Başkan Özdoğan: Fiyat artışları yerel esnafı mağdur ediyor

Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, son günlerde gıda ürünlerde gelen zamlar küçük esnafı çok mağdur ettiğini ifade ederek fiyat artışlarını stokçuların yaptığını ifade etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başkan Özdoğan: Fiyat artışları yerel esnafı mağdur ediyor
Elazığ Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, son günlerde gıda ürünlerde gelen zamlar küçük esnafı çok mağdur ettiğini ifade ederek fiyat artışlarını stokçuların yaptığını ifade etti.
Elazığ Online Elazığ Haber - Çağlayan Günday

"KÜÇÜK ESNAF SATTIĞI ÜRÜNÜ YERİNE KOYAMIYOR"

Küçük esnafın sattığı ürünü yerine koyamadığını ifade eden Başkan Özdoğan; “Son günlerde dövizin yükselmesini bahane eden bazı kesimler gıda ürünlerde büyük zamlara neden oluyor. Stokçular ve ulusal marketler öncesinde ürünleri stokladılar ve şimdide ürün yok diye zam yapıyorlar. Zam gelince ürünleri yeniden piyasaya sürüyorlar. Devletimiz art niyetli kişilere mutlaka ciddi yaptırımlar uygulaması lazım. Bizim küçük esnafımız, sattığı ürünleri yenisini yerine koyamıyor. Zor zamanlar geçiren küçük esnafımız, iş yapamaz duruma geldi. Stokçular ve ulusal marketler kafasına göre fiyat belirmesi vatandaşı kadar yerel esnafı da zor duruma sokuyor. İlçemizde ulusal market sayısı gün geçtikçe çoğalıyor en son bu sayı yirmilere yaklaştı. Her mahallede 3- 4 ulusal marketlerin şubeleri ile doldu. Acilen devletimiz ulusal marketleri il ve ilçe merkezlerinden çıkarması lazım. Ulusal marketleri il ve ilçe merkezlerinden çıkarsınlar bakalım fiyatları belirleme gücünü kendinden görecekler mi? O zaman ulusal marketler fiyat indirimine gidecekler vatandaşlar onlara gitsinler diye. Devletimiz ulusal marketler yasasını mutlaka biran önce meclisimizden geçirmelidir”

"TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ SATIŞLAR YEREL ESNAFI MAĞDUR EDİYOR"

Kovancılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Devletimiz, ulusal marketlerin fiyat artışlarına karşı Tarım Kredi Kooperatiflerinde ürün satışını çözüm olarak buldu. Biz, buna kesinlikle karşıyız. Tarım Kredi Kooperatifleri yerel esnafımıza çok zarar veriyor. Acilen burada ki satışlar durdurulmalıdır”

"DÜŞÜK ÜRÜNLERİ YEREL ESNAFA VERİN"

Başkan Ahmet Özdoğan; “Tarım Kredi Kooperatiflerinde vatandaşa ucuz ürün verileceğine küçük esnafımıza düşük fiyatta ürün verin esnafımız vatandaşımıza satsın. O zaman yerel esnafımızda ulusal marketlerle mücadele etme şansını yakalar. Esnafımız her zaman mağdur ediliyor.Ekonomimizin bacasız sanayisi olan yerel esnafımıza mutlaka sahip çıkılmalıdır.Devletimizden yerel esnafımıza destek bekliyoruz” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN