Çemişgezek'in yeni kaymakamı Elazığ Vali Yardımcısı Güder oldu

Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Güder, Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Tunceli ili Çemişgezek ilçe Kaymakamlığına atandı.

PAYLAŞ

1987 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra, 2012 yılında 101. Dönem Elazığ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Bakanlık tarafından yapılan çeşitli staj programlarını ve bir yıl süren Üniversity of Liverpool’da yabancı dil eğitimini de tamamladıktan sonra çeşitli ilçelerde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan 101. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra Konya - Akören Kaymakamı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 19.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı müşterek kararnamesi ile Malatya’nın Kale İlçesine atandı. Kale Kaymakamı olarak görev yapan Mehmet Güder, aynı zamanda vekâleten Malatya Vali Yardımcılığı ve Malatya Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı görevini de başarıyla yürüttü.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Elazığ Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Hehmet Güder, daha sonra Elazığ Vali Yardımcılığı görevine getirildi. Hemşerimiz Vali Yardımcısı Güder Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Tunceli ili Çemişgezek ilçe Kaymakamlığına atandı. İyi derecede İngilizce bilmekte olup evlidir.

Malatya Kale Kaymakamlığı, Malatya Vali Yardımcılığı, Elazığ Belediye Başkan Yardımcılığı ve Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerini başarıyla yürüten Hemşehrimiz Güder’e Çemişgezek Kaymakamlığı görevinde başarılar dileriz. 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN