Elazığ haber, Elazığ genel haber, Elazığ genel haberleri, Elazığ son dakika haber

Genel

Elazığ haber isimli genel kategorimizde Son dakika Elazığ haberleri en hızlı ve tarafsız bir şekilde elazigonline.com internet haber sitesi son dakika sayfasından takip edebilirsiniz.

Genel Haberleri

Konya’da 35 çeşit Elazığ yemeği tanıtıldı

Konya Elazığlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, geleneksel hale getirdiği her ayın 23’ünde etkinlik düzenlemeye devam ediyor.

'Peygamberimiz ve Vefa' adlı program düzenlendi

Elazığ'da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında 'Peygamberimiz ve Vefa' konulu program düzenlendi.

Gazi Huzurevi Bocce takımı bir kez daha Türkiye finallerinde

Elazığ Gazi Huzurevi'nde bocce sporuyla tanışan ve 60 yaş üstü erkeklerden oluşan Bocce takımı, Türkiye Şampiyonası finallerinde şampiyonluk hedefliyor.

TKDK'dan aldığı destek ile köyünü tavuk ve besi çiftliğine çevirdi

Elazığ'da babadan kalma geleneksel hayvancılığı devam ettiren köy muhtarı Ömer Erdem, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'ndan (TKDK) aldığı 2 milyon liralık destek ile köyüne bir besi bir de tavuk çiftliği kurdu. Muhtarı örnek alan köylülerin de destek alması ile köye 7 tane çiftlik kuruldu.

Gözü gibi baktığı motorunu evinin odasında muhafaza ediyor

Elazığ'da yaşayan Sabahattin Dal, 1970 yıllarında ağabeyinin aldığı ilk motoru evinin misafir odasında saklıyor. Motorunu dışarı çıkarmayan Dal, yüksek fiyat teklif edilmesine rağmen satmıyor.

Yemişlik 2. Etap TOKİ konutlarının anahtar teslim tarihi belli oldu

Elazığ’da Yemişlik’te yapılan TOKİ konutlarının anahtar teslim tarihleri AFAD Elazığ İl Müdürlüğü tarafından açıklandı.

Satışa çıkarılan 60 konut için kaç kişi müracaat etti?

Çaydaçıra Mahallesinde TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 3+1 olan 142 konuttan 60 tanesi satışa sunuldu ve 18 – 22 Ekim tarihleri arasında alındı. Konutlara toplamda 4 bin 85 kişi kura için başvuru yaptı.

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Açıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Derneği’nin Elazığ Şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Spor ve Yaşam Merkezlerine vatandaşlardan yoğun ilgi

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin 20 noktasında kurulan ve hizmet sunan Spor ve Yaşam Merkezlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Artık meyve kasasında değil langırt masasında oynayacaklar

Elazığ'da üniversite öğrencisi Ensar Gürsul'un, köyünde kasa, ağaç dalı, çivi ve pet şişe kapaklarından yaptığı ilkel "langırt masası"nda oynayan çocukların sevincini yansıtmak için sosyal medyadan paylaştığı görüntü, hayırseverleri harekete geçirdi.

Elazığlı Muhtarlar, Muhtarlar Gününde şehidimizi unutmadı

Elazığ'da, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Avrupa Elazığlılar Derneği'nde Muharrem Akan güven tazeledi

Merkezi Almanya'nın Wiesbaden şehrinde bulunan Avrupa Elazığlılar Derneği'nde yapılan seçimde Başkan Muharrem Akan güven tazeledi.

Rezil Olduk, Tekne Battı!

Dünya Gıda Günü nedeniyle Elazığ’da 3 gün boyunca devam eden sempozyuma katılmak üzere il dışından ve yurt dışından şehre gelen bilim insanları Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları’na götürülmek istendi. Kanyonları gezmek için aralarında Dünya Sağlık Örgütü Temsilcilerinin de bulunduğu heyetin bindiği tekne battı. Yaklaşık 60 kişiden oluşan ünlü bilim insanları kendilerini son anda karaya attı.

AK Parti'li eski Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu hayatını kaybetti

Elazığ'ın Palu ilçesi eski Belediye Başkanı Mehmet Sait Dağoğlu, hayatını kaybetti.

Torununun teşviki ile sokak sokak gezerek atık kitap topluyor

5 yıl önce torununun teşviki ile Elazığ'da pikap ile sokak sokak gezerek atık durumda defter ve kitap toplayan Erdal Gezeroğlu, kullanılamayacak durumdakileri geri dönüşüme verirken, kullanılabilecekleri ise ücretsiz olarak öğrencilere ve kütüphaneye hediye ediyor.

Yıllarca kaldığı Fransa'da en iyi fakültede doktora yaptı, köyüne dönüp tarıma başladı

14 yıl Fransa'da yaşayan ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Paris 1 Üniversitesi Sorbonne Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden mezun olan Hava Arslan, şehir hayatından sıkılıp pandemiyi de fırsat bilerek doğduğu topraklar olan Elazığ'ın Karakörk köyüne dönüp tarıma başladı.

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası açılıyor

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, yarından itibaren yeni hizmet binasında hizmet vermeye başlayacak.

Cevizi top yapıp plastik meyve kasasında langırt oynadılar

Elazığ'da üniversite öğrencisi bir genç, köyünde yaşayan çocukların sosyal aktivitelerde bulunması için plastik meyve kasası üzerine tahta çubuklar ve plastik kapaklardan langırt yaptı. Ceviz top diye kullanılan langırt, çocukların neşe kaynağı oldu.

TİSKİ Genel Müdürü hemşehrimiz Tekataş'ın büyük başarısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Elazığlı hemşehrimiz, Ali Tekataş, görev aldığı her yerde başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Toplam 2531 haber.

Elazığ Gündemindeki son dakika Elazığ haberleri, güncel Elazığ haberleri ve Elazığ son haberler anlık olarak Elazığ Online adresinde