Genel

Genel Haberleri

62 yaşında, 45 yıldır ekmeğini demire şekil vererek kazanıyor

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde 16 metrekarelik dükkanı bulunan 62 yaşındaki demir ustası Davut Beyazelma, 45 yıldır eski yöntemlerle demire şekil vererek ekmeğini kazanmayı sürdürüyor.

Elazığ protokolü, muhtarlarla bir araya geldi

Elazığ’da il protokolü, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ münasebetiyle muhtarları ziyaret etti.

19 Ekim Muhtarlar Günü çelenk koyma töreni yapıldı

Elazığ'da 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle çelenk koyma töreni yapıldı.

Semih Erdem: 'Gazetecilerin yıpranma hakkı basın kartına bağlanmamalı'

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı ve aynı zamanda Fırat gazetesi imtiyaz sahibi Semih Erdem; yaptığı yazılı açıklamada gazetecilerin yıpranma hakkı basın kartına bağlanmamalı dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Hakkari'de ne yapıyorsak, İzmir, İstanbul ve Elazığ'da da onu yapıyoruz'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 100 yılda yapılamayacak işleri 18 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tamamlayarak milletin hizmetine sunduklarını belirterek, 'Hakkari’de ne yapıyorsak İzmir, İstanbul ve Elazığ’da da onu yapıyoruz. Tüm çabamız vatandaşımızı ve milletimizi memnun etmek ve duasını almak' dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak üzere Elâzığ’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Elazığ Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bakan Karaismailoğlu, Elazığ Valiliği’ni Ziyaret Etti

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere sabah saatlerinde Elâzığ’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Elazığ Valiliği’ni ziyaret etti.

Vali Erkaya Yırık'ın '19 Ekim Muhtarlar Günü' Mesajı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık '19 Ekim Muhtarlar Günü' nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Yırık mesajında; 'Kamu hizmetlerinin daha etkin, verimli, şeffaf ve süratli bir şekilde yürütülmesinde önemli rol oynayan ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birini teşkil eden ‘Muhtarlık Müessesesi’  halk ile devlet kurumları arasında doğrudan köprü görevi görmektedir.' dedi.

Elazığ'da 'Engelleri kaldırıyoruz' projesi ile 80 adet akülü araç verildi

Elazığ’da 'Engelleri Kaldırıyoruz' projesi kapsamında hayırseverlerin desteğiyle alınan 80 adet akülü araç ile 50 tekerlekli sandalye engeli bulunan bireylere verilmeye başlandı.

Vali Yırık'tan 'Rehavete kapılmayın' uyarısı

Geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Koronavirüs (Covid-19) vakalarında en fazla artışın olduğu iller arasında gösterdiği Elazığ'da düşüşün başladığını denetimlere katılan Vali Erkaya Yırık açıkladı

elazigonline.com whatsApp ihbar hattı devrede!

Çevrenizde yaşanan olaylara sessiz kalmayın. Gönderin, gündemi birlikte belirleyelim!

Kaldırım işgali yapanlara denetim

Elazığ'da zabıta ekipleri tarafından kaldırım işgali yapanlara yönelik denetim gerçekleştirildi, uyarıları dikkate almayanlara cezai işlem uygulandı.

Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü'ne Ökkeş Ceylan Atandı

İlimizde bulunan karayolları 8.Bölge Müdürlüğü’nde görev değişimine gidildi. Buna göre Bölge Müdürü Kenan Keskin Genel Müdürlükte Araştırmacı olarak görevlendirilirken, Kenan Keskin’in yerine ise Ökkeş Ceylan atandı.

Hakan Albayrak: 'Konut Fiyatları Düşmeye Başlayacak'

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından artan konut fiyatları düşmeye başlayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Emlakçılar Derneği Başkanı Hakan Albayrak, kiralık ev fiyatlarında yarı yarıya satılık ev fiyatlarında ise yüzde 10’luk bir düşüşün olacağını söyledi.

Hemşehrimiz Savaş Bayındır’a Önemli Görev Verildi

Keban’ın tanınmış ailelerinden Av. Cem Bayındır’ın kardeşi, genç ve başarılı bürokratlarımızdan hemşehrimiz Savaş Bayındır Diyarbakır Karayollları 9. Bölge Müdürlüğü görevine getirildi.

Depremzede vatandaşlardan açıklama: 'Kura istemiyoruz'

Depremde evleri yıkılan Petek ve Dilek Sitelerinin kuraları geçtiğimiz haftalarda çekildi. Kura istemeyenler ise, valilik önünde toplanarak seslerini duyurmaya çalıştılar.

Başkan Şerifoğulları, yapımı süren projeleri yerinde inceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yapımı devam eden fuar ve kongre merkezi, mini terminal ile engelsiz yaşam merkezinin şantiye alanlarında incelemede bulundu.

İl Müdürü Pirinçci:'Elazığ'da yeni bir hasar tespit çalışması yapılacak'

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası, teknik ekipler tarafından gerçekleştirilen incelemeler neticesinde çeşitli sebeplerle hanesine bakılamayan vatandaşlar için yeni bir hasar tespit çalışmasının yapılmaya başlandığı belirtildi.

Başkan Ulaş: 'Valimiz taleplerimize duyarsız kalmadı'

Elazığ Valiliği eski binası çevresinde bulunan bariyerler dolayısıyla vatandaşların Belediye Çarşısına ve Kapalı Çarşıya ulaşımında yaşadığı soruna çözüm getirildi. Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın talimatıyla eski valilik binası önünde bulunan bariyerlerden Belediye Çarşısına ve Kapalı Çarşıya geçiş koridoru oluşturuldu.

Toplam 1662 haber.