Deva Partisi İl Başkanı Dağhan, Elazığ ve Ülke Gündemini Değerlendirdi

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, yönetim kurulu ile bir araya gelerek, ülke ve Elazığ gündemini değerlendirdi.

PAYLAŞ

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ve yönetim kurulu üyeleri, parti binasında bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DAĞHAN: EKONOMİMİZİN PİK YAPTIĞI YOK

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, ülke ve Elazığ’ ekonomisinin kötüye gittiğini belirterek, “Maalesef bütün bu ekonominin kötüye gitmesi neticesinde yapılan değerlendirmelere baktığımız zaman ülke insanı yanlış bilgilendirilmektedir. Bize göre ekonomimizin pik yaptığı yok. Pik yapan bir şey varsa bu ekonomimizin yükselmesidir. Pik yapan bir şey varsa doların, euronun, altının pik yaptığıdır. Bunun haricinde ekonomimizin iyiye gittiğine dair bir pik yoktur” dedi.

DAĞHAN: ELAZIĞ’IN TİCARETİ ZORA GİRECEK

Başkan Dağhan, Elazığ’da yapılan deprem konutlarının maliyeti ve ödemeleri konusuna da değinerek, “Arsa parası, arsa fiyatları tüketiciden, Elazığ halkından çıkmasına rağmen, arsa payı verilmemesine rağmen, alt yapının devlet tarafından karşılanmasına rağmen bir daire fiyatı 239-240 bin lirayı bulacak. Bu normal bir fiyat olabilir. Zaten böyle olacaktı. Ama bunu insanlara bir nimet gibi sunulması ve kredi çekip bunu ödeyecekler. 800 TL ile Elâzığ’da kaç bin kişi ödemeye başlayacak. Bu para Elazığ’dan çıkacak ve bu çok büyük miktarlara denk gelecek. Bu paralar Elâzığ’dan çıkınca Elâzığ’ın ticareti zora girecek” diye kaydetti.

DAĞHAN: PROBLEMLERİ GÜNDEME GETİREN BİR MUHALEFET OLACAĞIZ

Başkan Murat Dağhan, Elazığ’ın problemlerine birlikte çözüm arayacaklarını belirterek, “Biz hiçbir yerde problemleri söylemekten imtina etmiyoruz. Biz bundan sonra daha yüksek sesle söyleyeceğiz ve dile getireceğiz. Elazığ’ın problemlerine beraber çözüm arayacağız. Elâzığ’da yeni bir jenerasyon, bunu diğer partilerde de görüyoruz. Çağdaş, çözümcül liderler artık partilerin başında. Elazığ’da yeni bir dönem başlamıştır. Artık sorgulayan, sesini çıkaran, problemlerini gündeme getiren bir muhalefet olacağız” ifadelerinde bulundu.

DAĞHAN: İL YÖNETİMİNİN LANSMANINI YAPACAĞIZ

Deva Partisi İl Başkanı Dağhan, “Önümüzdeki Pazar günü Kovancılar ilçemizin kongresi gerçekleşecek. Sonraki hafta Arıcak, Karakoçan ve sonra merkez ilçe ve en sonunda il kongremizi yapıp parti binamızı açacağız. İl kongremizi yaptığımız gün ekim ayında hem il binamızın açılışı hem il kongremizi tamamlayacağız hem de Genel Başkan düzeyinde partimizin yöneticileri çağırıp il yönetiminin lansmanını yapacağız” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • SELAMİ GÜRBÜZ | 25 Eylül 2020 10:31

    SAYIN MURAT DAĞHAN VE EKİBİNE BAŞARILAR DİLERİM.

BUNLARA DA BAKIN