Gürsel Erol: İnsanların kılık kıyafeti tartışma konusu yapılmamalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Fikri Sağlar'ın türbanla ilgili açıklamalarına tepki göstererek, 'Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili adı ister türban ister başörtüsü olsun Sayın Fikri Sağlar gibi düşünmemektedir' diyerek insanların kılık ve kıyafetinin tartışma konusu yapılmaması gerektiğine açıklık getirdi.

PAYLAŞ

CHP eski milletvekili Fikri Sağlar’ın tartışma yaratan “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” açıklamasına CHP Elazığ Milletvekili sert tepki gösterdi.

“İNSANLARIN KILIK KIYAFETLERİ TARTIŞMA KONUSU YAPILMAMALI”

CHP eski milletvekili Fikri Sağlar’ın açıklamasını değerlendiren  Vekil Erol, ”100 yıllık CHP geleneğini bugüne kadar yaşam tarzı haline getirmiş, partimin ve halkın desteğiyle 2 dönem de milletvekili olma onuru yaşayan biri olarak şunu ifade edebilirim; hiçbir Cumhuriyet Halk Partili adı ister türban ister başörtüsü olsun Sayın Fikri Sağlar gibi düşünmemektedir. Sayın Genel Başkanımızın bu konuya dair yaptığı açıklamalar doğrultusunda düşünüyoruz. İnsanların kılık kıyafetleri, düşünceleri tartışma konusu yapılmamalıdır. Düşüncelerimiz, inançlarımız, değerlerimiz, kültürümüz, geleneklerimiz hepimizin gerçeği ve her birimizin şanı şerefidir” ifadelerini kullandı.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN