Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü'nün İsmi Değişti

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Elazığ'da 1989 yılında kurulan Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü'nün ismi Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu Müdürlüğü olarak değiştirildi.

PAYLAŞ

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatlarındaki müdürlüklerde bazı değişikliğe gidildi. Değişikliklerin yaşandığı şehirler arasında Elazığ da yer aldı. Kültür Bakanlığı’nın doğrudan merkeze bağlı taşra teşkilatı olarak Elazığ’da 21.07.1989 tarihinde bakanlar kurulu tarafından kurulan Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü’nün ismi değiştiridi.

32 YILLIK İSİM DEĞİŞTİ

32 yıldır Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü ismiyle çalışmalarını sürdüren koronun ismi yeni düzenlemeyle Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu Müdürlüğü olarak değiştirildi.

BAKAN ERSOY ONAY VERDİ

Sözkonusu düzenlemeler, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç’ın 23.03.2021 tarihli yazısına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un onay vermesinin ardından gerçekleştirildi.

İSMİ DEĞİŞTİRİLEN MÜDÜRLÜKLER

Düzenlemeler kapsamında;

Elazığ’daki Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğünün ismi Elazığ Kürsübaşı Müzik Topluluğu Müdürlüğü,

Şanlıurfa’daki Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğünün ismi Şanlıurfa Sıra Gecesi Müzik Topluluğu Müdürlüğü,

Diyarbakır’daki Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğünün ismi Diyarbakır Medeniyetler Müziği Korosu Müdürlüğü,

Edirne’deki Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürlüğünün ismi ise Rumeli Müzikleri Topluluğu Müdürlüğü olarak değiştirildi.

Elazığ Online

Çağlayan GÜNDAY

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN