Etiketler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Depremzede Aileye Ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yazıkonak’ta evlerine yerleşen depremzedeleri ziyaret etti.

Bakan Soylu ve Kurum deprem konutları anahtar teslim törenine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı deprem konutları anahtar teslim töreninde, 'Birileri söz söylerler, laf üretirler. AK Parti hükümetleri iş yaparlar ve o söz söyleyenlerin, laf söyleyenlerin sözüne bakmadan yollarına devam ederler' dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise, 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde Elazığ genelinde 2 bin 500 konutun tamamlanarak teslim edildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elazığ’da 8 bin ailemizi yeni evlerine kavuşturmuş oluyoruz

Elazığ’da depremden 6 ay sonra 2 bin 517’i konutu, Malatya’da bin 195 konutu vatandaşın hizmetine sunduklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bugün Elazığ’da 5 bin 500 konutu daha teslim ederek toplamda 8 bin ailemizi yeni evlerine kavuşturmuş oluyoruz. Kalan 12 bin konutu da yeşil alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, camileri, okulları, spor salonları ve spor sahalarıyla hep birlikte yaza kadar tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim edeceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Devlet vatandaşının mutluluğuyla mutlu olur. Onun için geçmişte ne demişler devlete 'Devlet Baba' demişler. Şimdi bizler de Cumhur ittifakı olarak hamd olsun bu anlayışla bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik ve bu yola devam ediyoruz. Kardeşlerim biz sizin hizmetçiniziz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan helikopter ile Elazığ’da yapılan konutları inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Ocak depreminin seneyi devriyesinde Elazığ’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopter ile Elazığ’da depremin ardından yapımına hızlı bir şekilde başlanılan konutları bulunduğu inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ'a geldi, deprem konutlarını teslim edeceği alana geçeceği bildirilirken, vatandaşlar da heyecanla beklemeye başladı.

Bakan Soylu'dan Elazığ'da hasta ziyaretleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tedavi altında olan kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı ve Şehit polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin'i ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’a geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için vişne mermerinden 'tespih' yaptı

Dünyada sadece Elazığ'da çıkan ve bir çok ülkede önemli mekanlarda kullanılan vişne mermerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilmek üzere tespih yapıldı.

Genel Başkan Meral Akşener: Hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 24 Ocak Elazığ depreminin 1. yılında hayatını kaybedenleri andı.

Eren Kurnaz: Samimi olun, bir araya gelin herkes taşın altına elini koysun

Elazığspor Gönüllüler Derneği Başkanı Eren Kurnaz; Elazığspor’u düzlüğe çıkarma adına ilin yöneticilerine ve Elazığspor yönetimine çağrıda bulunarak 'samimi olun; bir araya gelin herkes taşın altına elini koysun' açıklamasını yaptı. Kurnaz ayrıca “siyasilerimizin onay vermediği borç miktarını da şimdiki yönetim üstlensin, borcu hibe ederek ödeyip kapatsın” dedi

Vekil Gürsel Erol Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Elazığ’da karşılayacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Ocak Elazığ depreminin 1. yılı dolayısıyla Elazığ'a gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı resmi karşılama protokolünde yer alacağını açıkladı.

Bakan Kurum: Ülkemizi depremlere hazır hale getiriyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Deprem sonrası acılar artık son bulsun istiyor, bunun için var gücümüzle çalışarak ülkemizi depremlere hazır hale getiriyoruz' dedi.

Elazığ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bekliyor!

Elazığ depreminin birinci yıldönümü nedeniyle pazartesi günü Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yazıkonak Beldesinde konut teslim törenine katılacak. Şehre gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’da hazırlıkların yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu.

Osman Avcıl: TOKİ Konutları Memnun Edici Değil

Elazığ Müteahhitler Derneği (ELMÜTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremden ders çıkarılması gerektiğini söyledi.

Bakan Kurum’a yaptığı maket evi hediye etti

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem konutlarını yerinde inceledi. Bakan Kurum’un ziyaretinde 14 yaşındaki Emre Kaya, geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı maket evi hediye etti.

Bakan Murat Kurum'dan Elazığspor cevabı

Depremin yıl dönümü kapsamında Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapımı tamamlanan TOKİ konutlarını gezerek incelemelerde bulunurken basın mensuplarından gelen Elazığspor sorusuna da cevap verdi.

Elazığ’da yapılan deprem konutları drone ile görüntülendi

Elazığ’da geçtiğimiz yıl yaşanan 6.8’lik depremin ardından kentte yapımına başlanan 20 bin konuttan tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilen ve inşası süren konutlar drone ile görüntülendi.

Bakan Murat Kurum: Bugüne kadar 1,5 milyon konutun dönüşümünü gerçekleştirdik

Depremlerin Türkiye’nin her yerinde kentsel dönüşümün ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Türkiye olarak 80 bin canımızı depremlerde yitirdiğimiz sürece baktığımızda kentsel dönüşümle ilgili sürecimizi ve projelerimizi çok daha kararlı bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede bu güne kadar 1,5 milyon konutun dönüşümünü gerçekleştirdik' dedi.

Başkan Asilhan Arslan: Elazığ depremi unutulmaz acılarla yüreklere kazınmıştır

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin birinci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Adnan Demir: Yüreğimizdeki ateş hala sönmedi

Gelecek Partisi Elazığ İl Başkanı Adnan Demir, Elazığ depreminin yıl dönümünde açıklama yaptı. Demir, 'yüreğimizdeki ateş hala sönmedi' dedi.

Depremde enkazdan toplanan parçalarla 'Deprem Anıtı' yapıldı

Elazığ'da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında yıkılan binaların enkazlarından toplanan metal parçalarla 'Deprem Anıtı' yapıldı.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mevlit okutuldu

24 Ocak 2020 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin seneyi devriyesinde Elazığ İl Müftülüğü tarafından depremde hayatını kaybeden 41 vatandaşımız için İmam-ı Azam caminde Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidi şerif okutuldu.

Bakan Murat Kurum Elazığ'da açıklamalarda bulundu

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık.' dedi.

Bakan Murat Kurum, deprem konutlarını inceledi

Elazığ’da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin birinci yıl dönümünde kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yazıkonak’taki deprem konutlarını yerinde incelemedi.

Elazığ depreminin birinci yılında jandarma depremzedeleri unutmadı

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde jandarma ekipleri, depremzedeleri ve çocukları unutmadı.

Elazığ depreminde hayatını kaybedenler kabri başında anıldı

Elazığ’da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler, kabri başında anıldı.

Enkazdan 17 saat sonra kurtarılan Hatun nine o anları anlattı

Elazığ’da 6.8’lik depremde 5 katlı apartmanın enkazından 17 saat sonra çıkarılırken başörtüsü istemesiyle dikkat çeken 8 çocuk annesi 70 yaşındaki Hatun Yamış, yaşadıklarını anlattı. Hatun nine, 'Enkaz altında ağladık, kızım bana bende kızıma hakkımı helal ettim' dedi.

Elazığ depreminin 1. yılı: Yaralar sarılmaya çalışılıyor, acılar unutulmuyor

Elazığ’da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8’lik depremin ardından devletin tüm kurumlarıyla yaraları sarmaya devam ettiği şehirde, enkazdan saatler sonra kurtarılanlar ve yakınlarını kaybedenler o unutamadıkları günü anlattı. Depremin yaralarının sarılması kapsamında şehir şantiyeye dönerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yarın anahtar teslim töreni düzenlenmesi planlıyor.

Depremden sonra Sivrice yeniden inşa ediliyor

Elazığ’da geçtiğimiz yıl bugün meydana gelen 6.8’lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesi, yapılan 307 konut 85 iş yeri ve 2 cami ile yeniden inşa ediliyor. Konut ve iş yeri teslimatlarının Mayıs ayında yapılması planlanan ilçede, kısa süre içerisinde ikinci etabında başlatılmasının planlandığı bildirildi.