Eczane Önlerinde Oluşan Kuyrukla İlgili Açıklama Yapıldı

Bayram günü Elazığ'da sadece 4 nöbetçi eczanenin bulunması nedeniyle vatandaşlar nöbetçi eczanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuş ve bu kuyruklara vatandaş tepki göstermişti. Konuyla ilgili 23. Bölge Elazığ Eczacı Odası'ndan açıklama yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Eczane Önlerinde Oluşan Kuyrukla İlgili Açıklama Yapıldı
Bayram günü Elazığ’da sadece 4 nöbetçi eczanenin bulunması nedeniyle vatandaşlar nöbetçi eczanelerin önünde uzun kuyruklar oluşturmuş ve bu kuyruklara vatandaş tepki göstermişti. Konuyla ilgili 23. Bölge Elazığ Eczacı Odası’ndan açıklama yapıldı.
Elazığ Online Elazığ Haber - Yunus Emre Gezici

23. Bölge Elazığ Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Doruk Ziya Okubay, eczane önünde oluşan kuyruklar hakkında yapılan haberler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okubay yaptığı açıklamada “Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin nöbet listelerini ilgili illerin il sağlık müdürlükleri ile istişare halinde düzenliyoruz” dedi.

OKUBAY: KİŞİ BAŞINA DÜŞEN ECZANE SAYISININ ÇEVRE İLLERDEN DAHA FAZLA

Genel Sekreter Okubay, “İlimizde Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi faaliyete başladıktan sonra şehrimizde acil sağlık hizmeti veren kurumların şehrin bütününe yayılması ve artan nüfusun ihtiyacına cevap verebilmek için 2018 Eylül ayında odamızın genel kurulunda alınan karar ve il sağlık müdürlüğünden alınan onay ile ilimizde bulunan nöbetçi sayısını 4 olarak belirledik. Çevre şehirlerin merkez nüfuslarına ve nöbetçi eczane sayılarını dikkatinize sunmak istiyorum.

Malatya merkez nüfusu: 495.000

Malatya nöbetçi eczane sayısı: 5

Diyarbakır ili merkez nüfusu: 826.000

Diyarbakır ili nöbetçi sayısı: 8

Bu rakamlar incelendiğinde şehrimizde kişi başına düşen eczane sayısının çevre illerden daha fazla olduğu görülmektedir. Bayram tatilinin 2.ve 3.günlerinde özellikle gastroenterit vakalarından kaynaklı acil polikiliniklerine ve eczanelere başvuruların olağan dışı şekilde artmış olduğu bilinmektedir bu sebeple gerek hastanelerde gerek ise eczanelerde bekleme süreleri artış göstermiştir. Fakat oda başkanlığımıza hiç bir vatandaşımızın ilaca ulaşamadığı bilgisi iletilmemiştir” dedi.

OKUBAY: ECZANELER HER DAİM HAZIR BULUNMAKTA VE HASTALARINA HİZMET VERMEKTEDİRLER

Okubay, “23.Bölge Elazığ Eczacı Odası olarak ilimizdeki sağlık hizmetinin aksamaması ve vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat ilaca ve gerekli sağlık danışmanlığına ulaşabilmesi için gerekli takibi yapıyor ve lüzumu halinde müdahale ediyoruz. 24 Ocak depreminin yaşandığı gece olduğu gibi deprem anından hemen sonra tüm eczanelerimizi açılmasını sağlamış ve Şehrimizin ve vatandaşlarımızın yardımına koşmuştuk. Eczacılarımız, deprem, pandemi, kısıtlama ve bayram fark etmeksizin 365 gün ve 24 saat esasına göre 1. basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerinde her daim hazır bulunmakta ve hastalarına hizmet vermektedirler” diye kaydetti.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN