formüller oluşturmasını istedi.

Elazığ'dan yurt dışına gidip dönmeyenlerle ilgili validen açıklama

Yurt dışına çıkanların dönüş yapmadıklarına şahit olduklarını belirten Vali Erkaya Yırık, Bu süreçte 3 belediyemiz oldu. Arıcak, Baskil ve Akçakiraz belediyelerimiz. Bununla alakalı tüm tespitlerimizi gerçekleştirdik. İçişleri Bakanlığımız önümüzdeki hafta en kısa süre içerisinde bu konuyla alakalı, konunun ilgilileri kimlerdir, suçları nelerdir, konuyla ilgili mülkiye müfettişlerimiz vasıtasıyla araştırma yapılacak ve sorgulanacak, sonuçlandırılacak' dedi.

Elazığ'da Sessizlik Hakim

Korona virüs (Covid-19) risk tablosunda kırmızı kategoride yer alan Elazığ'da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

EBUAŞ 52 Tane Otobüsü İhale Usulüyle Satışa Çıkardı

EBUAŞ bünyesinde bulunan tamamı 2018 model BMC marka 31 adet 12 metre 21 adet 8,5 metre toplamda 52 adet otobüsü ihale usulüyle satışa çıkardı.

Elazığ'da vaka sayıları tırmanışa geçti

Nisan ayının ilk haftalarını kapsayan illere göre 7 günlük; her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs vaka sayıları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Veriler ülkemiz açısından da ilimiz açısından da son derece ürkütücüydü.

Akçakiraz’dan Almanya’ya Gittiler! Sadece 3 Kişi Geri Döndü

Türkiye’nin gündeminde geniş yer tutan ve önce Malatya ile başlayan ardından Elazığ’a sıçrayan belediyelerin projeyle Almanya’ya vatandaş göndermesi ve o kişilerin bir daha Türkiye’ye geri dönmemesi konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Kaya, Akçakiraz’dan 20 kişi gönderdiklerini 17’sinin geri dönmediğini belirterek neden gönderdiklerini açıkladı.

İftar çadırı kurulmadı ama kazanlar ihtiyaç sahipleri için kaynadı

Korona virüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bu Ramazan'da iftar çadırları kurulmadı. Elazığ Belediyesi ise her gün 600 kişilik 3 çeşit sıcak yemek hazırlayarak, evlere teslim ediyor.

Elazığ'da 243 Milyon TL nakdi yardım yapıldı

Elazığ'da 'Sosyal Koruma Kalkanı' kapsamında toplamda 243 milyon 155 bin 724 TL nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

Elazığ'da Afet Eğitim Yılı İşbirliği Protokolü imzalandı

Elazığ'da İl Afet ve Acil Durum (AFAD)Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi (FÜ) arasında 2021 Afet Eğitim Yılı İşbirliği Protokolü imzalandı.

Başkan Adayı Erkal Mevcut Yönetime Tepki Gösterdi

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Hakan Gökhan Erkal, aday olduktan sonra esnaflar için birçok proje ürettiklerini ifade ederek mevcut odanın, bir içecek firmasını boykot çağrısına tepki gösterdi.

Vali Yırık, Besi OSB ile İlgili Konuştu

Kurulum ve altyapı çalışmaları devam eden Elazığ Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (Besi OSB) tamamlanması ile birlikte sektörüne değer katacağını belirten Vali Erkaya Yırık,Besi OSB'nin bölgenin tam bir entegre üretim merkezi haline gelmesine vesile olacağını aktardı.

Elazığ'da 'Engelliliği Görünür Kıl' projesi

Elazığ hibe desteğiyle 15 ay sürecek olan ''Engelliliği Görünür Kıl'' projesi için çalışmaların başladığı bildirildi.

Karşıyaka Mahallesi sakinlerinden vekillere sitem!

Karşıyaka Mahalle sakinleri, sorunlarını dile getirerek, mahallelerine yardımın çok geç gittiğini iddia etti.

Kanal 23'te Bera Nur Çam'ın Konuğu Olduk

Elazığ Online Elektronik Medya Yayıncılığı İmtiyaz Sahibi Muhammed Baygeldi, Kanal 23'ün konuğu oldu.

'İftarınız İftarımız Olsun, Bu Bayram Esnafın Olsun'

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından yerel esnafın kalkınması için kampanya başlattı.

Toplam 2207 haber.