Etiketler

Rektör Göktaş, öğretim üyeleriyle bir araya geldi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, hastanede görev yapan öğretim üyeleriyle bir araya geldi.

Maden ocağındaki kazada hayatını kaybeden kuzenlerin son görüntüleri ortaya çıktı

Elazığ'da bir maden ocağında yaşanan asansör kazasında hayatını kaybeden 2 kuzenin maden ocağında çekilmiş beraber türkü söylerken görüntüleri ortaya çıktı.

FÜ ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında iki protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında iki protokol imzalandı.

Fırat Üniversitesi'nde bahar dönemi eğitimleri nasıl olacak?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar vermesinin ardından Fırat Üniversitesi Senatosu toplantı yaptı.

Prof. Dr. Hakan Kalender, keçi ölümlerine neden olan bakteri ile ilgili bilgi verdi

Tunceli’de dağ keçilerinin ölümüne neden olan Sphingomonas Paucimobilis isimli bakteriyle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kalender, 'Bağışıklık sistemi düştüğü zaman bu fırsatçı bakteriler enfeksiyonlara neden olabilirler. Bakteriyi hayvan aldığı zaman daha çok solunum sistemine yerleşiyor. Dolasıyla solunum sistemine yerleştiği için enfeksiyonlar oluşturuyor' dedi.

Tıkalı olan 3 ana kalp damarı el üstünden açıldı, 3 saat sonra taburcu oldu

Elazığ’da bir hastanın tıkalı olan 3 ana kalp damarı, Prof. Dr. Necati Dağlı tarafından Türkiye'de sayılı merkezde uygulanabilen ‘el üstünden anjiyo' yöntemiyle açıldı. Hasta, 3 saat sonra taburcu oldu.

Gençler 'Kardeşlik Üşümesin' dedi

Elazığ'da Gençlik Merkezi'nde gönüllü olarak görev yapan Fırat Üniversitesi öğrencileri Kardeşlik Üşümesin diyerek bakanlığın 'Kardeşlerin ısınır, dünya ısınır' projesine destek verip topladıkları koli koli yardımları İdlib'e ulaşması için gönderdi.

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakülte binasının ihale tarihi belli oldu

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yeni yapılacak olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin Şubat ayı sonunda ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Sağlık Çalışanlarından Milletvekili Gürsel Erol’a teşekkür

Fırat Üniversitesi Hastanesi Sağlık-Hak-Sen temsilcisi Haluk BAL, Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının 3'lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında yaşadıkları sorunları kamuoyuyla paylaşan ve sağlıkçılara destek veren CHP Elazığ Milletvekiline Gürsel EROL'a teşekkür etti.

Elazığ’da roket üretildi, test uçuşları başlatıldı

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) yüksek lisans öğrencisi tez çalışması için danışmaları 2 öğretim üyesiyle birlikte paraşütle inişini sağlayan roket üretti. Motoru ve yakıtı başta olmak üzere tüm teknik malzemeleri de kendileri üreten ekip, roketin 500 metrelik test uçuşlarını yapmaya başladı.

Rektör Göktaş, fakülteleri inceledi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, fakülteleri ziyaret ederek hem incelemede bulundu, hem de durumları ile ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği mektup 22 yıl sonra ortaya çıktı

Elazığ'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Türk Edebiyatı Şairi Dr. Ahmet Tevfik Ozan'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezaevinden gönderdiği mektup 22 yıl sonra ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mektupta, Geçici bir mekandayız. Bunun bizler için anlamlı veya farklı süreç olmasını Rabbimden niyaz ediyorum ifadeleri dikkat çekti.

Milletvekili Gürsel Erol: Sağlık çalışanlarıyla istişare yapılmalı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklama yaptı.

FıratÜniVet Öğrenci Topluluğu’ndan TVHB Ziyareti

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi FıratÜniVet Öğrenci Topluluğu Başkanı Uğur DAĞTEKİN ve 2. Başkanı Ertuğ YALÇINKAYA, 4 Şubat Perşembe günü 14.00'da Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı sayın Ali EROĞLU ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği 2. Başkanı sayın Muhlis ATAY beyefendileri makamlarında ziyaret etti.

Türkiye’nin ilk adli bilişimcileri Elazığ'da yetişiyor

Türkiye'de sadece Fırat Üniversitesi bünyesinde bulunan Adli Bilişim Mühendisliği Bölümünün başkanı ile öğrencileri, dijital delillerin son yıllarda artması üzerine yaptıkları çalışma kapsamında 'Adli Kopya Alma Donanımı'nı (AKAD) geliştirdi. Türkiye'de ilk defa geliştirilen donanım ile ilgili şimdi de yapay zeka yazılımı üzerinde çalışan ekip, bunu da tamamladıktan sonra sistemi kullanıma hazır hale getirmiş olacak.

FÜ ile FHGC arasında basın mensupları için 'Drone' eğitim protokolü

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, kentteki tüm basın mensupları için drone kullanma eğitimiyle İnsansız Hava Aracı Pilot Sertifikasını yüzde 50 indirimle almalarını sağlayan protokol imzaladı.

Rektör Fahrettin Göktaş: Birkaç yıl içerisinde ikinci üniversiteye kavuşacağız

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu 'Gündem' programının canlı yayın konuğu olan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yıllardır Elazığ'ın hayalini kurduğu ikinci üniversite çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Göktaş, 'birkaç yıl içerisinde devletimiz de uygun görürse ikinci bir üniversiteye kavuşmuş olacağız' dedi.

Rektör Fahrettin Göktaş açıkladı!

Fırat Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fahrettin Göktaş, binlerce öğrencinin merakla beklediği "İkinci dönemde üniversitede eğitim başlayacak mı?" sorusuna cevap verdi.

Rektör Prof. Dr. Göktaş Elazığ TSO Yönetimiyle bir araya geldi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Elazığ TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldi.

Prof. Dr. Ahmet Tevfik Ozan, son yolculuğuna uğurlandı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi emekli öğretim üyesi ve Türk Edebiyatı Şairi Prof. Dr. Ahmet Tevfik Ozan geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşındaki hayatını kaybetti. Ozan, bugün son yolcuğuna uğurlandı.

2 günde bin 492 sağlık çalışanı aşılandı

Elazığ'da korona virüse (Covid-19) karşı yapılmaya başlanan aşı çalışmasında 3 bin kişilik kadrosu bulunan Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ilk 2 günde bin 492 personele aşı yapıldı.

Ahmet Tevfik Ozan hayatını kaybetti

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi, Türk Edebiyatı Şairi Prof. Dr. Ahmet Tevfik Ozan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ekranlardan Üniversiteye!

Kanal Fırat Televizyonunun başarılı program sunucularından Furkan Dilaver, Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümüne Öğretim Görevlisi olarak atandı.

Fırat Üniversitesi’nde 8 öğrenciye TÜBİTAK desteği

Fırat Üniversitesi'nden (FÜ) 8 öğrenci 'TÜBİTAK 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR)' kapsamında desteklemeye hak kazandı.

Başhekim İrfan Kaygusuz: Yeni proje çok, ama mekan sorunu var

Yoğun bakım yatak sayısını geleceği planlayarak artırmayı düşündüklerini ifade Eden Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, hastane bünyesine kazandıracakları projeler ve yeni birimlerle ilgili bilgiler verdi.

Deprem Avrupa kaynaklı bir internet sitesinde 6.4 olarak neden açıklandı

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisi Ercan Aksoy, depremin Avrupa kaynaklı bir internet sitesinde 6.4 olarak neden açıklandığını Kanal Fırat Canlı Yayınına anlattı.

Rektör Göktaş: Allah’a şükür herhangi bir can kaybı ve hasar durumu yok

Fırat Üniversitesi Rektörü Fahrettin Göktaş Elazığ’da meydana gelen depremin ardından açıklama yaptı.

Üniversite öğrencilerinden, sokak hayvanlarına destek

Elazığ’da, üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü bir grup başlattıkları ‘Mama Kumbarası’ kampanyası ile yaklaşık 100 sokak hayvanını besleyerek farkındalık oluşturuyor.

Kardeşini vurup kaçan ağabey yakalandı

Elazığ’da kardeşini sokak ortasında silahla vurarak yaralayan ağabey yakalanarak adliyeye sevk edildi.

SGK Elazığ İl Müdürü Tuncer, Covid-19’a yenik düştü

Korona virüs (Covid-19) tedavisi gören Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Elazığ İl Müdürü Ayhan Tuncer, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.