Milletvekili Erol: Osman Paşa'nın ismi havaalanında yaşatılmalı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol TBMM meclisine önerge vererek konuşma yapacak. Erol konuşmasında şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın isminin Elazığ Havalimanı'na verilmesi teklifini sunacak.

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Bingöl’den kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi bir helikopter, Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece Köyü ile Nemrut Dağı yakınlarında düşmüş, meydana gelen olayda, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın da aralarında bulunduğu 11 askeri personel şehit olurken, 2’si yaralanmıştı.

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın kentteki tüm şehit aileleri ve gazilerle bire bir yakından ilgilendiği, gördüğü eksiklikleri anında giderdiği, zaman zaman ailelere hediyeler gönderdiği öğrenildi. Her kesim tarafından sevecenliği ve mütevazı kişiliği ile sevilen Korgeneral Erbaş, Elazığ halkının gönlüne taht kurmuştu. CHP Milletvekili Gürsel Erol’da Şehit Korgeneral Erbaş’ın isminin Elazığ Havalimanında yaşatılması gerektiğini ifade etti.

Tüm şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileyene Milletvekili Gürsel Erol, “Korgeneral Osman Erbaş’ın adı Elazığ Havalimanın da yaşatılabilir, bunu meclise sunacağım” dedi.

Elazığ Online

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN