MARED 'Başkan Öztürk'ü yönetimi devretmeye davet etti'

Marmara Elazığsporlular Grubu yaptığı yazılı açıklamada Selçuk Öztürk'ün kongre kararı alarak yönetimi devretmesini istediler…

PAYLAŞ

Marmara Elazığsporlular Grubu, Mamak FK beraberliği sonrası yaptığı yazılı açıklamada Elazığspor Kulübü’nün mevcut başkanının gelecek adına herhangi bir umut vadetmediğini belirterek biran önce, Selçuk Öztürk’ün kongre kararı alarak yönetimi devretmeye çağırdılar.

“ELAZIĞSPOR TARİHİN EN KÖTÜ DÖNEMİNİ GEÇİRMEKTEDİR”

Marmara Elazığsporlular Grubu’nun yaptığı açıklamada; “53 yıllık çınar, mazisine baktığımızda dedelerimizi, babamızı gördüğümüz, gözümüzden sakındığımız, uğruna yüzlerce binlerce kilometre gitmekten bir an bile pişman olmadığımız Elazığspor’umuz tarihinin en kötü dönemini geçirmektedir. Baki Aydın başkandan bu yana hep birileri üzerinden çıkar sağlandı ve bu çıkar sağlayanlar birbirini her fırsatta suçlu gösterdi.  Baki Aydın’dan sonraki hemen hemen tüm yönetimlerin de Elazığspor’un şu anki halinin büyük sorumluları olduğunu biliyoruz. 2 sene Süper Lig’de mücadele eden ve normal şartlarda kasasına 150-200 milyon para girmiş olması gereken ve futbolcularına ödeme yapmayan kulübümüzün nasıl oluyorsa 2016’da, 100 milyona yakın borçla bırakıldığını merak ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

“ELAZIĞSPOR BİFİİL KAPANMIŞ DURUMDA”

Açıklamanın devamında, “2016’dan sonra 100 milyon borçla alınan kulübün malum gelirlere rağmen nasıl 50 milyon borçla bırakıldığını da ayrıca merak ediyoruz. Geçmişi konuşmaktan artık sıkıldık, sıra gelecekte. Elazığspor’umuz şuan bilfiil kapanmış durumda. Mevcut başkanın her demeci inandırıcılıktan ve gerçeklikten uzak olmakla beraber Elazığspor’un geleceği adına herhangi bir ümit vaat etmiyor. Şuan bilfiil kapanma noktasında olan Elazığspor’umuzun mevcut yönetiminin ivedilikle kulübü olağanüstü genel kurula giderek yönetimi bırakmaları gerekmektedir. Şehrin mülki amirleri, iş adamları, STK’ları bir konsensüs oluşturarak samimiyetle Elazığspor’un kurtuluş yönetimini oluşturması gerekmektedir. Eğer böyle bir girişimleri, düşünceleri yoksa; bunu da Elazığ halkına açık yüreklilikle açıklamalıdır. Elazığspor’un şirketleşerek şehrin güvenilir bir kurumuna, şirketinin bünyesine katılması hedeflenmelidir. Artık denetlenmeyen, el kaldırıp indirerek yürütülen dernek statüsü ömrünü tamamlamıştır. Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk’ü kongre kararı alarak yönetimi devretmeye davet ediyoruz” denildi. 

Elazığ Fırat Gazetesi

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN