Başkan Kaplan: 'Eğitim Sorunlarını Çözmeye Talibiz'

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Pazartesi günü pandemi nedeniyle kısıtlı başlayacak eğitim-öğretim dönemi ile ilgili açıklamada bulundu.

PAYLAŞ

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, CHP Genel Merkezi'nin eğitim alanındaki çözüm önerilerini açıkladı.

KAPLAN: EĞİTİM SİSTEMİMİZ PANDEMİ KOŞULLARINDA TAMAMEN FELÇ OLMUŞTUR

Başkan Kaplan, “Pandemi döneminde eğitimin sorunlarını çözmeye talibiz. Ülkemiz ağır bir pandemi sürecinden geçmektedir. Bu süreçte tüm alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da büyük sorunlar yaşanmaktadır. 18 yıllık AKP döneminde günü birlik politikalarla bilimsel, rasyonel, eşit koşullarla ulaşılabilir olan eğitim sistemimiz pandemi koşullarında tamamen felç olmuştur” dedi.

KAPLAN: ELLERİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞINI BELİRTMEK İSTİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 14 maddeyi tekrar hatırlatan İl Başkanı Kaplan, “Salgında eğitim sürecine ilişkin sayın genel başkanımızın bu hafta açıkladığı 14 maddelik çağrımızı yineliyoruz. Milli Eğitim Bakanına gerekli mali kaynak sağlanarak ivedili olarak 57 bin 340 destek ihtiyacı giderilmelidir. Gerektiğinde bazı köy okulları açılmalıdır. Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynak sorunu kaşıyorsa, bunu yapamayacağını söylüyorsa CHP’li Büyükşehir Belediye başkanı bu yatırıma ellerini taşın altına koyacağını belirtmek istiyoruz” diye kaydetti.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN