Kaymakam Mehmet Güder, Çemişgezek'e Veda Etti

Hayata geçirdiği önemli projeleri ve ilçeye olan hizmetleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran, Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, başarılı çalışmalarından dolayı kritik bir göreve atanarak yayımlanan kararname ile Muş'un Varto ilçesine Kaymakam/Belediye Başkan v. olarak atandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kaymakam Mehmet Güder, Çemişgezek'e Veda Etti
Hayata geçirdiği önemli projeleri ve ilçeye olan hizmetleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran, Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, başarılı çalışmalarından dolayı kritik bir göreve atanarak yayımlanan kararname ile Muş’un Varto ilçesine Kaymakam/Belediye Başkan v. olarak atandı.
Elazığ Online Elazığ Haber - Çağlayan Günday

Hayata geçirdiği önemli projeleri ve ilçeye olan hizmetleriyle vatandaşların gönlünde taht kuran, Çemişgezek Kaymakamı Mehmet Güder, başarılı çalışmalarından dolayı kritik bir göreve atanarak yayımlanan kararname ile Muş’un Varto ilçesine Kaymakam/Belediye Başkan v. olarak atandı.

Kaymakam Güder, Çemişgezek ilçesinde görev yaptığı 1 yıl gibi kısa süre içesinde, ilçede bulunan Urartu mağaralarına asma köprü, yol ve düzenleme çalışmaları projesi, Menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılama projesi, Dut eleme, paketleme ve pekmez üretim tesisi gibi önemli projelerin yanında, ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına yönelik olarak iz bırakan çalışmalarıyla halkın gönlünde taht kurdu.

Cesur ve başarılı çalışmalarının ardından Muş’un Varto ilçesine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Kaymakam Mehmet Güder, Çemişgezek gibi güzel bir ilçede görev yapmanın haklı gurur ve mutluluğunu hep yüreğinde hissedeceğini aktararak, ilçeye önemli hizmetler kazandırmanın gönül rahatlığıyla ilçeden ayrıldığını belirtti.

Çemişgezek’ten yapacağı ayrılığın görev icabı olduğunu, ruhen ve kalben ilçeyle bağlarını koparmayacağını, aktaran Kaymakam Güder,“Görev sürem boyunca, devletimin bana verdiği görevi layıkıyla gerçekleştirmek ve beklentinin daha fazlasını yapmak için gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içinde devlet adamı anlayışı ile tarafsız ve adil olarak Çemişgezek ilçe genelinde yaşayan her vatandaşın kaymakamı olarak hizmet etmeye gayret ettim. Görevimi hak, hukuk ve adalet anlayışı içerisinde yerine getirmenin huzuru ile ilçeden ayrılıyorum.

İlçede göreve ilk başladığım günden itibaren köy köy, mahalle mahale gezerek vatandaşlarımızla hemhal olarak, ilçeye neler yapabilirizin telaşı içerisine düştük. Rutin köy işleri, yol, su gibi çalışmaların yanında ilçenin gelişmesi için birçok proje hazırladık.

İlçede bulunan ve in delikleri olarak bilinen Urartu mağaralarına köprü, yürüyüş yolu ve çeşitli düzenlemelerle turizme kazandırılması için proje başlattık ve çok şükür şu anda inşaatı devam ediyor.

İlçe merkezi ve köylerinde bulunan yabani menengiç ağaçlarına Antep fıstığı aşılama projemizi hazırladık. Bu ağaçları ekonomiye ve üretime kazandırmak için çalışmalarımız başladı. Gelecek yılda devam edecek ve ilçeye önemli bir ekonomik girdi sağlanacak.

Dut’un anavatanı olan Çemişgezek ilçemizde, Dut eleme, paketleme ve Pekmez üretim tesisinin kurulması için proje hazırladık. Projemizin uygulanması için bütün detayları tamamlandı. Yakında inşaatına başlanılacak.

İlçeye yeni hükümet konağı kazandırılması için başlattığımız girişimlerde kabul gördü ve önümüzdeki yıl ihale edilecek.

"Bir yıla çok şey sığdırdık"

Ancak biliyoruz ki, makamlar gelip geçici. Önemli olanın vatandaşımızın duası ve hizmet ettiğimiz yerde hoş bir seda bırakmak. İçimiz neyse dışımız da hep öyle olmuştur. Asla kişisel beklenti ve gaye içerisinde olmadım. Yanlışın karşısında, doğrunun yanında hep dik durarak, eğilmeden, tek beklentimiz vatandaşımızın memnuniyeti ve duası olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerimle, hepinize en derin sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum. Hakkınızı helal ediniz. Her şey gönlünüzce olsun. Allaha ısmarlardık.

İlçedeki hizmet görevini yeni gelecek meslektaşıma devrediyor, kendisine üstün başarılar diliyorum” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN