Etiketler

Ürettiği Yerli Solar Simülatör Cihazını Yurt Dışına İhraç Ediyor

Elazığ Fırat Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Yakuphanoğlu'nun teknoloji firmaları ile üniversitelerin güneş pili araştırmalarında ihtiyaç duyduğu yüksek maliyetli ithal cihazlara alternatif ürettiği 'Solar Simülatör' cihazı, yurt dışında da ilgi görüyor.

Kamyonetin çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti

Elazığ’da geri manevra yapan kamyonetin çarptığı yaşlı adam hayatını kaybetti.

Eğitim nasıl olacak? Üniversiteden açıklama geldi

Fırat Üniversitesinde, Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde “Esnek Zaman ve Seyreltilmiş Fiziki Mekân Modeli (Hibrit)”, diğer fakültelerin tamamında ise “Uzaktan Eğitim Modeliyle” eğitim verilmesi kararlaştırıldı.

TOKİ konutlarında çatı katından düştü!

Elazığ’da deprem konutlarının yapıldığı bir inşaatta çalışan işçi çatı katından düşerek hayatını kaybetti.

Fırat Üniversitesi, dünyada başarılı üniversiteler arasında

Elazığ'da 45 bine yakın öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesi (FÜ), dünyada 4 alanda başarılı üniversiteler listesinde yer aldı.

Elazığ'da ikinci el eşyacı ve spotçular, öğrencileri bekliyor

Fırat Üniversitesini 7 bin 164 öğrencinin tercih etmesiyle, Elazığ’da ikinci el ve spot eşya satan esnaflar, ev bulmada sıkıntı olmasına rağmen az da olsa iş yapmak için öğrencileri beklemeye başladı.

Ciddiye almıyordu, Covid olunca herkesi yattığı hastaneden uyardı

Elazığ'da korona virüse (Kovid-19) yakalanarak Fırat Üniversitesinde tedavi altına alınan Mesut Çetin, çektiği video ile hastalığı hiç ciddiye almadığını, yakalanınca ciddiye alınacak bir hastalık olduğunu anlatarak herkesi uyardı.

Ölüme terk edilen katır, hastanede tedavi altına alındı

Elazığ'da ayağından yaralandığı için ölüme terk edilen katırın kurtarılmasının ardından kaldırıldığı hayvan hastanesinde yapılan kontrollerde uzun süre aç kaldığı belirlenirken, hayvanın toparlanmasının ardından operasyona alınacağı belirtildi.

Beklenen kararla ilgili yeni rektör Göktaş, açıklama yaptı

Bazı üniversiteler Korona virüs nedeniyle güz dönemi için uzaktan eğitim kararı alırken, Fırat Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerde, büyük bir merakla üniversitenin alacağı kararı bekliyor. Beklenen kararla ilgili Fırat Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, açıklama yaptı.

Elazığ'da koronavirüse yakalandı, çektiği video ile herkesi uyardı

Elazığ'da koranavirüse (Covid-19) yakalanarak karantinada tedavisi devam eden Enes Göktuğ Erdem, çektiği video ile yaşadıklarını anlatarak vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Fırat Üniversitesi’nde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi.

Dünya'da ilk 300, Türkiye'de birinci sırada yer aldı

Academic Ranking Of World Universities’in son verilerine göre; Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin akademik başarısı dünyada ilk 300 sıralamasına girdi ve 22.8 puanla ülkemizde birinci sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi'nde Devir Teslim Töreni Pazartesi Günü Gerçekleştirilecek

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü devir teslim töreni 17 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Törende yeni rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş görevi Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’dan devir alacak.

Aynı Nakarat!

Şehrimize her atanan vali ve diğer bürokratlarla ilgili peşin hükümle “Acemi Ocağı, Elazığ’a Kaymakam Atandı, İlimiz İlçe Mi Oldu?, Siyasetçilerimiz Uyuyor Mu?” serzenişiyle başlayıp görevleri esnasında övgülere boğulup methiyeler dizilen, tayini çıktığında da ardından ağıtlar yakılan idarecilere yönelik bilindik kişilerin klasik jargon ve nakaratı Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş için de aynen tekrar edildi

Yapılan girişimler sonuç verdi Elazığ’dan BAL’a 3 takım

Bölgesel Amatör Lig’de yeni sezonda Elazığ'dan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, Yolspor ve Kovancılarspor yer alacak.

Gürsel Erol, 'Yapılan atamayı vefasızlık olarak görüyorum'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi’nin yeni rektörünün atanmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Belli Oldu

Fırat Üniversitesinin yeni rektörü belli oldu. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş oldu.

Elazığ'daki cinayete 2 tutuklama

Elazığ’da husumetlisini çalıştığı dondurmacı dükkanında müşterilerin gözü önünde silahla ateş ederek öldüren zanlı ile ona kaçmada yardım eden şahıs tutuklandı.

Elazığ Depreminin Raporu Yayımlandı

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kürşat Alyamaç, hazırlanan deprem raporunun mühendis ve mimarlar için kaynak teşkil edeceğini belirterek, raporun teknik ve Elazığ’ın arşivi anlamında önemli bir çalışma olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Ercan Aksoy Değerlendirmelerde Bulundu

Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 12.57'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelen depremin ardından Fırat Üniversitesi Jeoloji Müh. Böl. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Demirdağ’ın aracı tırla çarpıştı

Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, özel aracıyla kaza yaptı. Tırla otomobilin çarpıştığı kazada Demirdağ’ın yara almadan kurtulduğu öğrenildi.

Aylardır Bozuk Cihaz!

İlimizde bulunan Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık hizmetleri konusunda bir çok olumsuzluk göze çarparken, vatandaşlardan gelen şikayetler gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

FÜ Tıp Fakültesi epilepsi pili ameliyatında merkez oldu

Elazığ'da pandemi sürecinde "epilepsi pili" ameliyatlarına ara vermeden devam ederek birçok ilden gelen hastalar için hem bir merkez hem de umut olan Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, 50’nci operasyon yapıldı.

Elazığ depreminin raporu yayımlandı

Elazığ’da meydana gelen depremle ilgili Fırat Üniversitesi Fırat Yapısal Hasar Araştırma Grubu tarafından hazırlanan inceleme ve değerlendirme raporu yayımlandı.

FÜ Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) bünyesinde 2015 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi.

Çocukların midesinden çıkan onlarca yabancı cisim şaşırttı

Elazığ’da çocukların yemek ve nefes borusu ile midesinden çıkartılan madeni para, pil, iğne, misket, saat pilleri, çakmak gibi yabancı cisimler şaşırttı.

Hastane müdür yardımcısı Covid-19'a yakalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesinde müdür yardımcısının korona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine temaslı personel hakkında filyasyon ekibinin çalışma yaptığı bildirildi.

Elazığ'da 'Fırat Farkında' kan bağışı etkinliği

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) öğrenci topluluklarının girişimiyle ‘Fırat Farkında’ başlığı adı altında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

FÜ Veterinerlik Fakültesi'nde yemin töreni

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veterinerlik Fakültesi'nde Covid-19 tedbirleri kapsamında yemin töreni gerçekleştirildi.

Covid-19 ilk kez 3 boyutlu görüntülendi

Korona virüs (Covid-19) Türkiye'de ilk defa Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Doktor Öğretim Üyesi Ümit Çelik ile ekibi tarafından ODTÜ tarafından geliştirilen atomik kuvvet mikroskobu ile 3 boyutlu görüntülendi.