Deva Partisi belde ziyaretlerine devam ediyor

Elazığ haber: Deva Partisi Elazığ İl Teşkilatı belde ziyaretleri kapsamında Akçakiraz Beldesini ziyaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gerçekleştirilen ziyarette Akçakirazlı vatandaşlar ile bir araya gelen Deva Partisi il teşkilatı, belde halkı ile karşılık istişarelerde bulunarak sorunları dinledi.

Belde esnafını da ziyaret eden partililer, daha sonra beldeye bağlı Altınçevrede ziyaretlerine devam ettiler.

Bu bölgede yeni yapılan Toki konutlarına taşınan bir kısım vatandaşların sorunlarını da dinledikten sonra açıklamalarda bulunan il Başkanı Av.Mehmet KANGAL;"Buradaki insanlar öncelikle evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ancak Tokinin evleri teslim etmesinden sonra çevre bakımı konusunda yetersiz kaldığını ve ilgilenmediklerini dile getirmişlerdir. Ayrıca hâlen ödeme konusunda bilgilendirmenin bulunmadığını, bu sebeple bütçelerini ayarlayamadıklarını,  ileri bir tarihte ummadıkları bir ödemenin karşılarına çıkması halinde sıkıntılarının daha da büyüyeceğini, bu konuda endişeyle beklediklerini belirtmişlerdir. 

Bunun yanında, yapılan konutlarda dükkan eksiğinin bulunduğunu, burada yaşayanların ihtiyaçlarını gideremediğini, alışveriş yapacakları hiçbir yerin olmadığını söylemişlerdir. Bir de ulaşım konusunda sıkıntıları bulunmaktadır. Üst bölgede konuşlu olan konutlara toplu taşımanın girmediğini, uzak bir mesafeden yokuş yürümek zorunda kaldıklarını, bunun da herkes için yorucu ve eziyetli olduğunu belirtmişlerdir. Bu eksiklikler ve talepler önemle dikkate alınarak, yetkililerimizin gereken çalışmaları yapmalarını, buradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Elazığ Online

Yunus Emre GEZİCİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN