Etiketler

Baskil MYO kampüsüne 2 bin 160 fidan dikildi

Elazığ'da FÜ Baskil Meslek Yüksekokulu kampüs alanına 'Milli Ağaçlandırma Seferberliği' kapsamında 2 bin 160 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş: Öğretmenler Rol Modeldir

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş; 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Rektör Göktaş; 'Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, öğretmenlerimize başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim' dedi.

Ölümden döndü, tek bacağını kaybetti şimdi protez bacak bekliyor

Elazığ’da mısır silaj makinesine kaptırdığı sağ bacağını kaybeden 43 yaşındaki Muharrem Ölmez, 41 gün sonra tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Sağlık çalışanlarından vardiya sistemine tepki!

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde üçlü vardiyaya geçilmesi bazı sağlık çalışanlarının tepkisine neden oldu. Hastanede toplanan sağlık çalışanları kararın tekrar gözden geçirilmesini istedi. Konuyla ilgili Sağlık Hak Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ali Osman Doğan da açıklama yaptı.

Prof. Dr. Bilal Çoban Trafik Kazası Geçirdi

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Çoban trafik kazası yaptı.

Doç. Dr. Abdurrahman Daş, Covid-19 hastalığına yenik düştü

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdurrahman Daş, yakalandığı Covid-19 hastalığına yenik düştü. Merhum daş, kılınan cenaze namazının ardından Harput’ta son yolculuğuna uğurlandı.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Üçlü Vardiya Sistemine Geçildi

Fırat Üniversitesi Hastanesinde, hemşireler özelinde üçlü vardiya sistemine geçildi.

Fırat Üniversitesi ile İŞKUR arasında protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü ile İŞKUR Elazığ Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Hasarlı bina tahliye edilmek için neyi bekliyor?

Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından hafif hasar raporu verilen Fırat Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı binasına artçı depremlerin ardından hasarlı raporu verildi. Ancak geçen zaman içerisinde binanın tahliye edilmemesi çalışanları tedirgin ediyor.

FÜ'de TÜBİTAK Araştırma Hazırlama ve Yürütme uygulamalı eğitim

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) doktora öğrencilerine yönelik 'TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Uygulamalı Eğitimi' verilmeye başlandı.

Fırat Üniversitesi ve Arçelik arasında işbirliği protokolü

'Arçelik Dijital Dönüşüm', 'Büyük Veri ve Yapay Zeka Ar-Ge Merkezi' ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Bölümü işbirliğinde işyeri eğitimine gidecek öğrenciler için protokol imzalandı.

2 katlı bir binanın çatısında yangın çıktı

Elazığ’da 2 katlı bir binanın çatısında yangın çıktı, yaralanan 1 kişi hastaneye kaldırıldı.

FÜ Fidan Üretim Merkezi'nde cevizler toprakla buluştu

Fırat Üniversitesi (FÜ) Baskil Meslek Yüksek Okulu kampüsünde kurulan Çevre Geliştirme ve Fidan Üretim Merkezi'ne 2 bin adet cevizin ekimi yapıldı.

Türkiye'de kısa sürede merkez haline geldik

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniği epilepsi pili ameliyatıyla Türkiye'de kısa sürede merkez haline geldi, aralarında İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, Konya, Eskişehir, Samsun gibi büyükşehirlerinden olduğu 60 ilden başvuru geldi.

12 kişilik arkeolojik ekip 38 arkeolojik alan keşfetti

Elazığ’da 50 yıl sonra ilk defa yapılan Prehistorik Dönem Yüzey Araştırmalarında 12 kişilik ekip 20 günde 4 belde ve 50 köy gezerek, 17’si yeni olmak üzere 38 arkeolojik alan keşfetti. 25 tarihi eserin de bulunduğu araştırmalarda, 8 bin yıl öncesine dayanan yerleşim yerleri belirlendi.

En etkili bilim insanlarına plaket verildi

Fırat Üniversitesi'nden akademik alanda ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne giren öğretim üyelerine plaket verildi.

Bitkin halde bulunan tilki, tedavi edilip doğaya salındı

Elazığ'da bitkin halde bulunup Fırat Üniversitesi (FÜ) Hayvan Hastanesinde tedavi edilen tilki tekrar doğal ortamına bırakıldı.

FÜ'de Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Tarım ve Gıda Meslek Yüksekokulu kurulması için gerekli çalışmaları başlattıklarını, bu yönde hazırlanan başvuru dosyasının Fırat Üniversitesi Senatosu tarafından onaylandığını YÖK’e başvurusunun yapılacağını aktardı.

Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç'a Önemli Görev

Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Afet ve Acil Durum Kurulu’nda çalışmak üzere görevlendirildi.

Türk profesör üretti, Avrupa ve ABD'ye ihraç edildi

Türkiye'de sadece Fırat Üniversitesi'nden Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından üretilip patenti alınan organik malzeme kaplama cihazı (Spin Coater) Avrupa'dan ABD'ye, Arabistan'dan Mısır'a kadar bir çok ülkeye ihraç edildi.

Fırat Üniversitesi 'Patentle Türkiye Yarışması'nda' 6'ncı Oldu

Fırat Üniversitesi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen 2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması’nda altıncı oldu.

Baskil MYO Müdürlüğüne Prof. Dr. Niyazi Bulut Atandı

Fırat Üniversitesine Baskil Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne, Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Niyazi Bulut atandı.

Fırat Üniversitesi Bu Dönemde Boş Kalacak!

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Yeni Akademik Yıl Mesajı yayımladı.

Çay posası pH ölçüm kalemine dönüştü

Elazığ'da Fırat Üniversitesi'nden (FÜ) 2 öğretim üyesinin yaptığı ve altın madalya kazandığı proje kapsamında yüzde 75’i çay posasından elde edilen ve pH ölçen ‘halokromik jel uçlu kalem’ üretildi.

Teknofest Türkiye Birincisi Öğrencilerle OSB Programı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TEKNOFEST Türkiye birincisi olan Fırat Üniversitesi öğrencileri ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu ile OSB İnovasyon Merkezi ve Bader Group'u ziyaret ederek, F.Ü. Türkiye şampiyonu öğrencilerinin projeleri ve seri üretim süreci ile ilgili istişarede bulundu.

Bitkin halde bulunan tilki tedavi altına alındı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde bitkin halde yol kenarında bulunan ve enfeksiyon kaptığı değerlendirilen tilki, Fırat Üniversitesi (FÜ) Hayvan Hastanesinde tedavi altına alındı.

Türkiye’nin ilk 'OLED Karakterizasyon' Cihazı ihracata başladı

Fırat Üniversitesi'nden Prof.Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu tarafından Organik LED (OLED) Karakterizasyon Cihazı üretilerek hem Türkiye'de bir ilk gerçekleşti, hem de yurt içinde ve yurt dışındaki firma ve üniversitelere satıldı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği Görevinde Değişiklik

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinde görev değişimi oldu. Prof. Dr. Refik Ayten'in sürdürdüğü başhekimlik görevine kulak burun boğaz ana bilim dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz atandı.

Fırat Üniversitesi Öğrencileri TEKNOFEST’te Birinci Oldu

Fırat Üniversitesi öğrencileri geliştirdikleri arama kurtarma robotu “Umut” ile TEKNOFEST'te Türkiye birincisi oldu.

Ürettiği Yerli Solar Simülatör Cihazını Yurt Dışına İhraç Ediyor

Elazığ Fırat Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu'nun teknoloji firmaları ile üniversitelerin güneş pili araştırmalarında ihtiyaç duyduğu yüksek maliyetli ithal cihazlara alternatif ürettiği 'Solar Simülatör' cihazı, yurt dışında da ilgi görüyor.