Kura çekimleri, okulların açılış tarihinin değişmesi ile birlikte ertelendi

Elazığ'da ki okullarda çalıştırılmak üzere alınacak olan temizlik ve güvenlik görevlisi personeli için bu hafta yapılacak olan kura çekimleri, okulların açılış tarihinin değişmesi ile birlikte ertelendi.

PAYLAŞ

İŞKUR tarafından uzun süredir beklenen Toplum Yararına Çalışma Programına rekor düzeyde başvuru yapıldı.

TYP kapsamında Elazığ’da da okullarda çalıştırılmak üzere 778 personel alınacak. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü, TYP kapsamında 600’ü temizlik görevlisi 178’de güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 778 kişi alacak.

Personel alımı başvuruları 7 Ağustos tarihinde başladı, 11 Ağustos tarihinde sona erdi. Personel alımında 600 temizlik görevlisi için ilçeler dahil 5 bin 636 kişi, 178 güvenlik görevlisi için ise ilçeler dahil 681 kişi başvuru yaptı.

Başvuruların sonra ermesinin ardından 14 Ağustos ile 17 Ağustos tarihleri arasında noter huzurunda kura çekimi yapılması planlanırken, ertelenme haberi geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yüz yüze eğitimin 21 Eylül tarihinde başlayacağını açıklamasının ardından temizlik ve güvenlik görevlisi alımı için yapılacak olan kura çekimleri de ertelendi. Personel alımı için noter huzurunda yapılacak olan kura çekiminin okulların açılış tarihinden bir hafta önceye çekildiği öğrenildi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN