Asilhan Arslan: Elazığ stratejik vizyon projesi hayata geçmiştir

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Hükümet'in, Elazığ'ın da içerisinde yer aldığı 16 ilde tarıma dayalı organize sanayi bölgeleri kurma kararını değerlendirerek, 'İki yıldan beri çalıştığımız projemizin bugün bir kez daha ilimiz ve ülkemiz için çok doğru bir karar olduğunu görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız' dedi.

PAYLAŞ

Hükümetin tarım alanında üretime katma değer sağlayacak yeni projesi olan Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgesi kapsamında bu yıl tarımsal alanda 50 bin kişiye iş imkânı sağlanacak.

Kararın Elazığ adına umut verici olduğunu belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, “Valiliğimiz, Belediyemiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve tüm paydaşlarımızla üzerinde iki yıldan beri çalıştığımız projemizin bugün bir kez daha ilimiz ve ülkemiz için çok doğru bir karar olduğunu görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız” dedi.

ARSLAN: ELAZIĞ ADINA DOĞRU PLANLAMALARIMIZIN KARŞILIK GÖRMESİNDEN MUTLUYUZ

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın 2021 programı kapsamında hayata geçirilmesi planlanan bu büyük proje ile ülke genelinde 50 bin kişiye istihdam imkanı sağlanması ön görülüyor. Proje ile orta ve büyük ölçekli modern tarımsal işletmelerin sayısal olarak artırılmasına katkı sağlamak amaçlanırken markalaşma ile yetiştirici gelirlerinin de artırılması hedefleniyor. Geçen yıl 21 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşarak önceki yıllara göre rekor kırdı. Bu proje ile ihracatın katlanarak devamı da mümkün olabilecektir.

ARSLAN: ELAZIĞ STRATEJİK VİZYON PROJESİ HAYATA GEÇMİŞTİR

Elazığ TSO yaptığı açıklamada, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimiz için ‘Kırmızı Kitabımız’ diye nitelendirdiğimiz ve ilin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimini hedefleyen büyük bir vizyon ortaya koyduk. Tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, hizmetler sektörü, imalat sanayi gibi hem sektörel hem de yaşamın her alanını kapsayan bütüncül bir yaklaşımla Elazığ Stratejik Vizyon Projemizi açıklamıştık. Bu planın ilimizin Kırmızı kitabı olmasını ve yöneticiler değişse bile bu vizyonun kararlılıkla devamının önemi üzerinde bugüne kadar Oda olarak kararlılıkla durmaya devam ettik. Yaşanan deprem felaketi ve ardından tüm dünyayı sarsan COVİD-19 sürecinde attığımız tüm bu adımların ilimiz için ne kadar kıymetli olduğuna bir kez daha şahitlik ediyoruz. Bu projelerimizin ilgili bakanlıklar tarafından da Ülkemizin geleceği olarak görülmesi ayrı bir sevinç kaynağıdır” dedi. Başkan Arslan, “Bu projeler kapsamında tam bir koordinasyon ve uyum içerisinde sürdüren Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Kurumlarımıza ve STK’larımızla tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN