Elazığlı sanatçı Akın Sarıkaya'nın albümü çıktı

İstanbul'da sanat hayatına devam eden Elazığlı sanatçı Akın Sarıkaya'nın, sözü ve müziği kendine ait beş parçadan oluşan 'Akın Sarıkaya 2020' albümü müzikseverlerle buluştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

İstanbul'da sanat hayatına devam eden Elazığlı sanatçı Akın Sarıkaya’nın, sözü ve müziği kendine ait beş parçadan oluşan "Akın Sarıkaya 2020" albümü müzikseverlerle buluştu.

Albümünde yer alan "Gel Gel" isimli şarkısına birde klip çeken sanatçı Sarıkaya önümüzdeki günlerde Türk müzik piyasasında adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

AKIN SARIKAYA KİMDİR?

Akın Sarıkaya Elazığ’da dünyaya geldi. Sanat hayatına 12 yaşında bağlama çalarak başlayan sanatçı Sarıkaya; girdiği Elazığ Musiki Cemiyetinde müzik üzerine eğitimler aldı. 

Yükseköğrenimi ile birlikte müzik eğitimlerini de aksatmayan sanatçı Sarıkaya, bu eğitimini musiki cemiyetin de devam ettirip bu esnada ülke çapında çeşitli illerde konserlere katıldı. 

İstanbul'da sanat hayatına devam eden sanatçının, sözü ve müziği kendine ait 5 şarkı ile oluşan "Akın Sarıkaya 2020" albümü piyasaya çıktı. Sarıkaya, yaptığı müziğin türünü özgün müzik olarak tanımlıyor.
 

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN