İl Müftüsü Selami Aydın'dan Kadir Gecesi mesajı

İl Müftüsü Selami Aydın, 8 Mayıs Cumartesi Günü Kadir Gecesi'nin idrak edileceğini belirterek, gecenin en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini söyledi.

PAYLAŞ

İl Müftüsü Selami Aydın, büyük bir coşku ile karşıladığımı Ramazanın sonuna geldiğimizi belirterek, bu ayın içerisinde en kıymetli gecenin Kadir gecesi olduğunu söyledi. Aydın, Kadir gecesinin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, herkesin bu mübarek gecesini kutladı.

 KADİR GECESİ’NİN HAYIRLAR GETİRMESİNİ YÜCE MEVLAMDAN NİYAZ EDİYORUM
 
İl Müftüsü Selami Aydın, 'Yüce Mevlamız Kuran-ı Kerim’de o ramazan ayı öyle bir aydır ki onda Kuran-ı Kerim indirilmiştir. Kadir süresinde Yüce Mevla’mız şöyle bulunmaktadır; biz onu Kuran-ı Kerim’i Kadir Gecesinde indirdik. Mübarek bir gecede indirdik. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Bu gecede Cebrail aleyhisselam ve melekler yeryüzüne inerler. Allah’ın rahmetini mağfiretini selamını müminlere müjdelerler. Tan yerinin ağarmasına kadar bu böyle devam eder.  Bu mübarek Kadir Gecesinin şehrimize devletimize milletimize insanlık âlemine hayırlar getirmesini yüce Mevlamdan niyaz ediyorum' dedi.

Elazığ Online

Yunus Emre GEZİCİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN