İl Emniyet Müdürümüze Çağrımız Var!

Elazığ Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin inci vilayetlerinden biri olmasının yanı sıra huzur şehri. Bölgesinde huzur ve güvenliğin teminatı olan Elazığ, her daim bu duruşunu koruyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son günlerde yaşanan ve can kayıplarıyla sonuçlanan trafik kazalarında ciddi bir artış olduğu gözlerden kaçmıyor. Ehliyetsiz ve reşit olmayan bireylerin araç kullanarak karıştığı kazalar hem can kayıplarına hem de mal kayıplarına sebep oluyor.

Öncelikle aile bireylerinin bu konuda daha dikkatli olması gerekirken, direksiyon başına geçen sürücülerin adeta otoban mantığıyla araç kullanmaları olası kazalara davetiye çıkarıyor. Gün geçmiyor ki bir kaza haberi duymayalım. 

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü’nün ana arterlerde radar uygulaması trafiğin pik yaptığı saatlerde kendini gösterse de gece saatlerinde denetimlerin olmadığı malum. Özellikle Malatya Caddesi güzergâhında gece geç saatlerde kuş serisi araçların nasıl hız yaptığı, egzozlardan nasıl duman çıkarttığı gözlerden kaçmıyor.

Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu kavşak ile Baskil yol ayrımının olduğu güzergahta araçların birbirleriyle kıyasıya mücadelesi mahalle sakinlerinin dikkatinden kaçmasa da, kavşaklarda bulunan Mobeselerin bu araçlara herhangi bir yaptırımda bulunmaması olası kazalara davetiye çıkarıyor.

Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan güvenlik kuvvetlerimizin bu konuda daha duyarlı olması hem can hem de mal kaybının önüne geçebilir.

Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin bahsi geçen güzergâhta belirli aralıklarla devriye atması artık kaçınılmaz bir gerçek. İki km’lik yolda kuş serisi araçların kıran kıran mücadelelerini görmezden gelmek daha çok sıkıntılara yol açabilir.

Emniyet Müdürümüzün bu konuda bir çalışma yapacağına olan inancımızla, tüm güvenlik kuvvetlerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz. Gülşah Altaş - ELİYGAD

Elazığ Online

Çağlayan GÜNDAY

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • Ozi | 20 Haziran 2021 09:36

    Onlar önemsiz konular önemli olan Necmettin Erbakan bulvarında hızın 50 km ye düşürülmesiydi

  • Murat | 17 Haziran 2021 12:28

    Cok dogru elazig basini bu konuyu sürekli takip etmesini ve gündemden düsürmemesini istiyorum

  • Oğuzhan duman | 17 Haziran 2021 12:15

    Şu abdullahpaşa dolmuşlarının her adım başı yolcu indirerek hem trafiği hem yolcuları artık riskem atmasından be trafiği kilitlemelerinden bıktık hiç bir Allahın kulu yokmu şunlara ceza kesecek be uyaracak

BUNLARA DA BAKIN