Bakanlık açıkladı: Gözaltına alınanlar MLKP üyesi!

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı, 'Salgın ile mücadele kapsamında bugüne kadar valilikler ve kaymakamlıklarca 35 milyon 265 bin 87 resen denetim yapılmış, 397 bin 694 ihbar ve şikayetin tamamına yakını kontrol edilmiştir' dedi. Çataklı, Boğaziçi Üniversitesi önündeki olaylara ilişkinse 'Polislerimize katil denmesini bizim kabul edebilmemiz ve buna sessiz kalmamız mümkün değildir' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı koronavirüsle mücadeleye ilişkin açıklamalar yaptı. Çataklı, "Salgın ile mücadele kapsamında bugüne kadar valilikler ve kaymakamlıklarca 35 milyon 265 bin 87 resen denetim yapılmış, 397 bin 694 ihbar ve şikayetin tamamına yakını kontrol edilmiştir" ifadelerini kullandı. 

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylara da değinen Çataklı, şunları söyledi: 

"Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen bir protesto gösterisi sırasında Türk polisine yönelik atılan hadsiz slogan, bizleri son derece üzdü. 

Polislerimize katil denmesini bizim kabul edebilmemiz ve buna sessiz kalmamız mümkün değildir." 

15'İ MLKP ÜYESİ ÇIKTI

Çataklı ayrıca, Boğaziçi'ndeki eylemlerde gözaltına alınan 17 kişiden 15'inin öğrenci olmadığını, bazılarının MLKP ile irtibatının tespit edildiğini bildirdi

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN