Deprem komisyonu Gürsel Erol tarafından Elazığ'a davet edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol 24 Ocak'ta meydana gelen depremde kent genelinde yaşanan sorunları ve vatandaşların taleplerini dinlemek amacıyla TBMM'de kurulan Deprem Araştırma Komisyonunu Elazığ'a davet etti.

PAYLAŞ

TBMM’de kurulan deprem komisyonunu Elazığ’a davet eden Erol, “Yüce Meclisimizin Elazığ’da yaşanan bu acı olay sonrasında varlığını yurttaşlarımıza hissettirmesi büyük önem taşımaktadır. 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin hemen ardından devletimiz tüm olanaklarını seferber etmiş ve mağdur olan vatandaşlarımızın sonuna kadar yanında olmuştur. Bunun yanı sıra parti ayırt etmeksizin tüm parti yöneticileri ve genel başkanları Elazığ’a gelerek incelemelerde bulunmuş vatandaşlarla beraber olmuşlardır” dedi.

“KOMİSYONUN ELAZIĞ’A GELMESİYLE, ELAZIĞLILAR DEVLETİN VARLIĞINI YANINDA HİSSEDECEKTİR!”

Sözlerini sürdüren Erol; “Ancak depremin izleri şehrimizden yavaş yavaş silinmeye yüz tutarken depremde evleri ve işyerleri ağır hasar gören yüzlerce vatandaşımızın özellikler hak mağduriyetleri devam etmektedir. Binlerce vatandaşımız kış ayının yaklaşmasıyla beraber hâlâ konteynerlerde yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedirler. Deprem ve koronavirüs salgınıyla beraber insanlarımızın mağduriyetleri kat be kat artmaktadır. TBMM’de kurulmuş olan komisyonun üyelerinin bölgemize yapacağı ziyaret ve sorunlarına ilişkin çözümleri halk nezdinde moral, motivasyon, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte devletimizin varlığını yanlarında hissettirecektir” ifadelerini kullandı.

“TBMM’DE KURULAN DEPREM KOMİSYONUNDA CHP’Lİ EROL  ELAZIĞ’IN MAĞDURİYETİNİ ANLATACAK”

Kısa bir süre önce meydana gelmesi açısından Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında, hem devletimizin olanakları ve kabiliyetlerinin hem de yurttaşlarımızın yaşadığı derin acıların yakın bir gözlemcisi olduğunu belirten Erol, “Yaşadığım ve gözlemlediğim deneyimlerimi aynı acıların yaşanmaması noktasında heyetinize aktarma ihtiyacı duymaktayım. Bu doğrultuda, gözlemlerimi çağırılmam durumunda bizzat Komisyona giderek aktarmak istediğini belirttim” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN