Genel

Hasta yaban keçisini 3 kilometre sırtlarında taşıdılar Hasta yaban keçisini 3 kilometre sırtlarında taşıdılar
Genel Haberleri

Hasta yaban keçisini 3 kilometre sırtlarında taşıdılar

Elazığ'da arazide gezinirken yaralı bir yaban keçisi bulan Talha Özdemir ve Sefa Kahraman, zorlu arazi koşullarına rağmen yaralı dağ keçisini 3 kilometre boyunca sırtlarında taşıyarak jandarma ekiplerine teslim etti.

KOSGEB’den aldıkları destekle, 20 kişiye istihdam sağlıyorlar

İstanbul'da yaşayan Vuslat Güldoğan (64), annesinin içli köftelerinin lezzetini sürdürmek ve tanıtmak üzerine dükkan açma hayalini kız kardeşiyle birlikte gerçekleştirdi. KOSGEB'den de destek alan kardeşler şimdilerde 20 kadına istihdam sağlıyor.

Elazığ polisinden kalpleri ısıtan hareket

Elazığ'da trafik polisi, karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaşlı kadın için trafiği durdurarak güvenli bir şekilde yolun karşısına geçirdi.

Atıl durumdaki aracı 60 bin lira harcayarak lüks karavana çevirdi

Elazığ'da yaşayan Halis Yıldız, atıl durumdaki otobüsü işlerinden arta kalan zaman içerisinde 60 bin lira harcayarak lüks karavana çevirdi.

Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında sona gelindi

Elazığ'da engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak olan Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında sona gelindi.

Babam bu kaşığı yanına almadan hiçbir yere gitmez

Elazığ'da yaklaşık 160 yıllık antika gümüş kaşık, 3 kuşak tarafından kullanılarak bugünlere kadar geldi. Dedesinin babasından kendilerine kalan ata yadigarı kaşığın şu anda babasında olduğunu kaydeden Çetin Özpürçüklü, Babam bu kaşığı yanına almadan hiçbir yere gitmez dedi.

Gürcistan uyruklu Nino Miladze Müslümanlığı seçti

Gürcistan uyruklu Nino Miladze, yaptığı araştırmalar sonucunda İslamiyet'i seçerek Elif ismini aldı. Elazığ Müftülüğünde Miladze için ihtida töreni düzenlendi.

Tuncay Akkoyun Meslek Odası Başkanlarının Konuğu Oldu

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası öncülüğünde ve Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanlığı'nın desteğiyle düzenlenen Meslek Odası Başkanları toplantısının konuğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Özel Kalem Müdürü hemşehrimiz Tuncay Akkoyun oldu.

Muhtar Gülbasan: Allah'tan korkun

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Hicret Mahallesi’nde yılan hikayesine dönen köprü yapımı ile ilgili konuştu, konuşmasında cümleler sert ifadeler içerdi.

Damat çiftçi olunca düğün konvoyunu traktörler oluştu

Elazığ'da dünya evine giren çift, traktör konvoyu ile şehir turu attı. Konvoy eşliğinde düğün salonuna gelen çiftin düğünü renkli görüntüler oluşturdu.

Muhtar Gülbasan: 250 milyonluk ihale yapılmış ortada herhangi bir çalışma yok

Elazığ haber: Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Şorşor Deresi ile ilgili yapılan ihale sonrası herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Allah diye bağıran karga görenleri hayretler içinde bıraktı

Elazığ'da bir çatının güneş enerjisi paneline konarak 'Allah Allah' diye bağıran karga dinleyenleri hayretler içinde bıraktı. O anlar vatandaşın cep telefonu görüntüsüne yansıdı.

Miraç davet etti, Vali Yırık icabet etti

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, çarşı merkezinde karşılaştığı 11 yaşındaki Miraç Munzur'un '5 dakika da olsa sizleri evimizde görmek istiyoruz' diye seslenen çocuğu evinde ziyaret ederek çay içip muhabbet etti.

ELİYGAD'dan Basın Bayramı Mesajı

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Muhammet Baygeldi, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

İlaç kuyruğuna vatandaştan tepki!

Elazığ’da Kurban Bayramı günü şehir merkezinde sadece 4 nöbetçi eczane olunca, eczaneler önünde kuyruk oluştu.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş: 120 bini aşkın ekip ve 226 bin 500 personelle sahadayız

Toplam 13 günlük bir program çerçevesinde 120 bini aşkın ekip ve 226 bin 500 personelle sahada olduklarını belirten Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 'Bir haftalık, 9 günlük tatilin olduğu bayramlarla kıyasladığımızda hem kaza sayıların da hem de ölüm sayılarında düşüşü de görüyoruz. Sahada görev yapan tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum' dedi.

Elazığ depreminin sembol ismi Yüsra bebek ve annesine bayram ziyareti

Elazığ depreminde enkaz altında kalarak yaralanan depremin sembol isimlerinden Yüsra bebek, tedavisi süren annesiyle yaşadığı evde bayramda unutulmadı. Eşi ve oğlunu depremde kaybeden kızıyla teselli olan anneyi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Hakları İl Komitesi üyesi çocuklar evlerinde ziyaret edip hem ihtiyaçlarını sordu hem de beraberinde getirdikleri hediye ve oyuncakları Yüsra'ya verdi.

Başkan Baygeldi: Gazeteciler işini adam gibi yapıyor

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELİYGAD) Başkanı Muhammet Baygeldi, Elazığ'ın sorunlarının çözümü için canla, başla çalışan gazetecilere 'işinizi ya adam gibi yapın yada bu şehirden gidin' deme cüretini gösteren AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan'ın, sarfettiği sözlerden dolayı özür dilemesini istedi.

ELİYGAD'dan Kurban Bayramı Mesajı

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELİYGAD) Başkanı Muhammet Baygeldi, dernek yönetimi adına Kurban Bayramı Mesajı yayınladı. 

Toplam 2402 haber.