Başkan Şahin Şerifoğulları'ndan Elazığspor açıklaması!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Elazığspor'un sevdası ve aşkı olduğunu belirten Başkan Şerifoğulları Elazığspor'un borçlarının tek başına belediye yüklenmesinin vicdansızlık olacağını aktardı.

PAYLAŞ

Göreve geldiği günden bu yana sürekli Elazığspor’un yanında olduklarını söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması adına, onları spora yönlendirmek istiyoruz“ dedi.

“ELAZIĞSPOR BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Gençlik yıllarında amatörde futbol oynaması ve ASKF Başkanlığı yapmasının spora ilgi duymasına vesile olduğunu belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı’nı 8 yıl yapmamdan dolayı sporseverlerin çok ciddi beklentisi söz konusu. Elazığspor bizim için çok önemli bir yere sahip. Elazığspor bizim sevdamız, aşkımız. Sadece lafta kalmıyor, icraata da dönüştürüyoruz. ASKF Başkanlığım döneminde şehrin tesisleşmesi adına çok önemli yatırımlar yaptık. Bugün amatör sahaların birçoğunda bizim emeğimiz var. İl Özel İdare Spor Kompleksi’nin yapılmasından, Doğukent’te yapılmış olan sahanın her kademesinde bizim katkımız söz konusu. Sporun her alanına katkı sağlamak, hizmet sunmak istiyoruz. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması adına spora yönlendirmek istiyoruz. Tesisleşme anlamında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün yaptığı her çalışmaya katkı sunuyoruz. Bizim yaptığımız, yapacağımız, taahhütlerimiz var” dedi.

“ELAZIĞ BELEDİYESİ’NE BU İŞİ YÜKLEMEK VİCDANSIZLIK OLUR”

Açıklamalarına devam eden Başkan Şerifoğulları; “Bundan sonraki süreçte de Elazığspor’un yanında olacağız. Bunu net bir şekilde söylüyoruz: Elazığspor’un borç yükünden kurtulması sadece Elazığ Belediyesi’nin elinde olan bir şey olmamalı. Bu noktada şehrin bütün dinamiklerinin elini taşın altına koyması gerekli ve zorunda. Bizler gövdemizi koymuşuz. Herhangi bir STK elini taşın altına koyarsa bu sorunun altından hep birlikte kalkarız diye düşünüyorum. Yönetimin katkı sağlaması lazım. Yönetimin yanında bizim de yapacağımız katkılar olacak. Şehrin geneline bu süreci yaymak lazım. Sadece Elazığ Belediyesi’ne bu işi yüklemek vicdansızlık olur. Elazığ Belediyesi’nin bu yükün altından kalkacak gücü tek başına şu aşamada yok” şeklinde konuştu.

“HEP BİRLİKTE İNŞALLAH BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

İfadelerini sürdüren Şerifoğulları; “Geldiğimiz gün kulübün elektrik sorununu çözdük. Çalışan personelleri Elazığ Belediyesi bünyesine aldık. Kulübü çok ciddi bir maliyetten kurtardık. Bir yıl boyunca tüm gıdasını, iaşesini biz sağladık. Bunun yanı sıra prim destekleri, deplasman giderlerini bizler karşılıyoruz. Bu yardımlarımız devam edecek ama Elazığspor’un sorununun tamamen çözülmesi adına şehrin tüm katmanlarının bu işin içine girmesi lazım. Herkesin taşın altına elini koyması lazım. Elazığspor’un yaşamasını istiyorsak; Bu işin üstesinden gelmemiz lazım. Yine AK Parti’nin önemli yatırımlarından stadyum inşaatımız devam ediyor. İnşallah 2021’in sonlarına doğru stadyumun teslim edileceği konuşuluyor. 170 Milyon TL’lik büyük bir yatırım. Bu büyük yatırımda, o stadyumda Elazığspor’un olmaması bizleri üzer. Hep birlikte inşallah bu işin üstesinden geliriz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Elazığ Hakimiyet Gazetesi

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • İsmail | 06 Ocak 2021 08:43

    Hele o baskan alacağından vazgeçsin önce

BUNLARA DA BAKIN