Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dayatılan haritaya karşı Türkiye'nin gücünü anlayacaklar

Doğu Akdeniz gerilimine ilişkin mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,'Türkiye'nin kendisine dayatılan ahlaksız haritaları yırtıp atacak siyasi, ekonomik ve askeri güce sahip olduğunu anlayacaklar. Türkiye olarak her ihtimale ve sonuca hazırız' dedi.

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göztepe Şehir Hastanesi açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

Göztepe Şehir Hastanesinin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Hastanenin inşasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hastanemizde hizmet verecek sağlık personelimize başarılar diliyorum. Bu hastaneye ismini verdiğimiz Prof. Dr. Süleyman Yalçın hıcamızı rahmetle yad ediyorum. Hocamız ülkemizin fikir hayatına değerli katlılar sağlamış bir dava adamıdır. Hayatının son anına kadar ülkesi için çalışmış, çeşitli görevler üstlenmiştir. Türkiye'yi milletimizin değerlerini tahrip ederek yıkmaya çalışanlara karşı verdiği mücadele hocamızın gönüllerde yaşamasını sağlayacaktır. 4 sene önce son yolculuğuna uğurladığımız hocamızın ismini böyle bir esere verdik. 

Türkiye'nin diğer alanlarla birlikte sağlıkta gerçekleştirdiği atılımların anlamı Covid-19 salgını döneminde daha iyi anlaşılmıştır. Ülke genelinde 16 şehir hastanesini faaliyete almış bulunuyoruz. Son dönemde artan vaka ve yoğun bakım sayısına rağmen sağlık sistemimiz dimdik ayaktadır. Maalesef virüsün önüne geçmek için bilim henüz kesin bir çare üretemedi. Aşı çalışmalarından en kısa sürede somut bir netice alınmasını temenni ediyoruz.

"MASKE, MESAFE DİYORUZ UYULMUYOR"

Son dönemde artan vaka ve yoğun bakım sayısına rağmen sağlık sistemimiz dimdik ayaktadır. Bu vesileyle vatandaşlarımızı TMM olarak ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına daha titiz bir şekilde riayete davet ediyorum. Maalesef bilim bu hastalığa henüz bir çare üretememiştir. Bu alandaki bilgili hocalarımız, bakanımız sürekli söylemelerine rağmen maalesef Türkiye'nin 4 bir yanında bu tavsiyelere uyulmuyor. Düğünlerde dikkat diyoruz maalesef uyulmuyor. Her vatandaşımız kendi tedbirini kendisi uygulayacaktır. Sağlık Bakanlığımızın ve İçişleri Bakanlığımızın kurallarına uymalıyız. Biz halkımızı seviyoruz ve onların sağlığını çok ama çok önemsiyoruz. Maskesiz dolaşmayalım diyoruz. Aksi taktirde hem kendimiz hem sevdiklerimiz için sonu ölüme kadar varan bir tehdidin kapısını açmış oluruz. 

"HEP BİRLİKTE ÜSTESİNDEN GELMELİYİZ"

Ülkemizin denizi geçip derede boğulmaması için hep birlikte salgının üstesinden gelmeliyiz. Doktorlarımız, sağlık memurlarımız hepsi gece gündüz demeden çalışıyor. Onların bu gayretlerine vatandaşlarımız da uymalı. Onların hakkını ancak sorumlu davranarak ödeyebiliriz. Salgın tehdidini bir an önce ortadan kaldırma seferberliğine davet ediyorum. Bu seferberlik dışarda ve içerdeki seferberliklerimiz kadar önemlidir. 

Her alanda ülkemize kazandırdıklarımız yeni dönemin altyapısıdır. Ülkemizin beraberliğini korumak suretiyle her türlü çabayı göstermeyi sürdüreceğiz. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Kendi vatandaşlarıyla birlikte tüm dostlarının ve kardeşlerinin ümidi haline dönüşen bu ülkenin her alanda daha da büyümesi için daha çok gayret göstereceğiz. 

"SİYASİ ENTRİKA SENARYOLARINI YIRTIP ÇÖPE ATACAĞIZ"

Ülkemize ait darbe ve entrika senaryolarını birer birer yırtıp çöpe atacağız. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 devletinden biri haline dönüştürmekte kararlıyız. Karşılaştığımız her kriz Türkiye'nin her alanda geldiği yerin manasını daha iyi anlatıyor. Kendi potansiyelini bilen bir Türkiye var. Bu hakikatleri karşımızdakiler de gayet iyi biliyor. Ülkemize karşı kurulan ittifakların gerisinde bunun verdiği telaş ve korku bulunuyor.  Biz her mesajımızda ülkemizin adil olmak kaydıyla her paylaşıma hazır olduğunu vurguluyoruz.

"HER TÜRLÜ İHTİMALE VE SONUCA HAZIRIZ"

(Doğu Akdeniz mesajı) Türkiye'nin kendisine dayatılan ahlaksız haritaları ve belgeleri yırtıp atacak siyasi, ekonomik ve askeri güce sahip olduğunu anlayacaklar. Ya siyasetin, diplomasinin diliyle anlayacaklar, ya da sahada yaşayacakları acı tecrübeyle anlayacaklar. 

Türk milleti her türlü saldırı ve bedel konusunda adeta şerbetlenmiş bir millettir. İçinden geçtiğimiz sürecin sonunda sahte bir refah içinde yaşayanlar düşünsün. Türkiye ve Türk milleti olarak biz her ihtimale ve her sonuca hazırlıklıyız. 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN