Elazığlılar tek ses oldu

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Öğretmenevi önünde İsrail tarafından Mescid-i Aksa'ya yapılan hain saldırının ardından açıklama yaptı.

PAYLAŞ

Anadolu Gençlik Derneği İsrail tarafından Kudüs’e yapılan hain saldırı dolayısıyla Elazığ Öğretmenevi önünde toplanılarak açıklama yaptı.

Açıklamaya çok sayıda Elazığlı vatandaş da yapılan protesto gösterisine katılarak destek verdi.

Elazığlılar tek ses tek yürek yapılan bu saldırıyı kınadı. Anadolu Gençlik Derneği hocası Murat Erez tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.

KOCA: İŞGALCİLER BU TOPRAKLARA NASIL GELDİLERSE ÖYLE DE GİDECEKLER

AGD Başkanı Recep Koca yaptığı açıklamada, “Kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince, teröristçe saldırılar düzenlenmekten çekinmemektedir. Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal altındadır. İşgalciler bu topraklara nasıl geldilerse öyle de gidecekler. Mescid-i Aksa Müslümanların kırmızı çizgisidir. Efendimiz S.A.V. ‘Mescid-i Aksa’ya gidin, içinde namaz kılın. Eğer Mescid-i Aksa’ya gidemezseniz, içinde namaz kılamazsanız kandillerde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin buyurmaktadır. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahadenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir. Kudüs tüm Müslümanların ortak sorunudur. Coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü Kudüs demek Mekke demektir, Medine demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs’e sahip çıkmak Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır. Terör örgütü İsrail; çok yakın zamanda nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceğini görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’den ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler Allah’ın izniyle çok yakındır. Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanmalıdır. İslam İş Birliği Teşkilatı’nın toplanması sağlanmalıdır. Ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerekir. Allah için yola çıkanların yardımcısı yine Hz. Allah’tır” ifadelerini kullandı.

Öğretmenevi önünde düzenlenen protesto Bölge Cami Dernek Başkanı Aydın Şimşek’in duası ile son buldu.

Elazığ Online

Yunus Emre GEZİCİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN