Etiketler

Elazığ Karakoçan'dan kaleci ve forvet transferi

Elazığ Karakoçan FK, Yalovaspor'dan kaleci Kaan Parıltan ile Fırat Üniversitesi'nden forvet Rasim Ertan Karlıdağ'ı renklerine bağladı.

Fırat Üniversitesi'nde piyano resitali

Elazığ Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte açık havada piyano resitali gerçekleştirildi.

MH Fırat Üniversitesi Trabzon'da

3. Lige Yükselme Yarı Final maçında Çarşamba günü saat 17:00'de Trabzon Yavuz Selim Stadı'nda 76 Iğdır Belediyespor ile karşılaşacak Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü'nde hazırlıklar hız kesmeden sürüyor.

Ersin Tatar: Türk askeri gelmeseydi Kıbrıs’ta bir tane Türk kalmazdı, Yunan adası olurdu

Türkiye'nin Kıbrıs'a 1974'te barışı getirdiğini ve halen daha sürmekte olduğunu belirten KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Büyük bir başarı ile Kıbrıs Barış Harekatı gerçekleştiriliyor, o günden bu güne Kıbrıs Türk'ü bağımsızlığı, özgürlüğü ve hürriyetiyle yaşamaya devam ediyor. Türkiye'nin askerleri gelmeseydi Kıbrıs'ta bir tane Türk kalmazdı. Bugün Kıbrıs bir Yunan adası olurdu dedi.

Rektör Göktaş'tan Habersiz Gece Denetimi

Elazığ haber: Fırat Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fahrettin Göktaş gece saatlerinde Fırat Üniversitesi Hastanesi Acil Servisini denetledi.

Elazığ'da 155 doktor adayı kep attı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayan 155 doktor adayı, düzenlenen mezuniyet töreninde kep attı.

11 yaşındaki çocuğa uyanıkken beyin pili takıldı

Elazığ son dakika: Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Dr. Sait Öztürk, 11 yaşındaki çocuğa uyanık halde beyin pili takarak bir ilke imza attı.

Yaralı Mısır Akbabası Bir Daha Uçamayacak!

Elazığ'da nesli tükenme tehlikesi altında olan yaralı Mısır Akbabası, tedavi altına alındı. Kanadı ampute edilecek olan akbabanın bir daha uçamayacağı öğrenildi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 46. Dönemde 185 Mezun Verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi 46. dönemde 185 mezun verdi.

FÜ Diş Hekimliği Fakültesi 64 Mezun Verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ikinci yılında 64 mezun verdi, tören düzenlendi.

Yoğun Bakım Personeline Enfeksiyon Eğitimi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'nde yoğun bakım personeline 'Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi eğitimi verildi.

Fırat Üniversitesi Durduralamıyor!

MH Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta puanını 9'a yükseltti.

1988 yılında bıraktığı üniversiteyi bitirip mezun oldu

Elazığ haber: Elazığ'da çiftçilik ve çobanlık yapan 67 yaşındaki 4 çocuk babası Zeki Gür, 1988 yılında bıraktığı üniversiteyi bitirip mezun oldu.

Erhan Gündüz: Kazanırsak Şampiyonluk Kapısını Aralarız

MH Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Erhan Gündüz, Pazar günü oynayacakları Erzincan Ulalarspor maçını kazandıkları takdirde grup liderliği için önemli bir avantaj elde edip, şampiyonluk kapısını aralayacaklarını söyledi.

Rektör Göktaş'tan Müteahhite Sert Tepki!

Elazığ haber: Elazığ depreminde orta hasar alan Fırat Üniversitesi'nde bir binayı güçlendirilmek için kolonları incelendiğinde bir kolonda ciddi bir hata ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 'Allah'ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum' diyerek tepki gösterdi.

Toprak Kaymaları Ve Depremler Yılanların Yaşam Alanlarını Bozdu

Deprem bölgesi Elazığ'da son yıllarda yılanların fazla görülmesiyle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi (FÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Akın Temizer, Bu yılanlar toprağın derinliklerinde yaşıyor. Toprak kaymaları ve depremler bu yılanların yaşam alanlarını bozdu. Ekolojik dengenin bozulması neticesinde yılan popülasyonun da artma başlamıştır dedi.

Ayhan Tuğlu: Kütüphaneler üniversitelerin kalbidir

Elazığ'da söyleşiye katılan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Özellikle sloganımız kütüphaneler üniversitelerin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde de bunu gördüm' dedi.

Fırat Üniversitesi İkinci Maçını da Kazandı!

MH Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta çıktığı 2. maçı da kazandı.

Kütüphaneler Daire Başkanı Tuğlu Elazığ'da

Bir üniversitede en önemli yerlerden birinin kütüphane olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz' dedi.

Akademisyenler ve öğrenciler kampüs içerisinde temizlik yaptı

Elazığ haber: Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Davetsiz misafir yüzünden ikinci yarı gecikmeli başladı

Bölgesel Amatör Lig maçı öncesi sahaya giren sevimli köpek, önce sporcularla antrenman yaptı, ardından ikinci yarı başlamadan girdiği sahadan çıkmadı. Köpeğin uzun uğraşlar sonucu sahadan çıkartılması ile mücadele gecikmeli olarak oynandı.

Fırat Üniversitesi'nde yüzler gülüyor

3-0'lık Erzincan Ulalarspor galibiyeti sonrası MH Fırat Üniversitesi'nde yüzler gülüyor.

Fırat Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi Arasında İş Birliği

Elazığ haber: Elazığ Fırat Üniversitesi ile Malatya İnönü Üniversiteleri arasında kariyer merkezlerinin ortak düzenleyeceği faaliyetler üzerine iş birliği yapılacak. Konu ile ilgili Elazığ Fırat Üniversitesi’nden bir heyet, Malatya İnönü Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirip, bilgi alış verişinde bulunuldu.

Fırat Üniversitesi'nden Net Galibiyet

Bölgesel Amatör Lig’de yola şampiyonluk için çıkan MH Fırat Üniversitesi, deplasmanda karşılaştığı Erzincan Ulalarspor’u ikinci yarıda attığı gollerle 3-0 mağlup ederek lige galibiyetle başladı.

Prof. Dr. Şengül: Yağışta yarı yarıya azalma var

Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Şengün, 'Bu yıl yaşanan kuraklık önceki dönemlerdeki yağışları dikkate aldığımız zaman büyük bir iklim değişimi olarak göz önünde bulundurulmamalıdır. İklim olayı bir bölgede uzun yıllar boyunca meydana gelen atmosfer olaylarının ortalamasıdır. En az 20, 30 yıl geçmesi lazımdır' dedi.

Her atık çöp değil, metali sanata çeviren 'Demir Adam'

Elazığ'da 49 yaşındaki öğretim görevlisi Rüçhan Keçeci, 13 yıldır metalleri işleyerek birbirinden farklı 100'ü aşkın eser yaptı, bir çok ödül aldı. 'Her atık çöp değil' diyerek, metali enstrümanına çeviren Keçeci, şimdi metalle birlikte atık silah ile plastik, kumaş gibi malzemelerle de çalışmalar yapmaya başladı

Bölgesel Amatör Lig’de gruplar belli oldu

Bölgesel Amatör Lig’de gruplar belli oldu. Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, 4.Bölge 6.Grupta Bingöl’den K. Yıldırımspor ve Erzincan’dan Ulalarspor ile aynı grupta yer alacak.

Diş Hastanesi'nin ihalesi gerçekleştirildi

Yapılacağı alanla ilgili tartışmalar yaşanan Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Diş Hastanesi'nin ihalesi gerçekleştirildi. Dört firmanın katıldığı ihale, yüzde 15.05 kırım ve 58.847.000.00 TL bedelle Ankara merkezli Oksa İnşaat firmasında kaldı.

Bayramı hastanede geçiren sağlıkçılar anlattı

Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan ve tam kapanmanın sürdüğü Ramazan Bayramı'nda da hastaların tedavisi için görev başında olan sağlık personelleri, hem zor süreci anlattı hem de herkesi tedbirler konusunda uyardı.

Hıdır Amca, gözyaşlarına hakim olamadı

Bayramda da mesaide olan sağlık çalışanları, hastanede yatan hastaları odalarında ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Öte yandan sağlık çalışanlarının odasında ziyaret ettiği 64 yaşındaki Hıdır Bulut, duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı.