Etiketler

Covid-19 ilk kez 3 boyutlu görüntülendi

Korona virüs (Covid-19) Türkiye'de ilk defa Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Doktor Öğretim Üyesi Ümit Çelik ile ekibi tarafından ODTÜ tarafından geliştirilen atomik kuvvet mikroskobu ile 3 boyutlu görüntülendi.

Elazığ’da Doktora Uygulanan Şiddet Kınandı

Sağlık kontrolü için getirilen bir hasta Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde, görevli Dr.Mustafa Uçarel'e saldırmıştı. Kamu Sağlık Sen Başkanı Ümit Karataş yapılan bu şiddeti kınadığını ifade etti.

Merakla beklenen isimler açıklandı

Fırat Üniversitesi 273 personel alımı yapacağını duyurmuş ve Çarşamba günü de kura çekimi yapılmıştı. Kurada ismi çıkan 50 kişinin ilan şartlarına uymadığı gerekçesiyle listeden çıkarıldığı ifade edilmişti ve son listenin yayınlanması için de gözler Notere çevrilmişti. Noter yeni listeyi hazırlayıp üniversiteye iletti. İşte kurayı kazanan isimler.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin maskeli ve sosyal mesafeli yemin töreni

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerin yemin töreni, korona virüs önlemleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi’nde Raylı Sistemler Makinistlik Programı Açıldı

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksekokulu bünyesinde Raylı Sistemler Makinistlik Programı açıldı.

Fırat Üniversitesi 'Fırat Haber' Gazetesi Dijital Yayın Hayatına Başladı

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama gazetesi olarak 2004 yılından itibaren basılı gazete olarak yayın hayatına devam eden Fırat Haber, internet gazetesi olarak yeni yüzüyle okurlarıyla buluştu.

Prof. Dr. Atmaca, Metakognitif terapist unvanı alarak dünyada 5 psikiyatri profesöründen biri oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca, metakognitif terapist unvanı alarak Türkiye'de ilk, dünyada ise 5 psikiyatri profesöründen biri oldu.

FÜ Tıp Fakültesi pandemi sürecinde 'Epilepsi pili' ameliyatında merkez oldu

Elazığ'da bulunan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, pandemi sürecinde Epilepsi pili ameliyatlarına ara vermeden devam etti, bir çok ilden gelen hastalar için hem bir merkez hemde umut oldu. SGK tarafından tüm masrafları karşılanan hastaların 1 gün sonra taburcu edildiği belirtildi.

4 Alanda En İyi Üniversiteler Arasına Girdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Matematik, Mühendislik, Teknoloji ve Fizik alanında en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

YÖK dijital ortamda gerçekleştirilebilecek sınavların temel ilkelerini belirledi

Yükseköğretim Kurulu, üniversitelerde uygulanacak dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine kadar uygulanacak ilkeleri belirleyerek, üniversitelere gönderdi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 50. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Türk tarihinin ikinci Cumhuriyet tarihinin ise ilk Veteriner Fakültesi olan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 50. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Elazığ'da Vefa ekiplerine 'tepsi tepsi baklava' ile vefa

Elazığ'da Korona virüs (Covid-19) nedeniyle Ramazan Bayramında sahada 24 saat görev yapan vefalı güvenlik güçlerinden, sağlıkçısına kadar tüm vefa ekiplerine, Vali Çetin Oktay Kaldırım tepsilerle baklava gönderdi.

Prof. Dr. Ömer Keleşoğlu: Orta hasarlı binalar için bilim kurulu oluşturulmalı

Gündem programına konuk olan Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Keleşoğlu, deprem sonrasında tespit edilen orta hasarlı binaların oluşturulacak bilim kurulu ile yeniden incelenebileceğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi'nden güzel haberler gelmeye devam ediyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde 4 servis pandemi polikliniği olarak düzenlenmişti. Vakaların azalması nedeniyle 4 servisten 2’si kapatıldı. Diğer ikisi için de önümüzdeki günlerde yapılacak toplantı bekleniyor.

Elazığ'da Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağı araştırılacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından, Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağına tarihlenen alanların arkeolojik yüzey araştırmalarına başlanacağı bildirildi.

Rektör Kutbeddin Demirdağ Sınavlarla İlgili Açıklama Yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ Fırat Üniversitesi’nde yapılacak olan final sınavlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Fırat Üniversitesi Online Sınavlarla İlgili Anket Çalışması Başlattı

Koronavirüs salgını nedeniyle Fırat Üniversitesi’nde okuyan binlerce öğrenci sınavların online yapılması için kampanya başlatmıştı. Daha önce sınavların yüz yüze yapılacağına dair açıklama yapan Fırat Üniversitesi rektörlüğü öğrencilerin talebi üzerine anket yapmaya karar verdi.

Fırat Üniversitesi'nden Final Sınavlarıyla İlgili Açıklama

Fırat Üniversitesi öğrencileri final sınavlarının yüz yüze değil de online yapılması yönünde sosyal medyadan kampanyalarını sürdürürken konuyla ilgili Fırat Üniversitesi’nden bir açıklama yapıldı.

Vali Gakgo, Öğrencilerin Sesine Duyarsız Kalmadı

Fırat Üniversitesi öğrencilerinin Twitter’da başlatmış oldukları kampanyaya Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da duyarsız kalmadı. Vali Kaldırım, “öğrencilerin endişesi olmasın” dedi.

Yoğun bakım hastası bitince sağlıkçılar müzik eşliğinde oynayarak kutlama yaptı

Elazığ'da test ve tedavilerin yapıldığı yerlerden Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde korona virüsten dolayı yoğun bakım hastası bitince sağlıkçılar müzik eşliğinde oynayarak kutlama yaptı.

Fırat Üniversitesi Öğrencileriyle İlgili Yeni Gelişme

Fırat Üniversitesi’nde sınavların online yapılmayacağının açıklamasının ardından üniversite öğrencileri bir süredir sosyal medyada “finaliuzaktanyap” başlığı altında paylaşım yapıyorlardı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı açıklama üniversitelerin açılacağını gösterdi.

Milletvekili Gürsel Erol Fırat Üniversitesi’yle İlgili Açıklama Yaptı

Fırat Üniversitesi öğrencileri, sosyal medya üzerinden günlerdir final sınavlarının online yapılması için çağrıda bulunuyor. Öğrencilerin bu taleplerine bir destek de CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’dan geldi.

Rektör Demirdağ Elazığ'ın Normale Dönüş Süreciyle İlgili Açıklama Yaptı!

Koronavirüs salgınıyla birlikte Fırat Üniversitesi de harekete geçmiş ve hastanede süreç içerisinde çeşitli tedbirler almaya başlamıştı. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, süreç içerisinde üniversite hastanesinde alınan tedbirlerle ilgili Kanal Fırat'a açıklamalarda bulundu.

FÜ'de siperlik maske üreten ekibe teşekkür belgesi

Fırat Üniversitesinde (FÜ) korona virüsüne karşı gönüllü siperlik maske üretiminde görev alanlara teşekkür belgesi verildi.

Koronayı yendiler, ailece "İmmün Plazma" tedavisi için bağışçı oldular

Fırat Üniversitesi Hastanesinde Türkiye’de ilk defa bir aileden korona virüs tedavisinde kullanılan ‘immün plazma’ yöntemi için örnek alındı.

Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçen Fırat Üniversitesi final sınavlarıyla ilgili 3 senaryo hazırladı. Hazırlanan 3 senaryoda da final sınavları online olmayacak ve dersliklerde yapılacak. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ hazırlanan 3 senaryonun ayrıntılarını Kanal Fırat Televizyonu'na açıkladı.

Hastanede tedavi gören çocuklara, bahçeden 23 Nisan kutlaması

Elazığ’da Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören lösemi hastası çocukların, bayramı bahçeden şarkılar söylenip, balonlar bırakılarak kutlanıldı.

Fırat Üniversitesin'de akademisyenlerin 2 projesi kabul edildi

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) akademisyenlerin yüksek bütçeli 2 TUBİTAK projesinin kabul edildiği bildirildi.

Prof.Dr. Erol KELEŞ'ten Önemli Açıklamalar

Elazığ Online Haber Ekibi, Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüsle ilgili Fırat Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol KELEŞ ile röportaj gerçekleştirdi. İşte Prof. Dr. KELEŞ'in açıklamaları ve o röportaj...

Covid-19 tanısı için Elazığ'da testler yapılmaya başlandı

Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Laboratuvarında Korona virüs (Covid-19) testleri yapılmaya başlandı.